26 Şubat 2013 Salı

Bebeklere Demir Takviyesi Gerekli Midir Değil Midir?


Demir, bebeklerin sağlıklı gelişimi için ÇOK gerekli bir mineraldir. Normal zamanda, normal ve sağlıklı beslenen bir anneden doğan bebeklerin ilk 6 ay demir takviyesine ihtiyaçları yoktur. Gerekli olan demirin bir kısmını anne karnındayken stoklamışlardır, geri kalanını da anne sütünden, yokluğu durumunda formül mamadan temin ederler. 6. Aydan sonra ek gıdalara başlanır ve bebek demiri anne sütünden ve/veya formül mamadan ve dengeli/düzenli olarak aldığı ek gıdalardan almaya devam eder. Buna rağmen demir eksikliğinden şüphe ediliyorsa test yapılmalıdır ve demir takviyesi kararı test sonuçlarına göre verilmelidir. Aksi takdirde demir fazlalığı kaynaklı zehirlenme meydana gelebilir, bu da çok tehlikelidir. Test sonuçları değerlendirilirken genel manada sağlıklı bebeklerde sınırda ya da sınırın hemen altındaki demir eksikliğine rağmen anemi teşhisi konmadıysa bu eksik ¨problem¨ olarak nitelendirilmeyebilir çünkü yapılan çalışmalar gelişim sorunlarına yol açmadığına işaret ediyor. Bu noktada doktorun değerlendirmesi çok önemli. [1]

Maalesef şu anda Türkiye’de sürdürülen bir kampanya dahilinde bebeklere ihtiyaçları olup olmadığına bakılmaksızın demir veriliyor. Demir, yan etkileri oldukça kuvvetli bir mineraldir, sindirimi zordur ve bebeğin henüz gelişmekte olan sindirimini zorlayarak kabızlıktan uyku sorununa, sürekli huzursuzluğa, karaciğer problemlerine kadar pek çok soruna yol açabilir. Bunların yanında çinko mineralinin emilimini engelleyebilir. Yaratabileceği en ciddi sorun da yukarıda bahsettiğim ¨fazla demir¨kaynaklı zehirlenmedir.  O yüzden ¨ne olur ne olmaz¨¨garanti olsun¨¨belki azalır¨diyerek hemoglobin değerlerine bakılmadan demir verilmesini hiç onaylamıyorum. Normal hemoglobin seviyelerine sahip, anne sütü ile beslenen 6 aydan küçük bebekler için demir takviyesi çok ciddi riskler doğurur, bunlardan sık karşılaşılanları gelişim geriliği ve neredeyse kronik hale gelen ishaldir.[2] Değerleri normal olan 12-18 ay arası bebeklerle yapılan bir çalışmada demir alan bebeklerin diğerlerine kıyasla ciddi anlamda kilo alım problemi yaşadığı gözlemlenmiş. Aynı çalışmada araştırmacılar düşük demir kaynaklı anemi yaşan bebeklerin demir desteğinden fayda gördüklerini ama demir eksikliğine rağmen anemik olmayan bebeklerin demir takviyesiyle gelişimlerinin etkilenmediğini gözlemlemişler.[3]

2011 yılında Pediatrics dergisinin 127. Sayısında yayınlanan bir makale[4] yazarların Amerikan Pediatri Akademisi’nin beslenme komitesinin bebeklere 4. Aydan itibaren demir takviyesi önerisiyle ilgili endişelerini dile getiriyor.[5] Bu öneriyi destekleyecek tek araştırmanın 2003 yılında 77 bebek üzerinde yapılan bir çalışma olduğunu belirtiyorlar.[6] Anne sütü alan bu bebeklerin beslenmesi 1 ila 6. ay arasında demir ile desteklenmiş. 13. Aylarında tekrar takip edildiklerinde ¨gelişmiş¨ psikomotor becerileri gözlemlenmiş ancak kavramsal (cognitive) becerilerinde hiçbir değişiklik yokmuş. Pediatrics dergisinde yayınlanan Anne sütüyle beslenen bebekler 6. Aydan önce demir takviyesinden fayda görürler mi? başlıklı bir başka çalışma bu sonucu şöyle yorumluyor [7]: ¨Ulaşılan sonuç sıradışıdır ve 13. ay muayenesinde gözlemlenenleri bebeğin genel olarak gelişimi hakkında öngörüde bulunmak için yeterli olamaz.¨ 
Çalışma bahsini ettiği araştırmacılara bebeklerin yeterince demir aldıklarını garanti etmek için demir takviyesinden başka yolları dikkate almalarını öneriyor. Bunlar: kordon bağının derhal kesilmemesi , mümkün olduğunca geciktirilmesi ve demir eksikliği riski bulunan bebeklerin kontrol altında tutulması olabilir.
4. ayda bebeklere demir takviyesi öneren araştırma maalesef bu takviyenin verebileceği zararları göz ardı ediyor. Aynı zamanda anne sütündeki demirin ve formül mamadaki demirin biyoyararlanımı (bioavailability) arasındaki farkları dikkate almıyor. Daha önce yapılan pek çok araştırma demir gereksinimi yokken bebeğe verilen demirin gelişim ve morbiditeye verebileceği potansiyel zararları ayrıntılarıyla göstermiştir.[8] Bu takviyenin tıpkı Türkiye’de yapıldığı gibi universal, yani tüm ülke çocuklarını kapsayacak şekilde yapılması durumunda gelişmekte olan bebek nüfusuna ne gibi zararları olur onu düşünmek gerekir.

Demir Eksikliği Kaynaklı Anemi Riski Taşıyan Bebekler:
 • Prematüre bebekler
 • Düşük kiloda dünyaya gelen bebekler
 • Kontrol altına alınmamış şeker hastalığı olan anneden dünyaya gelen bebekler
 • Gebeliğinde sağlıklı beslenmeyen anneden dünyaya gelen bebekler
 • Demir eksikliği kaynaklı anemisi olan anneden dünyaya gelen bebekler
 • Anne sütü ya da formül mama dışında sütlerle beslenen bebekler 
Eğer bebeğiniz bu gruplardan birine girmiyorsa demir eksikliği için endişe etmeniz için bir neden yok. Yine de ediyorsanız mutlaka test yaptırmanızı demir takviyesinine test sonucuna göre başlamanızı tavsiye ediyorum.
Bebeklerin demir değerleri ile ilgili yapılan ve Journal of Pediatrics Dergisi’nde yayınlanan çalışmalardan birinde 7 ay boyunca sadece ve sadece anne sütüyle beslenen normal bebeklerin 12. Ayda bakılan hemoglobin değerlerinin 7. Aydan önce ek gıdalara başlayan bebeklerden daha iyi olduğu görülmüş.[9] 

Bu çalışmada ulaşılan sonuç şudur: İlk 7 ay sadece ve sadece anne sütü alan bebeklerin anemi geliştirme olasılığının daha düşüktür. Bu bağlamda ek gıdalara geçmek için acele etmemenin ve 1 yaş altı bebeklere anne sütü ve formül mama dışında HİÇBİR süt vermemenin önemini tekrar vurgulamak istiyorum.

Anne sütünde (diğer pek çok özel içeriği gibi) 2 adet protein vardır: lactoferrin ve transferrin. En basit açıklamasıyla bu proteinler demirin bağlanmasına (özümsenmesine) yardım ederler ve sadece bebeğe hizmet ederler. Yani diğer proteinler gibi aynı zamanda zararlı bakterilerin de demiri kullanmasına ve beslenerek çoğalmasına izin vermezler. Bu yüzden eğer ilk 6 ayda bebeğe demir takviyesi ya da demir-yoğun gıdalar verilirse demirin emilim problemi meydana gelebilir. Bu da demir takviyesinde bulunmadan önce tekrar düşünmek için bir başka nedendir. Bebeğinizi sadece ve sadece anne sütü ile beslediğiniz müddetçe ne demir eksikliğinden ne de fazlalığından endişe etmeniz için bir neden yoktur. Bebek ihtiyacı olan tüm mineral ve vitaminleri sizden alır.

Hemoglobin değerleri düşük olduğunda ne yapmak gerekir?

Herşeyden önce bebeğin ek gıdalara başladıktan sonra yeterince demir ve Vitamin C alıp almadığına bakmak gerekir. Hiçbir şekilde demir ve vitamin C yoğun besinleri tüketmeyen bebeklerde demir eksikliğinin görülmesi çok normaldir. Beslenmeyi bir denge ve düzene oturtmak şarttır. Doğru beslenmeyen bebeğin demir eksikliğini takviyeye gidermek oluşabilecek sağlık sorunlarını engellemeye yeterli değildir çünkü demir, bebeğin ihtiyacı olan tek mineral değildir. O yüzden ilk adım beslenmeyi düzene koymak olmalıdır.

Not: Emziren annenin demir takviyesi alması da problemi çözmez. Çünkü anne sütündeki demir oranlarına etkisi yoktur.

Beslenmeyi düzene koyduktan 2-3 ay sonra testi yinelemenizi tavsiye ederim. Ancak test günü bebeğinizin hasta olmamasına özen gösterin çünkü hastalık geçici olarak demir oranlarını eksiltebilir.


Yaş
Hemoglobin

Hematokrit
%
Yenidoğan
13,5 -24
42 -68
1 Haftalık
10 -20
31 -67
4-8 Haftalık
10 -18
28 -55
2-6 Aylık
9,5 -14
28 -42
6-12 Aylık
10,5 -14
(ortalama 12)
33 -42
(ortalama 37)
1-2 Yaş
11 -13
32,9 -41
2-5 Yaş
11,1 -13
34 -40

Sonuç itibariyle: Bebeklere demir takviyesi yapıp yapmama kararı test sonuçlarına göre verilmeli. Hb değerleri düşük olan ve dengeli/düzenli beslenmeye rağmen düzelmeyen bebeklere demir takviyesi yapmak anlamlıdır ve bebeğin sağlığı için yapılmalıdır. Bu durumdaki bebekler için demir herhangi bir risk teşkil etmez ve anemi riskini ciddi anlamda azaltır.

Benim bu konudaki kişisel fikrim, devletin yapay mineral desteklerin bebeklere dağıtılması üzerine kampanyalar yapması yerine aynı yatırımın bebeklerin ve bebek bekleyen annelerin sağlıklı beslenmesi üzerine yapılmasıdır. Ek gıdalara başlandığında annelerin bebeğin 1 yaşına kadar ana besin maddesinin hala anne sütü olduğu konusunda bilinçlendirilmesi ve demir açısından zengin besinlerin tanıtılması gerekir. Bu noktada en büyük görev elbette pediatristlere düşüyor fakat sağlık bakanlığının doğru yönlendirmesi de şart. Anne sütü alma şansı olmayan bebekler formül mama ise besleniyorlar. Mamaların demir içeriği yüksektir ve hem ek gıda hem mama alan bebeğin takviyeye ihtiyacı olmaz. Ancak bebeğe verilen formül mamadaki demir içeriğine de ÇOK dikkat edilmesi gerekir zira yüksek oranlarda demir içeren mamaların çocukların motor gelişimlerini ve zeka seviyelerini olumsuz etkiledikleri görülmüştür. 2008’de PAS (Pediatric Academic Societies and Asian Society for Pediatric Research Joint Meeting) Kongresinde sonuçları sunulan 10 yıllık bir çalışmaya göre: 

Sağlıklı, anemik olmayan, dengeli ve düzenli beslenen ve formül mama ile yüksek oranlarda demir (12 mg/L ferrous sulfate) alan 6 ay üzeri çocuklar çocuklarda, düşük oranlarda demir içeren (2.3 mg/L ferrous sulfate) formül mama alan çocuklara kıyasla ciddi anlamda alan hafızası bozukluğu (spatial memory), görme-hareket bütünleşmesi bozukluğu (visuo-motor integration), düşük IQ ve motor koordinasyon bozukluğu gözlemlenmiş.[10] Bu çalışmanın sonuçlarına bakınca hem anne sütü, hem mama hem de demir takviye alan çocuğun karşı karşıya olduğu tehlikeyi farkedebiliyor musunuz? O yüzden ¨demir takviyesi¨ söz konusu olmaya başladığında çocuğunuzun gerçekten demire ihtiyacı olduğuna emin olmadan vermeyiniz!

Demir Zengini Besinler
 • Anne Sütü
 • Baklagiller
 • Domates
 • Et, tavuk, hindi, sakatat
 • Ispanak, pazı, pancar, maydanoz gibi koyu yeşil yapraklı sebzelerin tümü
 • Kabak
 • Kahverengi pirinç
 • Kara hindiba (dandelion)
 • Kuru erik
 • Kuru meyveler
 • Mantar
 • Mercimek
 • Midye, istridye, karides
 • Pekmez
 • Sardunya
 • Sarı kök (yellow dock root)
 • Spirulina
 • Tahıllar
 • Tatlı patates (türkiye’de yetişiyor mu emin değilim)
Bu linke de göz atmanızı tavsiye ediyorum:
http://www.healthlinkbc.ca/healthfiles/hfile68d.stm

Burada dikkat edilmesi gereken husus haem- demir olan besinlerin tüketilmesine özen göstermektir. Bunlar da kırmızı et, tavuk ve balıktır. Diğerleri haem- demir değildir ve içeriğindeki demirin emilimi haem- demir'e kıyasla düşüktür. Yani çocuklarınızı ASLA vejetaryen- vegan beslemeyiniz! 

