14 Ağustos 2014 Perşembe

Naz Kız'ın Hamilelik Günlüğü — 33. Hafta

Sevgili Herkes,

33. haftamızdan hepinize merhaba… 

Biz çok şükür iyiyiz; pek hareketli, pek hareketliyiz. Büyüdükçe yeri daralacak, hareketleri azalacak diyorlardı; e bir de benimki dana yavrusu gibi, 2.300 şimdiden ama yerim pek daralmamış sanırım; sağ-sol penaltı gol halinde sürekli; çok şükür. 

Size bahsettiğim çakma babyshower partisini yaptım; öyle güzel geçti, öyle şımardım ki; iyi geldi. Mekana giderken hayatımın yağmuruna hatta seline yakalandık. Herkes berekettir dedi, geçtik; mekan ve kahvaltı fikri çok güzel oldu; süs masam da içime sindi. Herkesin de keyfi yerinde olup, ben de bütün gün sırıtınca sonuç oldukça keyifli bir organizasyona döndü. Bir hediye listesi yapmamıştım ama soranlara ihtiyaçlarımı söyledim. Zaten çoğu şeyi almıştım ama gelen hediyelerle ihya olduk. Mama sandalyem hariç hepsi tamam gibi. 
Aynı gün eşimin teyzesinin 2. Ölüm senesi idi; genç yaşta kanserden kaybettik. Onu da anmak için bir anma köşesi yaptım. Ikimizin resmini bir çerçeveye koyup, etrafına papatyalar serpiştirdim. Kimilerini ağlattım ama aramızda olduğunu hissetmek istedik. Hediye olarak puantiyeli torbaların içine kendi yaptığımız lavanta keselerini, kalpli şişelerde bonibonlar, keçeden bıyık figürlü kitap ayracı, ucunda püsküllü ve çubuklu şekerlerden koyduk. Torbanın tepesine de “Naz Kız’ın Baby Shower Partisi” stickerları bağladık. Bir de aynı temadan American servisi ve oğlumuzun bir adı olmadığı için “adsız prens geliyoooooor” posteri bastırdık. Maksat muhabbet, azıcık şımarmak olsun diye yaptım ve iyi ki de yapmışım. Adına “baby shower” demek komik geliyor ama bizim adetlerde karşılığı yok. Bu işin bir güzel yanı cidden ihtiyaçlarını karşılamak bence... 


33. haftamda henüz hastane çantamı yapmadım, kıyafetlerini yıkayıp, ütülemedik. Bir odası olsa belki çoktan yapardım ama malum küçük bir eve ve gayet ortalığa geldiği için henüz bir düzenleme yapamadık. Annem ısrarla onun evine gitmem gerektiğini söylese de ben, oğlumuzla ilgili hiçbir süreci eşimsiz ve köpeğimiz Padme olmadan yürütmek istemiyorum. En baştan nasıl başlar ise öyle devam eder ve biz de hep birlikte başlamalıyız. Evet zor olacak. Evimiz çok şirin ve keyifli ama şöyle ki dolabı salonda olacak. Altını salonda değiştireceğim. Beşiği tekerlekli; akşamları odamızda, sabahları salonda olacak. Bir süre nasıl olacağını göreceğiz ve belki bu sürede bir köpek dostu bize evini verir. Baktım lohusa delirmesi yaşıyorum; büyük büyük laflarımı arka cebime sokuşturup, tıpış tıpış anneme gideceğim. Ama önce denemek ve görmek istiyorum. Hep söylediğim gibi “zor oyunu bozmamalı” Gerçi deneyimli tüm anneler bunun çok zor olacağını, hatta olmayacağını söyleyip duruyor. Oysa insan hayata nereden bakıyorsa oradan yaşamaz mı? Ben bu küçüklüğü, sıkış tepişliği ve hatta köpekli olmayı kafama takıp, büyütürsem tabiki de olmaz. Ama sakin olup, sabırla bekler ve hayatımın bu en özel anlarını kendime ve başkalarına zehir etmezsem gayet de olurmuş gibi geliyor. Bendeki potansiyelin ilki olduğu bir gerçek ama bu durumu kabullenip, kenara oturamam. Savaşmayı öğrenmeliyim. O yüzden bu evde, bu büyük, salyalı köpekle ve hayatımıza yeni girecek bir veled ile başetmeyi öğrenmek zorundayım. Hormonlarım da destek olursa ne ala… 

