12 Mayıs 2013 Pazar

Arzu'nun Hamilelik Günlüğü- 40 Hafta

Merhaba herkese,

Evet... Kimseye ne zaman doğum yapacağını söyleme! Söyleme! Gerçekten, söyleme! Söylersen, ilkokuldan beri görmediğin insanlar arayıp: 
"Doğurdun mu sen?"  
"A doğurmadın mı sen?"  
"Ne zaman doğuruyorsun?"  
"Kaçıncı haftadasın?"  

diye soruyorlar. Hep soruyorlar... Artık telefonumu açmaya korkuyorum. Valla, ben de bilmiyorum ne zaman doğuracağımı... "Eee doktorun ne diyor? Ne zaman doğuracakmışsın?" Ne bilsin kadın? Kimse bilmiyor... Kim bilebilir? "E doğurmazsan bu hafta ne olacakmış?" 

Kadınların sadece %5'i tahmin edilen zamanda doğuruyormuş. Kalanı ise 2 hafta öncesinde veya 2 hafta sonrasında doğuruyormuş. Daha yeni girdik 40.haftaya... Hem size ne oluyor? Kocaman karınla hamile olan benim.... Ben sabır(sızlık)la bekliyorum... 

Bu hafta da Pazartesi günü doktor kontrolü ile başladı. Aynı rutin: NST ve ultrason... Her şey yolunda... Bebeğimiz büyüyor, keyfi yerinde. Yaklaşık 4 kg. kadar, hadi %10 yanılma payını da atalım 3600gr diyelim... Gözümüz korkmasın:) 

Çarşamba günü ise çok sakin bir gün gibi geldi bana.... Sanki bebeğimizin hareketleri daha az gibiydi, özellikle sabah uyandığımda. Az olan hareketleri de güçsüz gibiydi... Ne yapsak acaba? Rahim, kapalı bir kutu... Kimse bilmiyor. Neler oluyor orada? Neyse, tekrar tuttuk doktorumuzun yolunu... 

Kocam çalışmalıydı, yalnız olmayayım diye annemle gittim. Doktorumuz da ameliyattaydı. Hemşire, NST'ye bağladı... Bekledik... Bekledik... grafiği doktorumuza faksladık... doktor orada olmadığı için fatura da yazamadı bu sefer, bedavaya getirdik NST'yi. "Sorun yok Arzu hanım, reaktif.... ama içim daha da rahat etsin derseniz akşam üstü bir de ultrasona gelin, ameliyatım bitince isterseniz?" 


Bu arada ben, test için kahve içtim ve çukulata yedim, ayıptır söylemesi ve bebeğimiz bu ikisinden sonra azıttı! Kafein sen nelere kadirsin! Aman siz yemeyin arkadaşlar, bu sadece test için yapılmış bir deneydi! "Aaa tamam o zaman sorun yok... Hiç beklemeyin... Bu aralar normal hareketlerini böyle hissetmeniz... Yeri küçüldü, bebek büyüyor..." 

Kilom artmaz oldu, iştahım normal, tansiyonum yükselmiyor, şişliklerim fena değil. Hazırlıklarımız tamam, bebeğimizi bekliyoruz. Hurma yiyorum. Yürüyüş yapıyorum. Yavaş müzik dinliyorum. Yogaya gitmiyorum, evde uydurmasyon bir şeyler yapıyorum. Banyo yapıp, yağlarımla masaj yapıyorum. 40 hafta bekledik, herhalde biraz daha bekleyebiliriz. İnanamıyorum, bu kadar çabuk geçtiğine... 

Bakalım, gelecek hafta neler olacak:)

Görüşmek üzere!
Arzu

7 yorum:

 1. Aaa Arzu , sen hala doğurmadın mı :D

  YanıtlaSil
 2. :) az kaldı da doğurmadınmı diyenler doğumdan sonra da bebek nasıl süt veriyormusun gazı varmı diye zırt pırt arıyorlar bilesin :D

  YanıtlaSil
 3. Ay çok güzel, çooook güzel. Arzucum, ne zaman gelirse gelsin; yeterki sağlıkla ve huzurla gelsin. Sen zaten hazırsın, o da en hazır olduğu anda gelecek.

  Sana ılık ılık güzel dileklerimi gönderiyorum. Her şey çok güzel olacak. Sonunda kavuşuyorsun!

  :)

  YanıtlaSil
 4. Ben de oğlumu 40+3te doğurdum ve evet ben de yoğun bir şekilde "sen daha doğurmadın mı?" sorularına maruz kaldım. Benim dışımda tanıdık tanımadık herkese dert olmuştu:)

  YanıtlaSil

Yorumunuz için teşekkür ederim

Bebek Yapım Bakım Onarım

Bebek Yapım Bakım Onarım