Demir emilimini kolaylaştırmak için bu besinleri C Vitami içeren gıdalarla birlikte vermenizi tavsiye ederim. Aynı zamanda dökme demir tencere/tavada yemeklerinizi pişirmenizi öneriyorum.

Gebelikte de fazla demir alımı bebeğin gelişmini olumsuz etkiliyor.

Demir Hakkında Bilmek İstediğiniz Ama Sormaya Korktuğunuz Her ŞeyKaynaklar:
 • Woodruff CW, Latham C, and McDavid S. Iron nutrition in the breast-fed infant, J Pediatr 90:36-38, 1977.
 • American Academy of Pediatrics Work Group on Breastfeeding. Breastfeeding and the use 
of human milk. Pediatrics 1997;100(6):1035–9.
 • Dallman PR, Looker AC, Johnson CL, Carroll M. Influence of age on laboratory criteria for 
the diagnosis of iron deficiency anemia and iron deficiency in infants and children. In: Hallberg 
L, Asp NG, eds. Iron nutrition in health and disease. London, UK: John Libby & Co., 1996:65–74.
 • Goyer RA. Nutrition and metal toxicity. Am J Clin Nutr 1995;61(suppl):646S–650S
 • McMillan JA , Landaw, SA, and Oski, FA. Iron sufficiency in breast-fed infants and the availability of iron from human milk, Pediatrics 58:686-92, 1976.
 • Dewey KG. Nutrition, growth, and complementary feeding of the breastfed infant. Pediatr Clin North Am. 2001 Feb; 48(1):87-104.
 • http://ods.od.nih.gov/factsheets/Iron-HealthProfessional/
 • Institute of Medicine (1993) Iron Deficiency Anemia: Recommended Guidelines for the Prevention, Detection and Management Among U.S. Children and Women of Childbearing Age National Academy Press Washington, DC.
 • Domellöf, M., Dewey, K. G., Lönnerdal, B., Cohen, R. J. & Hernell, O. () Diagnostic criteria for iron deficiency in infants: time for a re-evaluation. J. Nutr.

[1] Hopkins D, Emmett P, Steer C, Rogers I, Noble S, Emond A.  Infant feeding in the second 6 months of life related to iron status: an observational study. Arch Dis Child. 2007 Oct; 92(10):850-4. Epub 2007 May 30.
[2] Dewey KG, et al. Iron supplementation affects growth and morbidity of breast-fed infants: results of a randomized trial in Sweden and Honduras. J Nutr 2002 Nov; 132(11):3249-55.
[3] Idjradinata, P., Watkins, W. & Pollitt, E. (1994) Adverse effect of iron supplementation on weight gain of iron-replete young children. Lancet 343:1252-1254.
[4] Pediatrics Vol. 127 No. 4 April 1, 2011 pp. e1097 (doi: 10.1542/peds.2011-0201A
[5] Baker RD, Greer FR; American Academy of Pediatrics, Committee on Nutrition. Diagnosis and prevention of iron deficiency and iron-deficiency anemia in infants and young children (0–3 years of age). Pediatrics. 2010;126(5):1040–1050
[6] Friel JK, Aziz A, Andrews WL, Harding SV, Courage ML, Adams RJ. A double-masked, randomized control trial of iron supplementation in early infancy in healthy term breast-fed infants. J Pediatr. 2003;143(5):582–586
[7] Lozoff B. Do breast-fed babies benefit from iron before 6 months? J Pediatr. 2003;143(5):554–556
[8] Dewey KG. Nutrition, growth, and complementary feeding of the breastfed infant. Pediatr Clin North Am. 2001 Feb; 48(1):87-104
[9] Pisacane A, et al. Iron status in breast-fed infants. Journal of Pediatrics, 1995 September; 127(3):429-31.
[10] Neurodevelopmental Delays Associated With Iron-Fortified Formula for Healthy Infants, PAS 2008: Pediatric Academic Societies and Asian Society for Pediatric Research Joint Meeting

359 yorum:

 1. doktorumuz verdiği aylarda d vitaminine başlamıştım sonra zararları olduğunu duydum ve bıraktım ilk 6 ay anne sütünden geçiyordur diye kendim daha demir içerikli gıdalar tükettim kızımı da bol bol güneşe çıkardım çamaşırlarını hep güneşe astım. ve evet kilo konusunda demir alan aydaşları ırmaktan daha iyi ancak sağlıklı beslendiklerini sanmıyorum bir tanesi hertürlü abur cubur u yediği halde ve hiç sebze tüketmediği halde kocaman duruyor ırmaktan sadece 5 ay büyük

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zeynep, D vitamini ile demiri karıştırıyorsun sanırım. di Vitaminini vermek gerekir. 1 yaşına kadar vermek idealdir.

   Doğru beslenme konusunda çok haklısın. Abur cuburla yetişen bir çocuğa istediğin kadar demir ver pek bir faydası olmayacaktır sağlığına.

   Eren

   Sil
  2. ah evet karıştırdım evet bir d vitamini bir de damla vardı ferrum ama ikisinden de vermedim bir sorun yok gibi

   Sil
 2. Eren,
  Demir eksikligi kaynakli annemi riski tasiyan bebekler arasinda dusuk kiloda dunyaya gelen bebekleri saymissin. Dusuk kilonun siniri nedir? Kac kilo disuk sayilir? Mesela Ates 3100 gr dogdu. Bu kilo dusuk mudur?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gökçe, hayır gayet normal doğmuş Ateş. Normal sınırlar 2.7–4.6 kg (5.5–10 pounds)olarak tanımlanır ama ben üst sınırın biraz fazla yüksek tutulduğunu düşünüyorum :)

   Eren

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 3. Eren, bir şey soracağım, tam olarak yanıtını alamadım sanki yazından. Ben şöyle bir şey duymuştum o zamanki çocuk doktorumuzdan: "Bolca kırmızı et ve demir yönünden zengin besinler yemelisin. Hem sütün hem de sütünün kalitesi artar, hem de senin ve bebeğinin demir depoları için çok iyi bir şey yapmış olursun." Doğru mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dilek, sütün ve sütün kalitesinin artacağı doğru olabilir fakat maalesef bunun anne sütünden bebeğe geçecek demir oranlarına pek bir etkisi yoktur.

   Eren

   Sil
 4. Sevgili Eren...ben de aynen boyle dusundugum icin 7-8.aydan sonra demir damlasi vermedim oğluma. D vitaminini ise dr umuz Izmir gibi bi yerde 6.aydan sonra gerek yok dedigi icin cok duzenli vermedik 9.aydan sonra onu da biraktik.dun bi kac blog yazisi okuyunca icime kurt dustu bugun dr a gittik hemoglobinine baktirdik dusuk cikti ; ( oglum 13aylik ve degeri 10 cikti.tahlil kagidinda normal degeri 12-17 gosteriyo...sabahtan beri kahrettim kendimi, tum suc bende deyip duruyorum.hatta dr bize sitem edip gunde 2tatli kasigi ferro sanol yazip yolladi bizi...oysa kendimce ozen gosteriyodum yedirdiklerime.tek kusurum oglum yogurtsuz yemek yemiyo.her yemegin yaninda yogurt veriyorum. Esim yogurtta tum suc diyo...oyle uzuldumki dr a D vitaminini sormayi unuttum.onuda kullanmiyoruz ya o da eksikmi nasil anlariz diye...anlayacagin cok canim sıkkın tivitirdan kirazzade bu yazinin linkini yollayinca hemen geldim buraya...sevgilerimle...Ayşenur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayşenur yazıda diyorum ki: ¨Test sonuçları değerlendirilirken genel manada sağlıklı bebeklerde sınırda ya da sınırın hemen altındaki demir eksikliğine rağmen anemi teşhisi konmadıysa bu eksik ¨problem¨olarak nitelendirilmeyebilir çünkü yapılan çalışmalar gelişim sorunlarına yol açmadığına işaret ediyor. Bu noktada doktorunuzun değerlendirmesi çok önemli.¨Oğlunun değerleri çok düşük değil, endişelenecek, üzülecek bir şey göremiyorum. Ama demir takviyesine başlaman mantıklı olabilir. Yalnız bu esnada beslenmesine de dikkat etmelisin. Evet her yemekle beraber yoğurt vermek doğru değil. Yoğurt her ne kadar mucizevi bir besin de olsa sınırlı olmalı tüketimi. Bilhassa diğer süt ürünlerinden de alıyorsa.

   Sana tavsiyem demir yoğun besinlere dikkat ederek beslenmesini değiştirmen olur. ama demir takviyesi de yaptığın için bir müddet sonra takviye fazla gelebilir. O yüzden 3-4 ay sonra testi yinele derim.

   Eren

   Sil
  2. Ayşenur, nedir durumunuz merak ettim :)

   Sil
 5. Eren cim cok cok tesekkur ederim.yorumumu yazdiktan hemen sonra yaziyi sakince tekrar okudum.ve bizim deger 10 yukaridaki tabloda normal degeri 11-13gosteriyor.ve dedigin gibi hemen oyle karalar baglamama gerek yok o zaman.sakin olmaliyim ;) simdiden yarinin menusunu hazirladim; ispanakli kofte ;) yogurdu ara ogunlere kaydirmaya calisicam.yogurtsuz nasil yedircem onu bilmiyom iste ; ( yogurt disinda sut urunu yemiyor.sut, peynir, yumurta agzina surmuyor , zorlamiyorum zamana biraktim... bu arada 3 ay sonra test icin cagirdi dr ins.o zamana kadar hallederiz bu problemi...tekrardan tesekkurler verdigin bilgiler icin...

  YanıtlaSil
 6. Eren merhabalarrr ..
  Benimde dunden beri canim tamdw bu konuyo cokk sıkkın.. oglumun 1 yas kan testini yaptirdigimizda kanindaki demir orani 12 olmasi gerekirken 2 cikti.. ustelik oglum emen bir bebek .. ben ona haftanin iki gunu et iki gunu balik iki gunude tavuk yedirigorum duzenli olafak tabii sebzelerle karistirarakk ..hergun sabh muhakkak yumurtasini yediriyorum.ustelikm taa anyadan halamin tavuklari dan getirtiyorum yumurtami .. organik pekmezde iciriyordum portakal suyuyla ustelik ..duzenli olarak d vitaminini verdm.lakin ferra sanolu hic vermedim. Simdi ferrum die bi surup yazdi dr sabah aksam bir tatli kasigi .. ama ben cok endiseliyim ..saglikli beslenmesine bu kadr ozen gkwterirken nedn oldu diye kendimi yiyip bitirdim dunden bu yana.. disaridan alinan demirin disleri sararttigini duymustum ve bundan cok korkuyorum. Nasil tuketmesini saglamaliyim.? Hic biberon vermedim meyve suyuyla biberonla mi vermeliyim.? Disleri gercekten sarartir mi.? Nasil en az hasarla kurtulabiliriz?ooff cok mutsuzumm inann : (( Deneyimli annelerden ve senden yardim bekliyorum eren..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çağda 2 olduğuna emin misin? bu olağanüstü düşük bir değer. Neredeyse doğru olduğuna inanamıyorum. Yerinde olsaydım testi yinelerdim. Eğer gerçekten 2 ise çok ciddi bir problem bu. Derhal demir takviyesine başlamalısın.

   Biberonla verme. Artık 1 yaşında biberon olayının bitmiş olması gerekir. C vitamini ile birlikte ver. portakal suyu, çilek suyu olur.

   Eren

   Sil
  2. Zaten hic biberon vermedim ki .. disleri sadarmaz bibironla verirsen dedikleri icin sana sordum eren .. oglum bisiler icmeyi pek sevmiyo bu arada .. yarin gidip birde devlet hastanesinde tahlil yaptiriyim olmazsa iyice korktum simdi : (((

   Sil
  3. Tahlil yaptırınca haber ver. Korkmaya da gerek yok :)

   Sil
  4. Çağda tahlil yaptırdınız mı?

   Sil
  5. Sn eren hn
   Demir 2ne ola ki? Engin bilginizden yararlanmak isterim. Bu söylediği demir mi hemoglobin mi. Hemoglobin 2ise mi demir başlıyo?

   Sil
 7. Peki eren demir ilaclari hakkinda ne dusunuyorsun..Yakin bi zamanda cogu toplatildi.. Ben cocuklugumu demir ilaclari kullanarak gecirdim..Ama bi sonuc almadi doguma 10.2 ile girdim..Ve sonuc oglum 13 aylik Dr 9.6 ile anemia teshisi koyabiliyor..1 haftadir kafam cok yogun..besinlerine dikkat ediyorum ama sanirim genetik

  YanıtlaSil
 8. Genel anlamda demir eksikliği kaynaklı aneminin genetik olduğu ispatlanmış değil. Yalnız [iron-refractory iron-deficiency anemia (IRIDA) gibi bazı türleri genetik olabilir. Yerind eolsaydım demir yoğun besinlere ağırlık verir (demir takviyesiyle beraber) 3 ya sonra testi yinelerdim...