Haftaya görüşmek üzere,

Sevgiler,

Nazlı

11 yorum:

 1. Nazlı şu an okudum ve hemen yazmak istedim. Hiiiç korkma, o olmaz diyen kişilere aldanma. Zaten padmeyi sokağa mı atacaksın yeni eve geçmek için? Mecbur bir süre daha o küçük evdesiniz. Bunu idare etmek tamamen sizin elinizde. Bizim de evimiz çook küçüktü ve Ege de o eve doğdu. Bir odası olamadığı için park yatağı vardı sadece (ben de senin gibi gündüz salonda gece bizim odamizda durur hayalleriyle park yatak almıştım ama çömezlik işte! Yatak bizim odaya sığmadı, çocuk kaldı mı salonda!) Gece gündüz salonda yattı, altı da orda değişti orda emzirdim falan falan. Oluyor yani, hiç takılma, dert etme. Önemli olan tek bir şey var, o da senin ve bebeğin sağlığı mutluluğu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz küçük bir beşil aldık, sanırım yatak odasına anca sığacak ama dert değil, en kötü salonda yaşayacaız :) bence de güzel olacak, iyi hissediyorum:)

   Sil
 2. Nazlıcım, karnın kocaman olmuş :D . Baby shower yapmak bana şu an çok uzak görünsede seninkini kıskanmadım desem yalan olur ;P . Küçük ev konusuna takılmamaya çalış bir çok ülkede aileler toplam 60-70 m2 evlerde yaşıyorlar küçük düzenlemelerle aşabileceğini düşünüyorum ben. Sonrasını çok düşünme :P Bu anların tadını çıkar olabildiğince . Ben 14. haftadayım :) Her şey yolunda...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ayya ayyyy ayyyy o 14 haftalık kuzuyu severim severim severim, maşallah sana annesi... parti eksiklerin tamamlanması, hafif şımarmak için çok eğlenceli :)

   Sil
 3. Nazlıcım köpekle yaşayan biri olarak neler hissettiğini anlayabiliyorum. Maalesef henüz insan sevgisini bile edinememiş bir ülkede yaşadığımızdan hayvan sevgisini beklemek ütopik oluyor ne yazık ki. Umarım en kısa sürede istediğiniz gibi bir ev bulabilirsiniz. Mutlu mesut kocaman ailenle yaşarsınız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef ... hepsinin ağzını kapatmak için facebookta bir atar yaptım :) kimse artık birşey diyemiyorum... güzel dileklerin için çok çok teşekkürler

   Sil
 4. cok nam nam yapıyor bu oğlan, kocaman olmuş:)) az kaldı tatlım, çok maşallah size.

  YanıtlaSil
 5. Nazlı selam, aynı haftadayız :) yazılarını zevkle takip ediyorum :) bizimkinin odası var ama ben de daha hastane çantamı falan hazırlamadım.. Bence bebişiniz şirin evinize şirinlik katacak :) sağlıkla gelsin :) ben babyshower ı 20 eylülde yapacağım biraz geç sanki ama artık olan oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Burcu maşallah sana da... ben de Cuma izne çıkıyorum. Eylül ayının ilk haftası dolabı, elbiseleri, bir şekil yerleşeceğiz. Babyshower için cesaretli gördüm seni, geç olsun güç olmasın; inşallah keyifle geçer, çok şımarırsın :)

   Sil
  2. Çok teşekkürler :) ben izne 19 eylülde çıkacağım o yüzden 20 eylülü düşündüm bakalım kısmet :) inşallah çok teşekkürler :) sana da şimdiden çok kolay gelsin ;)

   Sil

Yorumunuz için teşekkür ederim

Bebek Yapım Bakım Onarım

Bebek Yapım Bakım Onarım