  Eren

  YanıtlaSil
 9. Bugün istanbul'un en yoğun ve tanınmış devlet hastanelerinden birinde çocuk doktoru olarak çalışan bir tanıdığımla (kızlarımız aynı kreşe gidiyorlar)bu konuyu konuştum. Kendisine doktor olarak çok güveniyorum. hem çok tecrübeli hem de hastalarına önem veren bir doktor. Hem de iki çocuk annesi. Esin kuduz aşısı olmak zorunda kaldığında ona bakmıştı. Çok fazla hastaları olduğunu ve demir damlası konusunda klinik deneyler de yaptıklarını söyledi. Yani konuya oldukça hakim. Verilen demir dozunun bebeğin kilosuna göre verildiğini ve idame ettirme dozu olduğunu söyledi yani minimum bir dozmuş kesinlikle bebeğin demir testleri normal olsa bile bu verilen dozla tehlikeli bir demir aşımı olamayacağını belirtti. Sonuçta demir değerleri belli bir aralıkta normal sayılıyor. Bebekte kansızlık varsa zaten bu herkese verilen dozun tam 5 katını vererek tedavi ediyorlarmış. Yani bebeğin demir seviyesi normal olsa bile bu herkese verilen minimum damlayla bahsedilen gibi tehlikeli bir demir seviyesine ulaşmak mümkün değilmiş. Bunu klinik deneyler de gösteriyormuş. Yani evet aşırı dozda demir çok tehlikeli olabilir ama herkese verilen demir damlasını doktorun verdiği kadar kullandığınızda bu tehlikeli doza ulaşmak mümkün değil gibi görünüyor. Bunun yanında demir damlasıyla tedavi edilmeyen bir demir anemisinin çok ciddi sonuçları olacağını söyledi ve geri dönüşü de çok zormuş. Siz de tabii bebeğinizi tanıyan doktorunuzla konuşun, isterseniz bebeğinize demir seviyesini ölçen kan testini yaptırın, kendi araştırmanızı yapın ve ona göre karar verin. Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yalnız Ece, dün bu konuya ayıracak vaktin olmadığını söylediğinden beri 500 sayfalık destan yazdın. Bi kısmını da buraya yollamışsın:))

   Şimdi bak:

   X doktor şöyle demişmiş Y doktor böyle demişmiş bunların bir anlamı yok. Ben de derim ki A doktor da böyle böyle diyor B doktor da böyle böyle diyor... Bu iş tabiri caizse ¨sidik yarışına¨dönüşür ve sağlıklı tartışma böyle olmaz.

   Yazımda diyorum ki ¨değerleri normal olan bebeklere demir takviyesi yapmak envai çeşit sağlık problemine yol açabilir¨. ve bunu referanslarla destekliyorum. Sen ¨hayır, hiçbir şey olmaz¨ diyorsan bunu benim yaptığım şekilde ispatlamalısın. somut örnekler, kanıtlar sunmalısın, ve ordan devam etmiliyiz. Yoksa ali'nin veli'nin komşu sıdıka teyzemin bu konuda ne düşündüğü benim için pek bir şey ifade etmiyor. Kimse için de edeceğini zannetmem.

   Dün sayfanda son sözümü söyleyip çekilmiştim. Bir de burda çekileyim:))

   Öperim canım benim.

   Eren

   Sil
 10. Son yorumunuza bayıldım ne yalan söyliym Eren :)Hislerime tercüman oldunuz :-)Söyleyecek daha çok şeyim var bu konuyla ilgili ama sayfanızı meşgul etmek istemem.Umarım araştırma nasıl yapılır,sunulur,desteklenir konusunda biraz daha dikkatli olur kendisi.Zira kitlelere ulaşmak büyük sorumluluk getiriyor.İhtiyatlı olmaktan kastım budur.Çok sevgiler.İlgiyle takipçinizim :-)

  YanıtlaSil
 11. burada doktor değil sağlık ocakları veriyor 4. ayda başlanıyor demire.kilosuna göre damla sayısı.ben demire başladığım günden itibarren oğluşumda farklılıklar gözlemledim.başta kabız oldu uyku düzeni bozuldu huzursuzlaşmaya başladı.bir arkadaşımın annesi sağlık kurumunda çaışmış zamanında verme mama veriyorsun süt de emiyo verme diye uyardı.bende kestim vermedim ama bir yandan da endişe ediyordum acaba versem mi diye.bu yazıya rastladığım iyi oldu.

  YanıtlaSil
 12. Merhabalar. Evet 4. ayda Sağlık Bakanlığı'nın şeker dağıtır gibi demir vitamini dağıtması korkunç. Ben de bugün bunu kendi doktorumuzdan öğrendim. O da demire 6. ayda başlayacağımızı söyledi. Bir de bu yazıyı okuyunca ikna oldum. Bebeğim 4 aylık ve hem anne sütü hem mama alıyor. 3 gündür de demir veriyordum ama artık vermeyeceğim.
  Benim bu konuda dikkat çekmek istediğim bir başka nokta daha var. Sağlık Bakanlığı'nın dağıttığı bu demir damlasının (Vegaferon) içinde alenen PARABEN bulunduğu belirtilmiş. Bildiğim kadarıyla paraben son derece tehlikeli bir madde. Böyle bir içeriğe sahip bir maddeyi bakanlığın dağıtıyor olmasını da ayrıca korkunç buldum. Bebeklerimize resmen zehir veriyorlar. Yok mu bunun parabensiz olanı? Çok üzülüyorum bu kadar korunmasız olmamıza.

  Ayrıca yazı için teşekkürler. Çok faydalı oldu. :)))

  Arzu

  YanıtlaSil
 13. merhaba eren.. dün dr kontrolümüz vardı . oğlum 10 haziran doğumlu. dr demir damlasını verip vermediğimi sordu . bende kan değerlerine bakılmaadan vermek istemediğimi söyledim. dediki tamam şimdi vermeyin ama 6.aydan sonra vermeniz gerekir . önümüzdeki ay 6.ayımız dolacak . ve hala kafamda deli sorular . neden vermem gerekli diye sordum . yapılan arastırmalara göre verenlerin vermeyenlere göre zeka yönünden daha ilerde olduğu tespit edilmiş . kararsızım . şimdi bu yazından sonra da sormam sacma belki ama . vermelimiyim bilemedim .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bu sorunun cevabını zaten bu yazıyla verdim :)

   Sil
  2. heehehehe cok fenasın ya :))))

   Sil
 14. Eren, selamlar, Ingiltere ortamlarindaki unlu kitaplarda 6.ayda demir stogu bittigi icin kati gida da et kismina daha cabuk gecilmesi tesvik ediliyor. Anladigim kadari ile BLW (baby lead weaning)'in elestirilen bir noktasi bebegin yeterli et yemeyi zamaninda yapamamasi. Sen bir yasina kadar anne sutu yeterlidir demistin degil mi? Bu demir icinde gecerli midir? Bebek kendi yemek yediginde demir eksikligi tehlikesi artar mi acaba? Cok tesekkurler efenim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şöyle: 1 yaşına kadar ana besini anne sütü olmalıdır ama elbette 6. aydan sonra tattırmalara başlanmalıdır. yaşı ilerledikçe bu tattırmalar çoğalmalı ve nihayet 1 yaşına geldiğinde miktar olarak anne sütüne eşitlenmiş ve belki biraz geçmiş olmalı. 1 yaşından sonra o denge artık yiyeceklerden yana ağırlık kazanabilir. Evet bu şekilde devam edersen ve demirden yana zengin besinler de verirsen eksiklik söz konusu olmaz. ama yine de benim tavsiyem 9. ayda bir test yaptırmak olur. Eğer seviyeler normalse aynen devam edersiniz, ekskiklik varsa (sınıra yakın değil, sınırın altı) demir takviyesi yapmak anlamlı olur. 3 ay sonra ise tekrar baktırmakta yarar var.

   Eğer BLW yapacaksan et tavuk hindi balık gibi yiyeceklere kendiliğinden yanaşmazsa senin yedirmende yarar var. Yeterli demir alması daha önemli ek gıdaya nasıl geçtiğinden.

   I hope this helps.

   Sil
  2. Tesekkurler Eren, yes it does:) Ise baslayacagim ve dadi bakacagi icin karma bir yontem olacak bizimkisi, ama kasikla da olsa cok yedirmeye zorlama taraftari degilim. Iste demir sorununu bu zorlamama olayiyla dengesini oturtmak nasil olur diye merak etmistim.

   Ingiltere'de standard bir demir takviyesi yok zaten, 9. aydaki testi de gonullu yaptirmam gerekir yani.

   Sevgiler, saygilar.

   Sil
 15. Merhaba Eren,
  35. haftada 3140 gram doğmuş, Rh etkileşiminden dolayı doğmadan önce 5 kez intrauterin kan verilmiş bir oğlum var. Şimdi tam 4 aylık. Doğduğunda hemoglobin değeri 13'tü. 15 gün sonra 9'a düştü, kan verdiler. 3 hafta sonra 5'e düştü kan verdiler. Bu şekilde 2 kez daha, toplamda 4 kez kan verdiler. En son 10 Ekim'de verildi, çıkış değeri 12,9. 9 Kasım'da 11.2'ye düştü. 9 Aralık tahlilinin sonucu 12,3 :) 10 Ekim'den beri ne kan ne de ilaç kullandık. Hematokrit de 33-35 arasında. Şimdi 4. ay aşımız için anasağlığa gidince hemen demir damlasına başla dediler. Tahlili yaptıran hematolog da tahlil sonucunu görünce anasağlık ne derse uygulayın demiş eşime! İlacı aldırmadım, vermeyi düşünmüyorum. 1 ay sonra yine kontrolümüz var zaten. Erken doğmuş vee kansızlık hikayesi olan bir bebek için yanlış bir karar vermedim değil mi? Çünkü yükselmiş hemoglobin değerimiz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pakize, eğer değerleri normal ise neden demir vermek gerektiğini ben bilmiyorum. Ama yerinde olsam en azından 6 ayda bir testleri yinelerdim.

   Sil
  2. Teşekkürler, zaten aylık kontrollerimiz var kan takibinde. Ben de vermeyeceğim :)

   Sil
 16. Eren Hanım, sizin fikir ve bilginize son derece guveniyorum. Bu yazınızı okuduktan sonra demir ilacini kullanmamaya karar vermistik. Doktorumuzda 6 aydan sonra test yaptirip ona gore degerlendirme yapilmasi gerektigini soylemisti. Kizim 7. Ayini bitirdi ve biz kan testi yaptırdık. Doktorumuz degerlerin son derece dusuk oldugunu ve demir ilacına baslanmasi gerektigini soyledi. HGB 9.59 HCT 29.1 Siz bu tabloyu nasıl degerlendiriyorsunuz? Simdiden çok tesekkur ederim size.

  YanıtlaSil
 17. Eren merhaba,
  Biz 6. Aydan itibaren doktor dedi diye vermeye başladık demir damlasını kızıma, çok da kızıyorum şimdi kendime körü körüne vermeye başladık diye.günde 3-4 kez çatır çatır kaka yapan kızım artık 3-4 günde bir ağlayarak yapar oldu,katı gıdaya geçmesine bulundu sebebi. kabızlığa çözüm olacak da çok şey yaptım, hatta kabızlığa sebep olacak şekilde yedirmedim hiç. Ben bu damlaya buluyordum zaten sebebini, yazını da okuduktan sonra vermemeye karar verdim.Kızım şu an 8 aylık ve kontrole daha yeni gittik, 1 ay sonraki kontrolünde kan testini yaptırsak doğru sonuç alırmıyız çünkü bugüne kadar verdik damlayı ve şu an eğer bi demir eksikliği varsa bunu 1 ay boyunca kesmiş olmak sorun yaratırmı.
  Ayrıca merak ediyorum bu damlayı sadece Türkiyedemi bu şekilde veriyorlar, yani test yapmadan belli bir aydan sonra
  Bir de d vitamini de veriyoruz bu ne kadar gerekli bu konu hakkında ne düşünüyorsun
  Teşekkürler şimdiden

  YanıtlaSil
 18. Merhaba

  22 aylık oğluma hemogram yapılmıştı ve HGB si, 9.2 ,HCT 29.4 çıktı ancak doktorumuz bu değerlerin yanında MCV ve RDW sinin önemli olduğunu bu değerlerinde normal sınırlarda olmasından dolayı herhangi bir takviyeye gerek olmadığını söyledi.İleride başka bir nedenden kan alınırsa o zaman demirine bakarız şu anda sırf demir için test yapmaya gerek yok dedi.

  YanıtlaSil
 19. Eren merhaba,
  demirle ilgili benim sorum şu hemoglobinim 11, serum demirim normal (şuan kaç hatırlayamadım), ama ferritinim 4.. çoook düşük. demir hapına başladım yan etki yaptı, çayı kestim, daha dikkatli beslenmeye çalışıyorum ama tam olarak ne yapmalıyım ve bu seviyelerle hamile kalırsam ne olur?

  YanıtlaSil
 20. Merhaba,
  Yine sorularımın cevabını buldum, hamileliğimden beri aklıma takılan her soruda doğru adres burası teşekkürler

  YanıtlaSil
 21. Merhabalar
  Demir eksikliği çıktığında hangi marka ilacı vermemiz uygun olur?
  Ferrosanal bir dönem toplatılmış diye duydum. Sizler ne öneriyorsunuz?

  YanıtlaSil
 22. Eren merhaba, oğlum 1 yaşını 10 gün geçti. Bu yazından sonra 2 aydır demir damlasını kullanmıyorduk. 1 yaş kontrolünde hemoglobin: 10.8, hematokrit: 31.7, demir: 27, demir bağlama kapasitesi: 266 çıktı. Aslında alt sınırın çok az altında, 3 ay daha kullanın dedi doktorumuz. Sence kullanıp 3 ay sonra tekrar tahlil mi yaptırayım yoksa bu değerlerde ilaca gerek yok mu? Teşekkürler, Başak Temiztaş

  YanıtlaSil
 23. merhabalar ben de kesinlikle gereksiz ilaç kullanılmaması gerektiğini düşünen bir anneyim ve demir ilacı kullanmadım. Oğlum şimdi 6,5 aylık testler istedi doktorumuz hemogram ferrin hormon vs. sonuçları az önce aldık ve doktorumuz değeerlendirdi hemoglobin hematokrit oranı gayet iyi yani kansızlık yok ama ferrin (10-288 bizimki 6 çıktı) çok düşük hemen demir ilacına başlamam gerektiğini söyledi pekmezz veriyorum falan dedim hiç bir doğal şey tam olarak karşılamaz dedi anneleri bilgilendirseniz demir eksikliği sadece hemogramda çıkmıyor ferrin için ayrıca test yapılması gerekiyor. sevgiler

  YanıtlaSil
 24. Bu sıralarda demir takviyesi gerekir mi gerekmez mi diye o kadar endişeliydim ki, içimdeki minik anneler sürekli vesvese yapıyordu ama yazınız hepsini susturdu:) Çok teşekkür ederim, harika bir yazı olmuş.
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 25. Merhaba ,

  O kadar danışabileceğim bir yer / kurum / doktor yok ki, size yazmaya ihtiyaç duydum. Kıbrıs'ta yaşıyorum ve buradaki doktorum ne kadar tavsiye edilmeyen şey varsa onu öneriyor. Konuya geleyim..

  Bebeğim 5 ay 10 günlük ve son 2 haftadır sütüm ciddi derecede azaldı. Önce miktarı az diye Bebelac ile takviye verdim. Ama şimdi miktarı daha bol bir takviyeye ihtiyacım oldu çünkü süt sık sık pompa yapmama rağmen artmıyor. SMA 1 aldım. Sarı kutudan..

  Şimdi kafam çok karışık, ek gıdaya başlamam gerekiyor mu? Çoğunlukla formül mama alıyor artık çünkü. Doktoruma göre hemen pirinç unu :(

  Sizce vermeli miyim ek gıda?

  Bir de bize demir de verdi 4 aylıktan beri. Demir aralığı normalde 11.0- 16.5 ise bizimkinin 10.6 çıkmıştı. Demir hakkında yazdığınızı okuduktan sonra, hele ki SMA da bulunan demiri bile bile hala vermeye devam etmeli miyim?

  Bebeğim erken doğdu. Küvezde kaldı 20 gün. Ama doğum kilosu 2.650 idi. Solunum sorunu yüzünden kalmıştı. Ama kilo alımı iyi gidiyor. Şimdi anne sütü bitince ne yapmam gerekiyor onu iyi beslemek için bilmiyorum.

  Saygılar

  YanıtlaSil
 26. Merhaba Eren,
  10 aylık bir oğlum var. Demir kullanmadım hiç ama beslenmesine çok dikkat ediyorum. Aşı için gittiğimizde sağlık ocağındaki hemşire hgb ölçtü ve düşük olduğunu Demir kullanmamız gerektiğini söyledi. Değer 11,5 çıkmıştı. Yukarıda ki tabloda ayına göre çok da düşük görünmüyor. Ne yapmalıyım?
  Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu arada aynı hemşire emzirdiğimi söylememe rağmen günde yarım çay bardağı inek sütü verin dedi:))

   Sil
 27. Merhaba,
  Oğlum 2640 doğdu on günde kakasını yuttuğu için küvezde kaldı..Şu an 7 aylık en son kilosu 7100 dü doktor 3400 doğmuş bebek gibi dedi. Hamilelik şekeri vardı bende ama diyetle kontrol altına alındı. Gayet sağlıklı beslendim hamileyken.Ama genellikle kansızımdır. Doğumdan sonrada kan hapı vermişlerdi..Anne sütü veriyorum ama 5.5 aylıkken meyvelerle ve yoğurtla ek gıdaya başladım..Bir ay kadar böyle devam etti sonra kahvaltı sebze çorbaları eklendi..Sonra fazla geldiğini farkedip kahvaltıyı her gün çorba ve yoğurdu da gün aşırı vermeye başladım..2 aylıktan bu yana demir kullanıyoruz..Geçen ayda zinco c diye bir şey verdi doktor..Hiçbir tetkik yapılmadı..Bu durumda ben ne yamalıyım? Daha önce bogumda kayıtlı olmasına rağmen niye bu kadar incelemedim ben blogu kendime çok kızıyorum şu an:((

  YanıtlaSil
 28. Merhabalar,
  32.haftada Preaklemsi hastaligindan hastaneye yatirildim ve 35.haftada 2320 gr olarak oglum dunyaya geldi. Su anda 22 haftalık. Kendi dr umuz herhangi bir demir takviyesi vermemisti ancak baska bir çocuk dr u arkadaşımiz demir takviyesi icin geç bile kaldığımızi belirterek ferrum hausman adli demir ilacindan gunde 20 damla vermemis gerektiğini soyledi. Oglum su an yaklasik 7 kilo. Ilk ay anne sutu+mama aldi. İkinci aydan itibaren sadece anne sutu alıyor. Ben bi suredir kucuk küçük alistirmalarla ek gidaya basladim. Su anda sabahlari yumurta sarisi peynir ve domates yiyor. Ayrica pekmez de veriyorum. Simdi bunlarla birlikte demir de vermem gerekir mi? Daha once de fazla demir alimiyla ilgili olumsuz şeyler okumustum. Sizin referansli bu yazınızda demir alimi konusunda daha dikkatli olmam gerektigini vurguladi. Herhangi bi test yapılmaksızın 22 haftalik ogluma demir vermeli miyim?

  YanıtlaSil
 29. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 30. igein_h_yizevbekhai@admin.in.th: Eger ilgileniyorsaniz, bu e-posta adresinden bizimle irtibata iseniz merhaba sizin tüm kisisel is için kredi ararken, biz,% 3 faiz oraniyla kredi vermek. Belgeniz ok cevap veren herhangi bir gecikme olmaksizin derhal sizden aldigimiz be kez kredi biz bir hafta önce size transfer edilecek. Artik kredi basvurusunda, acil promosyon ok var.

  YanıtlaSil
 31. Sevgili İnsanlar Merhaba

  Ben Clara Morgan Kredi Şirketi CEO'su duyuyorum ve biz mali yardım ihtiyacı olanlara gibi asla önce ve aynı zamanda daha iyi bir şekilde onların X-mas kutlamak için kredi ihtiyacı olanlar sadece bu kredi ödünç üzere oluşturulmuştur Eğer borçları veya faturaları temizlemek için bir X-mas kredi veya kredi ihtiyacı var ise, o zaman, bu kredi fonları işlem hakkında daha fazla bilgi için VIA (clara_morgan@outlook.com) bizim e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz

  selamlar
  Bayan Clara Morgan

  YanıtlaSil
 32. Merhaba

  Faturaları ödemek için ve projelerinizin en ucuz faiz oranı 2% yeni bir finansman başlatmak için hızlı ve uygun kredi için geçerli. Bugün aracılığıyla bize ulaşın: credithome@blumail.org ile kredi miktarı gereken minimum kredi teklifimizi 1,000.00 kredi miktarı herhangi bir seçim için olduğu gibi.Sertifikalı, kayıtlı ve yasal borç veren benim.Bana bugün ulaşın bu kredi almak, kredi süreci hakkında daha fazla bilgi için bana ulaşın kredi şartları ve koşulları gibi işlem ve nasıl kredi için transfer edilir. İlgilenen varsa acil cevap istiyorum
  Teşekkür ederiz

  Bay Mhay burailla

  C.E.O/CREDITHOME

  YanıtlaSil
 33. Merhaba benim 5 aylık bebeğim var ve hiçbir test yapılmadan demir ilacı verildi(vegaferon) fakat ben bebeğime anne sütünden başka hiçbir ek gıda vermiyorum ilk kan ilacını vermemiştim ve bu ikinci kan ilacını iki gün verdim ve ikinci günde karın bölgesinde beyaz bir leke oluştu.Bu yazınızı okuduktan sonra vermeyide asla düşünmüyorum bu konuda değerli bilgilerinize danışmak istiyorum sizce ne yapmalıyım şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.

  YanıtlaSil
 34. Günaydın Sevgili kardeşlerim slam, biz are güvenilir mali şirket, saygın, meşru ve akredite kredi şirketi. Biz Müslümanlar için borç para ve 3 faiz oranıyla mali yardıma muhtaç insanlara layık güveniyorum. Kötü kredi veya faturaları ödemek için paraya ihtiyacı olan var mı ya da bir iş kredi ihtiyacı Kredi sunmak için memnuniyet duyarız gibi yararlanıcı güvenilir yardımcı bilgilendirmek için bu orta götürmeme izin ver.Yazınız ile bilgi aşağıda. Yanıt sonra bir kredi başvuru formu doldurmak için gönderilir. Orada hiçbir kredi kontrolü, 100 Garantili Umarım bana hizmet etmek izin verir. çtenlikle. E-posta yoluyla bize ulaşın creditsolutioncompanygmail.com

  YanıtlaSil
 35. Günaydın Sevgili kardeşlerim İslam, biz are güvenilir mali şirket, saygın, meşru ve akredite kredi şirketi. Biz Müslümanlar için borç para ve % 3 faiz oranıyla mali yardıma muhtaç insanlara layık güveniyorum. Kötü kredi veya faturaları ödemek için paraya ihtiyacı olan var mı? ya da bir iş kredi ihtiyacı? Kredi sunmak için memnuniyet duyarız gibi yararlanıcı güvenilir yardımcı bilgilendirmek için bu orta götürmeme izin ver.Yazınız ile bilgi aşağıda. Yanıt sonra bir kredi başvuru formu doldurmak için gönderilir. (Orada hiçbir kredi kontrolü, % 100 Garantili!) Umarım bana hizmet etmek izin verir. İçtenlikle. E-posta yoluyla bize ulaşın: (creditsolutioncompany@gmail.com)

  YanıtlaSil
 36. Merhaba canım,
  Eğer bir kredi ihtiyacı var mı? Eğer varsa bir banka ya da finansal hizmetler şirketi size kredi reddetti? Eğer mali yardıma ihtiyaç var? Bir ev satın almak için faturaları veya kredi ödemek? Kendi iş istiyorum ve yardıma ihtiyacım var? Eğer bir öğrenci kredi ihtiyacınız var mı? Misslindacreditsolution@gmail.com:% 3 düşük faiz oranı üzerinde mali yardım almak için bize ulaşın

  YanıtlaSil
 37. Merhaba canım,
  Eğer bir kredi ihtiyacı var mı? Eğer varsa bir banka ya da finansal hizmetler şirketi size kredi reddetti? Eğer mali yardıma ihtiyaç var? Bir ev satın almak için faturaları veya kredi ödemek? Kendi iş istiyorum ve yardıma ihtiyacım var? Eğer bir öğrenci kredi ihtiyacınız var mı? Misslindacreditsolution@gmail.com:% 3 düşük faiz oranı üzerinde mali yardım almak için bize ulaşın

  YanıtlaSil
 38. Merhaba canım,
  Eğer bir kredi ihtiyacı var mı? Eğer varsa bir banka ya da finansal hizmetler şirketi size kredi reddetti? Eğer mali yardıma ihtiyaç var? Bir ev satın almak için faturaları veya kredi ödemek? Kendi iş istiyorum ve yardıma ihtiyacım var? Eğer bir öğrenci kredi ihtiyacınız var mı? Misslindacreditsolution@gmail.com:% 3 düşük faiz oranı üzerinde mali yardım almak için bize ulaşın

  YanıtlaSil
 39. Merhaba canım,
  Eğer bir kredi ihtiyacı var mı? Eğer varsa bir banka ya da finansal hizmetler şirketi size kredi reddetti? Eğer mali yardıma ihtiyaç var? Bir ev satın almak için faturaları veya kredi ödemek? Kendi iş istiyorum ve yardıma ihtiyacım var? Eğer bir öğrenci kredi ihtiyacınız var mı? Misslindacreditsolution@gmail.com:% 3 düşük faiz oranı üzerinde mali yardım almak için bize ulaşın

  YanıtlaSil
 40. Merhaba
  benim bebeğim 11 aylık 9 aylıkken kan testi yapıldı değeri 10 çıktı hemşiremiz düşük olduğunu kan damlasını kesinlikle kullanmam gerektiğini söyledi ama asyada buzaman kadar kabızlık srunu yaptı bende 2 aydan bu yana vermedim çok şükür bu sıkıntısı kalmadı rahatladı ama aklımdada hep acaba vermem lazımmı diye düşünüyorum vitamin testide yapılmadı henüz ama artık onuda vermiyorum asyaya çok fazla ilaçla tanıştırmak istemiyorum bende tüketmediğim için bebeğime vermek istemiyorum ama doğrumu yapıyorum bilmiyorum son 2-3 gün elleri buz gibi oluyor kansızlıkla yorumluyorum ama net bir bilgimde yok iştahsızda diş diye umuyoruz belirtileri o çünkü ama ellerini çözemedik bendede anemi başlangıçı vardı acaba bebeğime etkisi olurmu sizce ne yapmamız lazım kan damlasını vitamini vermemiz gereklimidir

  YanıtlaSil
 41. Bireyler ve işletmeler için hızlı ve meşru krediler. Fred Larry krediler acil kredi ihtiyacı olan bireylere ve şirketlere hızlı ve meşru krediler sunuyoruz.

  Biz ipotek, araç kredileri de içeren borçlar, her türlü teklif ve daha fazla, biz 5.000.000 $ 5000 arasında değişen miktarda% 2 faiz oranı bu krediyi teklif dolar, pound, Euro vs,

  Şimdi uygulamak ve bir kredi almak için böylece ne bekliyorsun. fredlarryloancompany@gmail.com

  YanıtlaSil
 42. Iyi günler,

  Bireysel meşru bir internet iş sevgilisi, ya da bir yatırımcı mısınız? burada SGR Pazarlamacılar bir kredi almak için bir fırsattır. Biz otomobil satın alma ve yeni mobilya satın alma, rüya mesleki ya da akademik peşinde, inşaat ve yeni ev ve ofis binaları yapmak gibi pek çok farklı amaçlar için müşterilerinin çok çeşitli kredilerin çeşitli yapmak. % 3 gibi çok düşük bir faiz oranı Tüm bu. SGR Pazarlamacılar, güvenilir, verimli ve en harika olan, insani yardım Worldwide olarak hizmet olduğunu. Neden (Sgrmarketers@outlook.com) adresinden bizimle irtibata değil. Böylece biz sıkıntı dışarı çözümünde size yardımcı olabilir.

  içtenlikle
  Yönetimi.

  YanıtlaSil
 43. Acilen faturalarınızı ödemek için size Kredisi, mali aşağı, acilen mısınız gerek yok ve para gerek? Eğer iş için bir, ucuz, hızlı ve kolay kredi arıyorsunuz? Biz size ihtiyacınız kredi miktarını sunabilir çünkü yok Worry. e-posta yoluyla bugün bize: cashcityloanlender@hotmail.com

  YanıtlaSil
 44. Do you need an urgent loan to finance your business or in any purpose? we are certified and legitimate and international licensed loan lender We offer loans to Business firms, companies and individuals at an affordable interest rate of 2% , It might be a short or long term loan or even if you have poor credit, We shall process your loan as soon as we receive your application.

  we are an independent financial institution. We have built up an excellent reputation over the years in providing various types of loans to thousands of our customers. We Offer guaranteed loan services of any amount to citizens and non-citizens we offer easy personal loans, commercial/business loan, car loan, leasing/equipment finance, debt consolidation loan, home loan, for all citizens and non-citizens with either a good or bad credit history. If you are interested in our above loan offer you are advice to filling the below information and return to us for more details,You can contact us with this email { fredlarryloancompany@gmail.com } We shall respond to you as soon as we receive your loan application details.

  Our aims is to provide the best to our customers and give them a secure service OUR PACKAGES INCLUDE:

  *Home Loan
  *Auto Loan
  *Mortgage Loan
  *Business Loan
  *International Loan
  *Personal Loan *
  *Loan for any kinds

  No social security and no credit check, 100% Guarantee. All you have to do is let us know exactly what you want and we will surely make your dream come true. ( FRED LARRY LOAN FIRM LTD.). says YES when your banks say NO. Lastly, we fund small scale loan firm, intermediaries, small scale financial institutions for we have unlimited capital. For further details to go about procuring a loan contact us, Kindly respond immediately to this email: fredlarryloancompany@gmail.com

  Note that loan is given out in 2% interest rate yearly, kindly get back to us now if interested.

  Best Regards.

  YanıtlaSil
 45. Do you need an urgent loan to finance your business or in any purpose? we are certified and legitimate and international licensed loan lender We offer loans to Business firms, companies and individuals at an affordable interest rate of 2% , It might be a short or long term loan or even if you have poor credit, We shall process your loan as soon as we receive your application.

  we are an independent financial institution. We have built up an excellent reputation over the years in providing various types of loans to thousands of our customers. We Offer guaranteed loan services of any amount to citizens and non-citizens we offer easy personal loans, commercial/business loan, car loan, leasing/equipment finance, debt consolidation loan, home loan, for all citizens and non-citizens with either a good or bad credit history. If you are interested in our above loan offer you are advice to filling the below information and return to us for more details,You can contact us with this email { fredlarryloancompany@gmail.com } We shall respond to you as soon as we receive your loan application details.

  Our aims is to provide the best to our customers and give them a secure service OUR PACKAGES INCLUDE:

  *Home Loan
  *Auto Loan
  *Mortgage Loan
  *Business Loan
  *International Loan
  *Personal Loan *
  *Loan for any kinds

  No social security and no credit check, 100% Guarantee. All you have to do is let us know exactly what you want and we will surely make your dream come true. ( FRED LARRY LOAN FIRM LTD.). says YES when your banks say NO. Lastly, we fund small scale loan firm, intermediaries, small scale financial institutions for we have unlimited capital. For further details to go about procuring a loan contact us, Kindly respond immediately to this email: fredlarryloancompany@gmail.com

  Note that loan is given out in 2% interest rate yearly, kindly get back to us now if interested.

  Best Regards.

  YanıtlaSil
 46. http://podex.ucoz.ru/board/0-0-0-0-1

  YanıtlaSil
 47. Eğer herhangi bir amaçla işinizi veya finanse acil kredi ihtiyacınız var mı? Biz sertifikalı ve meşru ve uluslararası lisanslı kredi borç Biz% 2 makul bir faiz oranı İş firmaları, şirketler ve bireyler için krediler sunuyoruz, bir kısa ya da uzun vadeli kredi olabilir ya da kötü kredi var olsa bile, biz işlemek zorundadır sizin kredi en kısa sürede başvurunuzu aldıktan.

  Biz bağımsız bir finans kurumu vardır. Biz müşterilerimizin binlerce kredilerin çeşitli sağlanmasında yılda mükemmel bir üne kadar inşa etmişlerdir. Biz ya tüm vatandaşlar ve sivil vatandaşlar için, herhangi bir biz kolay kişisel krediler sunuyoruz vatandaşlar ve sivil vatandaşlara miktarı, ticari / ticari kredi, araç kredisi, leasing / ekipman finansmanı, borç konsolidasyonu kredi, ev kredisi ve garantili kredi hizmetleri sunun iyi ya da kötü kredi geçmişi. Aşağıdaki bilgileri doldurarak tavsiye ve daha fazla bilgi için bize iade bizim yukarıdaki kredi teklif ilgilenen varsa aldığımız gibi, en kısa sürede bu e-{fredlarryloancompany@gmail.com} Size cevap olacaktır ile bize ulaşabilirsiniz senin kredi başvurusu ayrıntıları.

  Amacımız müşterilerimize en iyiyi sunmak ve onlara BİZİM PAKETLER DAHİL güvenli hizmet vermek için:

  * Konut Kredisi
  * Oto Kredisi
  * Mortgage
  * İşletme Kredisi
  * Uluslararası Kredi
  * Bireysel Kredi *
  * Herhangi bir türlü Kredi

  Hiçbir sosyal güvenlik ve hiçbir kredi kontrolü,% 100 Garanti. Yapmanız gereken bize tam olarak ne istediğinizi bildirin ve biz kesinlikle rüya gerçek yapacaktır. (FRED LARRY KREDİ FİRMA LTD.). senin bankalar HAYIR derken EVET diyor. Biz sınırsız sermayeye sahip için Son olarak, küçük ölçekli kredi firması, aracılar, küçük ölçekli finansal kurumlar fon. Daha fazla detay bizi bir kredi temas tedarik hakkında gitmek için, Lütfen bu e-postayı hemen cevap: fredlarryloancompany@gmail.com

  Bu kredi yıllık% 2 faiz oranı dışarı verilir Not, nazik şimdi ilgilenen varsa bize geri almak.

  Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 48. Eğer herhangi bir amaçla işinizi veya finanse acil kredi ihtiyacınız var mı? Biz sertifikalı ve meşru ve uluslararası lisanslı kredi borç Biz% 2 makul bir faiz oranı İş firmaları, şirketler ve bireyler için krediler sunuyoruz, bir kısa ya da uzun vadeli kredi olabilir ya da kötü kredi var olsa bile, biz işlemek zorundadır sizin kredi en kısa sürede başvurunuzu aldıktan.

  Biz bağımsız bir finans kurumu vardır. Biz müşterilerimizin binlerce kredilerin çeşitli sağlanmasında yılda mükemmel bir üne kadar inşa etmişlerdir. Biz ya tüm vatandaşlar ve sivil vatandaşlar için, herhangi bir biz kolay kişisel krediler sunuyoruz vatandaşlar ve sivil vatandaşlara miktarı, ticari / ticari kredi, araç kredisi, leasing / ekipman finansmanı, borç konsolidasyonu kredi, ev kredisi ve garantili kredi hizmetleri sunun iyi ya da kötü kredi geçmişi. Aşağıdaki bilgileri doldurarak tavsiye ve daha fazla bilgi için bize iade bizim yukarıdaki kredi teklif ilgilenen varsa aldığımız gibi, en kısa sürede bu e-{fredlarryloancompany@gmail.com} Size cevap olacaktır ile bize ulaşabilirsiniz senin kredi başvurusu ayrıntıları.

  Amacımız müşterilerimize en iyiyi sunmak ve onlara BİZİM PAKETLER DAHİL güvenli hizmet vermek için:

  * Konut Kredisi
  * Oto Kredisi
  * Mortgage
  * İşletme Kredisi
  * Uluslararası Kredi
  * Bireysel Kredi *
  * Herhangi bir türlü Kredi

  Hiçbir sosyal güvenlik ve hiçbir kredi kontrolü,% 100 Garanti. Yapmanız gereken bize tam olarak ne istediğinizi bildirin ve biz kesinlikle rüya gerçek yapacaktır. (FRED LARRY KREDİ FİRMA LTD.). senin bankalar HAYIR derken EVET diyor. Biz sınırsız sermayeye sahip için Son olarak, küçük ölçekli kredi firması, aracılar, küçük ölçekli finansal kurumlar fon. Daha fazla detay bizi bir kredi temas tedarik hakkında gitmek için, Lütfen bu e-postayı hemen cevap: fredlarryloancompany@gmail.com

  Bu kredi yıllık% 2 faiz oranı dışarı verilir Not, nazik şimdi ilgilenen varsa bize geri almak.

  Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 49. Merhaba, ben Bayan Laura Rodriguez, kredi veren özel bir kredi borç veren. Eğer acilen borç ödemek veya işinizi geliştirmek için bir kredi ihtiyacı bir kredi ihtiyacım var mı? Sen bankalar ve diğer mali kuruluşlar tarafından reddedilmiştir? Bir konsolidasyon kredi veya ipotek ihtiyacınız var mı? Daha fazla arıyor tüm mali sorunları geçmişte bir şey yapmak için buradayız çünkü. Biz kötü bir kredi var ya da para ihtiyacı% 2 oranında iş yatırım, faturaları ödemek için maddi desteğe ihtiyacı olan bireylere, fon ödünç. Ben güvenilir yardım ve alıcıyı sağlamak ve kredi sunmak için istekli olacağını sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum. Lauraloancompany@gmail.com: Yani e-posta ile bize bugün başvurun

  YanıtlaSil
 50. Merhaba,

       Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? Biz muhtaç yardım ana amacı ile sertifikalı akredite kredi kredi şirketi vardır. Biz 2% faiz oranı $ 15,000,000.00 maksimum kredi aralığı $ 5,000.00 minimum kredi sunuyoruz. Eğer ilgileniyorsanız Yani, sadece e-posta yoluyla bize ulaşın: Sgrmarketers@outlook.com

  içtenlikle
  yönetim

  YanıtlaSil
 51. Ben hayat süresi mali aşağı, e-posta yoluyla bizimle irtibata geçiniz bireyler, şirketler ya da kişilere gruplarına fırsat kredisi veren Bay Mason Clark özel kredi borç veren, ben: masonclarkloanfirm@outlook.com bizim faiz oranı 2% PA don lütfen 't bu büyük fırsatı kaçırmayın. Tutar $1,000.00 arasında değişmektedir Kredi $100,000,000.00 veya sizin tercihinizdir. Eğer herhangi bir mali zorluk ya da yatırım için kredi ihtiyacı var ya da faturalarınızı ödemek için bir kredi ihtiyacı olan kredi hızlı geçmişte tüm mali sorunlar yapmak için başka buradayız olarak arama ve dünya sınıfı ile sansürlü standart tesisleri fonlar kolayca size ulaştığından emin olmak için. Daha fazla bilgi için e-posta yoluyla bize ulaşın: (masonclarkloanfirm@outlook.com)

  YanıtlaSil
 52. İyi günler

  Bireysel bir meşru internet iş aşık, yoksa bir yatırımcı? İşte SGR pazarlamacılar bir kredi almak bir fırsat. Krediler çeşitli müşterilerin çok çeşitli otomobil satın alma ve yeni mobilya satın alma gibi birçok farklı amaçlar için rüya meslekler, ya da akademik peşinde, inşaat ve yeni ev ve ofis binaları alarak yapıyoruz. Bütün bunlar çok düşük bir faiz oranı 2% üzerinde. SGR pazarlamacılar güvenilir, verimli ve en önemlisi harika, insani yardım dünya çapında hizmet vermektedir.

  Böylece Sıkıntınızı çözmede yardımcı olabilir neden olmasın bize ulaşın: Sgrmarketers@outlook.com

  Saygılarımla
  Yönetim

  YanıtlaSil
 53. Merhaba,

  Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? Biz muhtaç yardım ana amacı ile sertifikalı akredite kredi kredi şirketi vardır. Biz 2 % faiz oranı $ 15.000.000,00 maksimum kredi aralığı $ 5,000.00 minimum kredi sunuyoruz. Eğer ilgileniyorsanız Yani, sadece e-posta yoluyla bize ulaşın: Sgrmarketers@outlook.com

  Web sitesi: Sgrmarketerscompany.webs.com

  içtenlikle
  yönetim

  YanıtlaSil
 54. Eğer işinizi veya herhangi bir amaca finanse etmek için acil kredi ihtiyacınız var mı? Biz sertifikalı ve yasal ve uluslararası lisans kredi borç veren, biz% 2 makul bir faiz oranı, ticari firmalar, şirketler ve bireyler için krediler sunuyoruz, kısa ya da uzun vadeli kredi olabilir, ya da kötü kredi var olsa bile, biz işleyecek sizin kredi başvurunuzu almak en kısa sürede.

  Biz bağımsız bir finans kurumu vardır. Biz müşterilerimiz binlerce kredi türleri için yılda mükemmel bir üne kurduk. Biz kredi hizmetleri, vatandaş ve sivil vatandaşların herhangi bir sayıda garanti sunuyoruz, biz kolay bireysel krediler, iyi tüm vatandaşlara ve sivil vatandaşlar için ticari / ticari kredi, bir araba kredisi, leasing / ekipman finansmanı, borç konsolidasyonu kredi, konut kredisi, teklif ya da kötü kredi geçmişi. Bizim kredi teklif ilgilenen varsa aldığımız gibi yüksek ipuçları en kısa sürede biz size cevap verecektir bu e-{} fredlarryloancompany@gmail.com bize ulaşabilirsiniz, bilgileri doldurun ve daha detaylı bilgi için bize iade edin sizin kredi ayrıntıları.

  Amacımız müşterilerimize en iyi oluşturmak ve onlara güvenli bir hizmet vermek için, bizim paketler şunlardır:

  * Konut Kredisi
  * Oto Kredisi
  * Mortgage kredisi
  * İş kredisi
  * Uluslararası kredi
  * Kişisel kredi
  * Her türlü kredi,

  Hiçbir sosyal güvenlik ve hiçbir kredi kontrolü,% 100 memnuniyet garantisi vardır. Yapmanız gereken bize ne istediğinizi bildirin ve biz kesinlikle rüya gerçek yapacaktır. (FRED LARRY KREDİ FİRMA Ltd). senin bankalar HAYIR derken Evet diyor. Son olarak, biz küçük ölçekli kredi FİRMA, aracılar, bize sınırsız sermaye için küçük finans kuruluşlarını finanse. Fredlarryloancompany@gmail.com: daha fazla detay acil kredi almak için gitmek için, bu e-postayı yanıtlayın, hemen bize ulaşın

  Ilgilenen varsa lütfen, şimdi bize geri almak, kredi faiz oranı yıllık% 2 olduğuna dikkat edin.

  Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 55. Eğer işinizi veya herhangi bir amaca finanse etmek için acil kredi ihtiyacınız var mı? Biz sertifikalı ve yasal ve uluslararası lisans kredi borç veren, biz% 2 makul bir faiz oranı, ticari firmalar, şirketler ve bireyler için krediler sunuyoruz, kısa ya da uzun vadeli kredi olabilir, ya da kötü kredi var olsa bile, biz işleyecek sizin kredi başvurunuzu almak en kısa sürede.

  Biz bağımsız bir finans kurumu vardır. Biz müşterilerimiz binlerce kredi türleri için yılda mükemmel bir üne kurduk. Biz kredi hizmetleri, vatandaş ve sivil vatandaşların herhangi bir sayıda garanti sunuyoruz, biz kolay bireysel krediler, iyi tüm vatandaşlara ve sivil vatandaşlar için ticari / ticari kredi, bir araba kredisi, leasing / ekipman finansmanı, borç konsolidasyonu kredi, konut kredisi, teklif ya da kötü kredi geçmişi. Bizim kredi teklif ilgilenen varsa aldığımız gibi yüksek ipuçları en kısa sürede biz size cevap verecektir bu e-{} fredlarryloancompany@gmail.com bize ulaşabilirsiniz, bilgileri doldurun ve daha detaylı bilgi için bize iade edin sizin kredi ayrıntıları.

  Amacımız müşterilerimize en iyi oluşturmak ve onlara güvenli bir hizmet vermek için, bizim paketler şunlardır:

  * Konut Kredisi
  * Oto Kredisi
  * Mortgage kredisi
  * İş kredisi
  * Uluslararası kredi
  * Kişisel kredi
  * Her türlü kredi,

  Hiçbir sosyal güvenlik ve hiçbir kredi kontrolü,% 100 memnuniyet garantisi vardır. Yapmanız gereken bize ne istediğinizi bildirin ve biz kesinlikle rüya gerçek yapacaktır. (FRED LARRY KREDİ FİRMA Ltd). senin bankalar HAYIR derken Evet diyor. Son olarak, biz küçük ölçekli kredi FİRMA, aracılar, bize sınırsız sermaye için küçük finans kuruluşlarını finanse. Fredlarryloancompany@gmail.com: daha fazla detay acil kredi almak için gitmek için, bu e-postayı yanıtlayın, hemen bize ulaşın

  Ilgilenen varsa lütfen, şimdi bize geri almak, kredi faiz oranı yıllık% 2 olduğuna dikkat edin.

  Saygılarımla.

  YanıtlaSil

 56. Eğer kredi arıyor yorgun musunuz? Sen edildi
    sürekli bankalar ve diğer tarafından reddetti
    finansal kurumlar? İyi haber burada! biz
    R $ 7,000.00 dolar min değişen krediler sunuyoruz
    Max 40,000,000.00. Herhangi bir ödeme yapmadan, ilk
    annul elde kredi katiyen başına sadece 2% faiz oranı.
    Sertifikalı ve güvenilir aşınma. Ikna olur Kanıt
    Sen. Şirket e-posta: bonifaceloancompany@gmail.com
    Bize şu bilgileri sağlayın: Tam
    ............... Ülke Ad: ........... Cinsiyet: ..................
    Telefon numarası ......... Tutar Gereken: .............
    Süre: ......................... Aylık Geliri: .................
    Biz aşağıdaki türde sunmak için onaylanmıştır
    Kredi: * Bireysel Kredi (Teminatsız) * İş
    Kredi (Teminatsız) * Konsolidasyon Kredi *
    * Öğrenci Kredi * Mortgage ve Yatırım
    daha çok. Tüm yanıtlar gönderilen gerekmektedir.
    Şirket E-posta: bonifaceloancompany@gmail.com

  YanıtlaSil
 57. Eğer kredi arıyor yorgun musunuz? Sen edildi
    sürekli bankalar ve diğer tarafından reddetti
    finansal kurumlar? İyi haber burada! biz
    R $ 7,000.00 dolar min değişen krediler sunuyoruz
    Max 40,000,000.00. Herhangi bir ödeme yapmadan, ilk
    annul elde kredi katiyen başına sadece 2% faiz oranı.
    Sertifikalı ve güvenilir aşınma. Ikna olur Kanıt
    Sen. Şirket e-posta: bonifaceloancompany@gmail.com
    Bize şu bilgileri sağlayın: Tam
    ............... Ülke Ad: ........... Cinsiyet: ..................
    Telefon numarası ......... Tutar Gereken: .............
    Süre: ......................... Aylık Geliri: .................
    Biz aşağıdaki türde sunmak için onaylanmıştır
    Kredi: * Bireysel Kredi (Teminatsız) * İş
    Kredi (Teminatsız) * Konsolidasyon Kredi
    * Öğrenci Kredi * Mortgage ve Yatırım
    daha çok. Tüm yanıtlar gönderilen gerekmektedir.
    Şirket E-posta: bonifaceloancompany@gmail.com

  YanıtlaSil
 58. Eğer kredi arıyor yorgun musunuz? Sen edildi
    sürekli bankalar ve diğer tarafından reddetti
    finansal kurumlar? İyi haber burada! biz
    R $ 7,000.00 dolar min değişen krediler sunuyoruz
    Max 40,000,000.00. Herhangi bir ödeme yapmadan, ilk
    annul elde kredi katiyen başına sadece 2% faiz oranı.
    Sertifikalı ve güvenilir aşınma. Ikna olur Kanıt
    Sen. Şirket e-posta: bonifaceloancompany@gmail.com
    Bize şu bilgileri sağlayın: Tam
    ............... Ülke Ad: ........... Cinsiyet: ..................
    Telefon numarası ......... Tutar Gereken: .............
    Süre: ......................... Aylık Geliri: .................
    Biz aşağıdaki türde sunmak için onaylanmıştır
    Kredi: * Bireysel Kredi (Teminatsız) * İş
    Kredi (Teminatsız) * Konsolidasyon Kredi *
    * Öğrenci Kredi Mortgage ve Yatırım
    daha çok. Tüm yanıtlar gönderilen gerekmektedir.
    Şirket E-posta: bonifaceloancompany@gmail.com

  YanıtlaSil
 59. ZAP Finans başarınız odaklanmak yetkin, deneyimli ve sertifikalı profesyoneller Bağımsız Kredi Sahibinden olduğunu. Biz müşterilerimiz için Kredi hizmetleri alanında en iyi çözümleri sunmayı taahhüt ediyoruz. Biz Anında Onay, hiçbir teminat, Düşük fiyatla vermek, biz% 2 krediler her türlü sağlar. Zapfinancecompany@gmail.com: ilgilenen varsa, e-posta ile bize ulaşın
  Saygılarımızla,
  Dr Ir. Iwan

  YanıtlaSil
 60. Eğer herhangi bir finansal yardıma ihtiyacınız var mı? Bireysel Krediler? İşletme Kredileri? Mortgage kredileri? Tarım ve proje finansmanı? Biz 3% faiz oranı kredi vermek! temas
  happyloanlink@outlook.com

  YanıtlaSil
 61. merhaba

  Eğer mali zorluklar her türlü musunuz? Borçlarını temizlemek için bir kredi ihtiyacınız var? Siz işinizi genişletmek isteyen bir erkek ya da kadın vardır? E-posta yoluyla bir gerçek kredi için bugün bize bireyler, işletmeler için kredi her türlü teklif ve% 3 düşük faiz oranıyla kredi ihtiyacı olan organları işbirliği:
  collinsmarkloaner@mail.com

  YanıtlaSil
 62. Dikkatine:
  İyi günler Bay / Bayan. Bu ULUSLARARASI PARA ÖDÜNÇ ŞİRKET size selamlar, bu bizim ekonomik kredi yatırım teklif sizi bilgilendirmek için. Ama sonra, (13years aşkın tecrübesi ile) bu evrensel Şirket günlük banka .Principal kredi miktarları tabii $ 1000USD dolara 800,000USD.which arasında değişir sağlamak için göze alamaz bir esneklik finansal hizmetler sağlayan bir özel şirket amacına bağlıdır olduğunu kredi Başvuran burada .sonra onun / onu projeler için ihtiyaç ben, iş veya başka herhangi bir şey başlatmak için bu şirkette bir kredi almak ilgilenen iseniz, hayallerinizi gerçekleştirmek yardımcı olmak için kapı adımda duyuyorum size yarar sağlayacak bu ve genel olarak dünya, sana yardım etmek için buradayım. Sen aracılığıyla ofisimizle irtibata gerektiren, başlamak için (credithelpdesk00@gmail.com) .The faiz kısmı kadar 50 yıllık kadar ödeme dönemi bağlıdır bizim düşük faiz aylık% 0,2 oranı ve yıllık% 2'dir. Eğer işiniz için fırsat bu tür elde ilgilenen varsa, ben buradayım size temel oluşturmak yardımcı olmak için.
  Yine yoluyla ofisimizle irtibata gerekmektedir (credithelpdesk00@gmail.com)

  YanıtlaSil
 63. Dikkatine:
  İyi günler Bay / Bayan. Bu ULUSLARARASI PARA ÖDÜNÇ ŞİRKET size selamlar, bu bizim ekonomik kredi yatırım teklif sizi bilgilendirmek için. Ama sonra, (13years aşkın tecrübesi ile) bu evrensel Şirket günlük banka .Principal kredi miktarları tabii $ 1000USD dolara 800,000USD.which arasında değişir sağlamak için göze alamaz bir esneklik finansal hizmetler sağlayan bir özel şirket amacına bağlıdır olduğunu kredi Başvuran burada .sonra onun / onu projeler için ihtiyaç ben, iş veya başka herhangi bir şey başlatmak için bu şirkette bir kredi almak ilgilenen iseniz, hayallerinizi gerçekleştirmek yardımcı olmak için kapı adımda duyuyorum size yarar sağlayacak bu ve genel olarak dünya, sana yardım etmek için buradayım. Sen aracılığıyla ofisimizle irtibata gerektiren, başlamak için (credithelpdesk00@gmail.com) .The faiz kısmı kadar 50 yıllık kadar ödeme dönemi bağlıdır bizim düşük faiz aylık% 0,2 oranı ve yıllık% 2'dir. Eğer işiniz için fırsat bu tür elde ilgilenen varsa, ben buradayım size temel oluşturmak yardımcı olmak için.
  Yine yoluyla ofisimizle irtibata gerekmektedir (credithelpdesk00@gmail.com)

  YanıtlaSil
 64. Iyi günler! Eğer herhangi bir kredi arayışında mısınız? Biz ALEX MOORE CREDITO biz ev kredileri,% 2 faiz oranı otomatik kredi vb gibi kredi her türlü teklif, güvenilir ve dinamik. Ilgilenen varsa ve daha fazla bilgi için bize ulaşın E-posta ile: am.credito@blumail.org

  YanıtlaSil
 65. Eğer işinizi veya herhangi bir amaca finanse etmek için acil kredi ihtiyacınız var mı? Biz sertifikalı ve yasal ve uluslararası lisans kredi borç veren, biz% 2 makul bir faiz oranı, ticari firmalar, şirketler ve bireyler için krediler sunuyoruz, kısa ya da uzun vadeli kredi olabilir, ya da kötü kredi var olsa bile, biz işleyecek sizin kredi başvurunuzu almak en kısa sürede.
  Biz bağımsız bir finans kurumu vardır. Biz müşterilerimiz binlerce kredi türleri için yılda mükemmel bir üne kurduk. Biz kredi hizmetleri, vatandaş ve sivil vatandaşların herhangi bir sayıda garanti sunuyoruz, biz kolay bireysel krediler, iyi tüm vatandaşlara ve sivil vatandaşlar için ticari / ticari kredi, bir araba kredisi, leasing / ekipman finansmanı, borç konsolidasyonu kredi, konut kredisi, teklif ya da kötü kredi geçmişi. Bizim kredi teklif ilgilenen varsa aldığımız gibi yüksek ipuçları en kısa sürede biz size cevap verecektir bu e-{} fredlarryloancompany@gmail.com bize ulaşabilirsiniz, bilgileri doldurun ve daha detaylı bilgi için bize iade edin sizin kredi ayrıntıları.
  Amacımız müşterilerimize en iyi oluşturmak ve onlara güvenli bir hizmet vermek için, bizim paketler şunlardır:
  * Konut Kredisi
  * Oto Kredisi
  * Mortgage kredisi
  * İş kredisi
  * Uluslararası kredi
  * Kişisel kredi
  * Her türlü kredi,
  Hiçbir sosyal güvenlik ve hiçbir kredi kontrolü,% 100 memnuniyet garantisi vardır. Yapmanız gereken bize ne istediğinizi bildirin ve biz kesinlikle rüya gerçek yapacaktır. (FRED LARRY KREDİ FİRMA Ltd). senin bankalar HAYIR derken Evet diyor. Son olarak, biz küçük ölçekli kredi FİRMA, aracılar, bize sınırsız sermaye için küçük finans kuruluşlarını finanse. Fredlarryloancompany@gmail.com: daha fazla detay acil kredi almak için gitmek için, bu e-postayı yanıtlayın, hemen bize ulaşın
  Ilgilenen varsa lütfen, şimdi bize geri almak, kredi faiz oranı yıllık% 2 olduğuna dikkat edin.
  Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 66. merhaba

  Eğer mali zorluklar her türlü musunuz? Eğer borçlarını temizlemek için bir kredi ihtiyacım var mı? Siz işinizi genişletmek isteyen bir iş adamı ya da kadın vardır? Biz bireyler, firmalara kredi her türlü teklif ve e-posta yoluyla bir gerçek kredi için bugün bize% 3 düşük faiz oranıyla kredi ihtiyacı olan organları işbirliği:
  collinsmarkloaner@mail.com

  YanıtlaSil
 67. Meşru bir kredi şirketi, Anında Onay, hiçbir teminat, Düşük fiyatla kolay bir erişim kredisi için baktığımızda, doğru Kredi şirketi, biz% 2 krediler her türlü sağlamak, çünkü Victoria Sanchez Kredi Firma ziyaret emin olun. Victorisanchezloanfirm@gmail.com: Eğer ilgileniyorsanız, size e-posta ile bize ulaşabilirsiniz
  Saygılarımızla,
  Bayan Victoria

  YanıtlaSil
 68. Merhaba,

  Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? Biz muhtaç yardım ana amacı ile sertifikalı akredite kredi kredi şirketi vardır. Biz 2% faiz oranı $15.000.000,00 maksimum kredi aralığı $ 5,000.00 minimum kredi sunuyoruz. Eğer ilgileniyorsanız Yani, sadece e-posta yoluyla bize ulaşın: Sgrmarketers@outlook.com

  Web sitesi: Sgrmarketerscompany.webs.com

  içtenlikle
  yönetim

  YanıtlaSil
 69. Eğer kredi arıyor yorgun musunuz? Sen edildi
    sürekli bankalar ve diğer tarafından reddetti
    finansal kurumlar? İyi haber burada! biz
    R $ 7,000.00 dolar min değişen krediler sunuyoruz
    Max 40,000,000.00. Herhangi bir ödeme yapmadan, ilk
    annul elde kredi katiyen başına sadece 2% faiz oranı.
    Sertifikalı ve güvenilir aşınma. Ikna olur Kanıt
    Sen. Şirket e-posta: bonifaceloancompany@gmail.com
    Bize şu bilgileri sağlayın: Tam
    ............... Ülke Ad: ........... Cinsiyet: ..................
    Telefon numarası ......... Tutar Gereken: .............
    Süre: ......................... Aylık Geliri: .................
    Biz aşağıdaki türde sunmak için onaylanmıştır
    Kredi: * Bireysel Kredi (Teminatsız) * İş
    Kredi (Teminatsız) * Konsolidasyon Kredi *
    * Öğrenci Kredi * Mortgage ve Yatırım
    daha çok. Tüm yanıtlar gönderilen gerekmektedir.
    Şirket E-posta: bonifaceloancompany@gmail.com

  YanıtlaSil
 70. Bu genellikle, bugün iyi para kredi hizmeti alır
  güvenilir, güvenli, süzülmüş
  Uluslararası Kredi Ajansı tarafından da test edilmiş ve Güvenilir ve. Biz kredi vermek
  Eğer bir kredi ihtiyacı gerçekten eğer herhangi bir amaçla,,, sadece bize bildirin
  miktarı kredi olarak ihtiyaç ve sizin yanınızdaki
  bireyler dispite problemler Üzeri sorunu kredileri olacak onların
  finansal koşulların., ve düşük kredi puanı.
  Eğer bir kredi ihtiyacı var mı?
  Faturalarınızı ödemek istiyor musunuz?
  Eğer maddi açıdan istikrarlı olmasını istiyor musunuz?
  Yapmanız gereken tek şey nasıl hakkında daha fazla bilgi için bizimle irtibata için
  başladı ve istediğiniz kredi almak.
  Bu teklif geri zamanında ödemek mümkün olacak herkese açıktır.
  Not yani geri ödeme süresi tartışılabilir olduğunu ve faiz oranı
  % 2.
  Not: Biz individuals- aşağıdaki krediler sunuyoruz
  Ticari krediler (Güvenli ve Teminatsız)
  Küçük İşletme Yönetimi krediler (SBA), (Güvenli ve Teminatsız)
  Bireysel krediler (Güvenli ve Teminatsız)
  Konut kredileri (Güvenli ve Teminatsız)
  % 2 faiz ile (Güvenli ve Teminatsız) ve daha birçok Mortgage kredileri
  oranı; Bir Minimum için başvuruda
  $ 500.00 $ 50.000.000,00 bir Maximum. İlgilenen adayların lütfen gerekir
  e-posta yoluyla bize ulaşın: [bonifaceloancompany@gmail.com].
  Sen şekilde talep tam kredi miktarı bizi bilgilendirmek için bekleniyor
  Bize Kredi Şartlar ve Koşullar size etkinleştirin. Eğer varsa
  Bizim firmadan kredi almak ilgilenen.
  Aşağıda verilen kısa başvuru formunu doldurun ve biz Lütfen
  Eğer içinde herhangi bir finansal ihtiyaçlarına size yardım etmek söz
  KREDİ BAŞVURU FORMU {ONLİNE FORMU}
  ÖN EK {MR., MRS. MS., DR., Vb.}
  1) ADINIZ ...................
  2) ÜLKE ................
  3) SİZİN MESLEK .............
  4) SİZİN MEDENİ DURUMU .........
  5) TELEFON NUMARASI ................
  6) AYLIK GELİR ............ ..
  7) ADRES .....................
  KREDİ ............ OF 8) AMACI.
  9) KREDİ TALEBİ ................
  10) TELEFON ..................
  11) KREDİ ŞARTLAR VE SÜRE ... Firmamız posta iletişim kutusu
  via- [bonifaceloancompany@gmail.com]

  YanıtlaSil
 71. Eğer işinizi veya herhangi bir amaca finanse etmek için acil kredi ihtiyacınız var mı? Biz sertifikalı ve yasal ve uluslararası lisans kredi borç veren, biz% 2 makul bir faiz oranı, ticari firmalar, şirketler ve bireyler için krediler sunuyoruz, kısa ya da uzun vadeli kredi olabilir, ya da kötü kredi var olsa bile, biz işleyecek biz kredi bilgilerinizi almak gibi kredi en kısa sürede uygulama bu e-posta bize ulaşın almak gibi {} fredlarryloancompany@gmail.com biz en kısa sürede size cevap verecektir
  Amacımız müşterilerimize en iyi oluşturmak ve onlara güvenli bir hizmet vermek için, bizim paketler şunlardır:
  * Konut Kredisi
  * Oto Kredisi
  * Mortgage kredisi
  * İş kredisi
  * Uluslararası kredi
  * Kişisel kredi
  * Her türlü kredi,
  Hiçbir sosyal güvenlik ve hiçbir kredi kontrolü,% 100 memnuniyet garantisi vardır. Yapmanız gereken bize ne istediğinizi bildirin ve biz kesinlikle rüya} true.{fredlarryloancompany@gmail.com gelmek yapacak.

  YanıtlaSil
 72. Eğer işinizi veya herhangi bir amaca finanse etmek için acil kredi ihtiyacınız var mı? Biz sertifikalı ve yasal ve uluslararası lisans kredi borç veren, biz% 2 makul bir faiz oranı, ticari firmalar, şirketler ve bireyler için krediler sunuyoruz, kısa ya da uzun vadeli kredi olabilir, ya da kötü kredi var olsa bile, biz işleyecek biz kredi bilgilerinizi almak gibi kredi en kısa sürede uygulama bu e-posta bize ulaşın almak gibi {} fredlarryloancompany@gmail.com biz en kısa sürede size cevap verecektir
  Amacımız müşterilerimize en iyi oluşturmak ve onlara güvenli bir hizmet vermek için, bizim paketler şunlardır:
  * Konut Kredisi
  * Oto Kredisi
  * Mortgage kredisi
  * İş kredisi
  * Uluslararası kredi
  * Kişisel kredi
  * Her türlü kredi,
  Hiçbir sosyal güvenlik ve hiçbir kredi kontrolü,% 100 memnuniyet garantisi vardır. Yapmanız gereken bize ne istediğinizi bildirin ve biz kesinlikle rüya} true.{fredlarryloancompany@gmail.com gelmek yapacak.

  YanıtlaSil
 73. Eğer işinizi veya herhangi bir amaca finanse etmek için acil kredi ihtiyacınız var mı? Biz sertifikalı ve yasal ve uluslararası lisans kredi borç veren, biz% 2 makul bir faiz oranı, ticari firmalar, şirketler ve bireyler için krediler sunuyoruz, kısa ya da uzun vadeli kredi olabilir, ya da kötü kredi var olsa bile, biz işleyecek biz kredi bilgilerinizi almak gibi kredi en kısa sürede uygulama bu e-posta bize ulaşın almak gibi {} fredlarryloancompany@gmail.com biz en kısa sürede size cevap verecektir
  Amacımız müşterilerimize en iyi oluşturmak ve onlara güvenli bir hizmet vermek için, bizim paketler şunlardır:
  * Konut Kredisi
  * Oto Kredisi
  * Mortgage kredisi
  * İş kredisi
  * Uluslararası kredi
  * Kişisel kredi
  * Her türlü kredi,
  Hiçbir sosyal güvenlik ve hiçbir kredi kontrolü,% 100 memnuniyet garantisi vardır. Yapmanız gereken bize ne istediğinizi bildirin ve biz kesinlikle rüya} true.{fredlarryloancompany@gmail.com gelmek yapacak.

  YanıtlaSil
 74. BİZ SERT PARA KREDİ GRANT

  5% - Biz% 3 arasında değişen bir faiz oranı ile, sert para krediler ve kredi her türlü hibe. Biz 1,000.00 100 Milyon ABD Doları / sterlin / euro arasında değişen, geniş krediler Ulusu dışarı verin. Biz% 75 mülk edinimine -85% bir LTV ile% 100 ve fon.

  Biz Sert Para Kredilerin aşağıdaki türde sunuyoruz:

  Sabit Para Kredi; Kredi Hattı,
  Ticari Sert Para Krediler
  Kişisel Sabit Para Krediler
  İş Sabit Para Krediler
  Yatırımlar Sabit Para Krediler
  Kalkınma Sabit Para Krediler
  Toplama-Krediler Ekipman Kiralama
  Start-up Krediler Ticari Emlak Kredileri
  Envanter Kredileri Teminatsız Borçlanma
  İnşaat kredileri
  Hesapları Kredi Alacak Krediler Hatları
  Faktoring Depo Finansman
  Makine Kredileri
  Çalışma Sermayesi Kredileri Döşeme Hatları
  Tarımsal Krediler, Uluslararası Krediler

  Sipariş Finansman Satınalma: Neredeyse HER TÜR İŞ KREDİ
  E.T.C ...

  Ilgilenen varsa e-posta yoluyla bize ulaşın; fredlenders01@gmail.com

  selamlar
  Fred Finliler

  YanıtlaSil
 75. Merhaba, benim adım Bayan Camilla Barbro olduğunu. Ben dolandırıcılığı her yerde vardır, çünkü çok dikkatli olmak tüm kredi arayanların uyarmak için bu orta kullanmak istiyorum. Birkaç ay önce ben mali gergin ve çaresizlik içinde, çevrimiçi bazı borç verenler tarafından kandırdı edildi. Bir arkadaşım sadece% 2 faiz oranı basınç veya stres olmadan daha az 72 saat içinde 30.000 Euro tutarında teminatsız krediler ödünç Mrs.Heather Whyte denilen çok güvenilir borç bana anılacaktır kadar neredeyse umudunu kaybetti. Benim banka hesap bakiyesi kontrol ve ben uygulamalı sayı herhangi bir gecikme olmadan hesabıma irtibata geçiniz olduğunu bulduğumda çok şaşırdım. Yani insanlar stres olmadan kolayca kredi alabilirsiniz böylece iyi bir haber paylaşmak istiyorum onu ​​söz verdim. Qualityloanltd@europe.com: Eğer kredinin her türlü ihtiyacınız varsa Yani, e-posta yoluyla ona temas.
  Ayrıca benim e-posta bana ulaşabilirsiniz: camillabarbro15@gmail.com
  Şimdi, ben yaptığım onların hesaplarına doğrudan göndermek kredi ödemeleri karşılamak için deneyin.
  Benim Noel ve Yeni Kutlama harika
  Tüm iyi.

  YanıtlaSil
 76. Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? İletişim Monticelli Mario Dante kredi Şirketi (chevronfinancialdepartment@gmail.com) biz vb bireyler, firmalar, sigorta, hayat süresi fırsat kredisi veren herhangi bir mali zorluk ya da yatırım için kredi ihtiyacı misiniz yoksa, sizin ödemek için kredi gerekiyor tüm mali sorunları geçmişte bir şey yapmak için buradayız gibi faturaları başka arama. % 2 faiz oranı. Ben size mali sorun olduğunu çözmek için kredinin her türlü size yardım etmeye hazır olduklarını bildirmek için bu büyük orta kullanmak istiyorum. Bize e-posta: chevronfinancialdepartment@gmail.com

  YanıtlaSil
 77. Pinjaman ini Apakah Tepat Untuk Anda !!!
  Memang kita sangat baik terkenal, kita selalu cenderung untuk memenuhi kebutuhan pelanggan kami, Kami global recongnised dan untuk pertama kalinya dalam sejarah
  kami memperkenalkan metode transfer kredit cepat baru aktif, aplikasi Anda akan segera dikirim untuk kredit segera setelah Anda menerapkan, maka Anda akan menerima kredit instan decision.You akan dihubungi jika IMF membutuhkan information.ittambahan umumnya digunakan melalui keluar benua (transfer tunai instan tanpa biaya yang terlibat).
  Benar-benar gratis untuk siswa dan terlalu nyata untuk menjadi kenyataan, buru sekarang berlaku sebanyak yang Anda bisa.
  Kami baru-baru menurunkan suku bunga kita dengan 2% pada semua pinjaman bisnis yang disetujui, hipotek komersial dan sewa beli.
  Kami juga menjamin Anda cara yang bagus bagi Anda untuk memecahkan masalah arus kas.
  Kami dapat membantu Anda mengkonsolidasi utang Anda, membayar tagihan atau membantu Anda keluar dari mengikat keuangan yang tak terduga.
  CATATAN: Jika Anda memiliki pertanyaan tentang bagaimana untuk mendapatkan akses ke aplikasi pinjaman Anda maka saya menyarankan Anda untuk Mulailah segera menghubungi penyedia jasa pinjaman online 24 jam untuk informasi lebih lanjut.
  Jika permintaan Anda darurat atau membutuhkan pengungkapan informasi rahasia atau pribadi untuk resolusi, silahkan hubungi kami @ + 1409 227 1204
  KONTAK: Adamchairmanloancompany@gmail.com
  Wc25380@Gmail.com
  Kami Tawarkan Layanan yang sanga baik.


  YanıtlaSil
 78. Eğer bir kredi ihtiyacınız varsa var? Olmak istiyor musunuz
  maddi açıdan istikrarlı? Biz, sizin genişletmek istiyorsanız,
  iş? Biz kredi, oto kredisi şirketi teklif
  Bir çok azaltılmış ticari krediler ve bireysel krediler
  faiz oranı% 3 geçici zaman
  tartışılabilir. Bu özel teklif mümkün olacak
  zamanında geri ödemek. Bize geri eğer olsun lütfen
  Daha fazla bilgi, ilgi, E-posta İletişim için kelvinpaul45@gmail.com

  YanıtlaSil
 79. Demir eksikliğinin taranması ve demir takviyesi konusunda çok faydalı bilgiler vermişsiniz. Fakat yazınızda bu tartışmalara zemin oluşturması gereken çok önemli bir bilgi eksik. O da Kuzey Amerika ve Türkiye'de okul öncesi çocuklarda demir eksikliği anemisinin sıklığı. Yukarıdaki tartışmayı yaparken, bu argümanların demir eksikliği anemisi sıklığı %2-3 civarında olan ABD toplumu için geçerli olduğunu da göz önünde bulundurmak lazım. Ülkemizde ise okul öncesi çocuklarda demir eksikliği anemisinin sıklığı %30 civarındadır (yani bahsettiğiniz tartışmaların yapıldığı memleketlerdekinin 10 katı), kaldı ki demir eksikliği anemisi demir eksikliğinin yegane göstergesi de olmadığına göre demir eksikliğinin anemiden daha yaygın olduğunu tahmin edebiliriz..
  Her ülke ulusal sağlık politikalarını belirlerken kendi içinde fayda/zarar ve maliyet/fayda hesabı yapar. Bu nedenle "üniversal" demir desteği uygulamasına doğrudan karşı çıkmak yerine bu konuda ulusal verileri göz önüne alarak insanları yönlendirmek daha doğru olacaktır.

  YanıtlaSil
 80. Eğer herhangi bir finansal yardıma ihtiyacınız var mı? Bireysel Krediler? İşletme Kredileri? Mortgage kredileri? Tarım ve proje finansmanı? Biz 3% faiz oranı kredi vermek! İletişim: happyloanlink@outlook.com

  YanıtlaSil
 81. SİZİN KREDİ İÇİN GEÇERLİ

  Eğer bir işadamı ya da kadın mısınız? Eğer herhangi bir finansal stres mısınız? Kendi işini kurmak için Para gerekiyor? Eğer düşük bir geliriniz var ve sert yerel bankalar ve diğer mali kuruluşlardan kredi almak için buluyor musunuz? Cevap michellen Haward Kredi Firma mali yardım Nees halka veya herkese kredinin her türlü sunmak için cevap, burada. Biz 2% net ve kolay şartlar altında bireylerin, firmaların ve şirketlerin faiz oranı kredi vermek. michellenhawardloans@gmail.com e-posta yoluyla bugün bize

  Not: Tüm Başvuran 18 yaş üstünde olmalı

  YanıtlaSil
 82. % 2 oranında mortgage oranları ve işletme kredileri için başvuru ve 24 saat içinde kredi almak.
  İletişim Bilgileri: scoltphiliploanfirm500@outlook.com
  Kredi başvuru formunu doldurun

  Adı:
  Ülke:
  Telefon Numarası:
  Kredi Amaç:
  süre:
  yaş
  Meslek:
  Kredi miktarı gibi gerekli:
  Eğer önce online kredi uygulanmış (evet veya hayır)

  Web sitesi: scoltphiliploanfirm500@outlook.com
  Bay John Hurt

  YanıtlaSil
 83. % 2 oranında mortgage oranları ve işletme kredileri için başvuru ve 24 saat içinde kredi almak.
  İletişim Bilgileri: scoltphiliploanfirm500@outlook.com
  Kredi başvuru formunu doldurun

  Adı:
  Ülke:
  Telefon Numarası:
  Kredi Amaç:
  süre:
  yaş
  Meslek:
  Kredi miktarı gibi gerekli:
  Eğer önce online kredi uygulanmış (evet veya hayır)

  Web sitesi: scoltphiliploanfirm500@outlook.com
  Bay John Hurt

  YanıtlaSil
 84. Günaydın Sevgili kardeşlerim İslam, biz are güvenilir mali şirket, saygın, meşru ve akredite kredi şirketi. Biz Müslümanlar için borç para ve % 3 faiz oranıyla mali yardıma muhtaç insanlara layık güveniyorum. Kötü kredi veya faturaları ödemek için paraya ihtiyacı olan var mı? ya da bir iş kredi ihtiyacı? Kredi sunmak için memnuniyet duyarız gibi yararlanıcı güvenilir yardımcı bilgilendirmek için bu orta götürmeme izin ver.Yazınız ile bilgi aşağıda. Yanıt sonra bir kredi başvuru formu doldurmak için gönderilir. (Orada hiçbir kredi kontrolü, % 100 Garantili!) Umarım bana hizmet etmek izin verir. İçtenlikle. E-posta yoluyla bize ulaşın: (swiftcreditcompany@gmail.com)

  YanıtlaSil
 85. Eğer borç temizlemek veya iş geliştirmek için kredi ihtiyacı yoktur. Johnlisaloncompany2003@gmail.com: Bunu yaparsanız Email aşağıda aşağıdaki kredi başvuru formunu doldurarak bize ulaşın

  Kredi Başvuru Adı:
  Cinsiyet: Adres:
  Telefon Numarası:
  Kredi Miktarı Gereken:
  Kredi Tutarı Süre:

  Teşekkürler....Sahibinden.
  Tüm yanıtlar johnlisaloncompany2003@gmail.com iletilmesi gerektiğini unutmayın

  YanıtlaSil
 86. Merhaba, ben Bayan Jane Alison, yaşam süresi fırsat kredileri veren özel bir kredi borç veren duyuyorum. Eğer borçlarını temizlemek için acil kredi ihtiyacınız veya işinizi geliştirmek için bir sermaye kredi gerekiyor mu? Eğer bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından reddedilmiş? Bir konsolidasyon kredi veya ipotek ihtiyacım var mı? hepimiz mali sorunlar geçmişte yapmak için buradayız olarak artık arayın. Biz kötü bir kredi var ya da para ihtiyacı% 2 oranında iş yatırım, faturaları ödemek için maddi desteğe ihtiyacı olan bireylere, dışarı para kredi. Ben güvenilir ve yararlanıcı yardımda ve size bir kredi sunmak için istekli olacağını sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum. Yani e-posta yoluyla bugün bize: (saintsloancompany@gmail.com)

  YanıtlaSil
 87. Eğer bir kredi ihtiyacı var mı? Olmak istiyor musunuz
  maddi açıdan istikrarlı? Ya da sizin yanınızdaki genişletmek istiyor musunuz
  iş? Biz, şirket krediyi, oto kredisi sunuyoruz
  çok azaltılmış bir de işletme kredisi ve bireysel kredi
  rahat süresi% 3 faiz oranı olan
  tartışılabilir. Bu teklif mümkün olacak herkese açıktır
  zamanında geri ödemek için. Lütfen bize geri eğer olsun
  Daha fazla bilgi için ilgilenen, İletişim E-posta:

  paulelvisloans@hotmail.com

  YanıtlaSil
 88. günaydın sevgili kardeşlerim islam, biz are güvenilir mali şirket, saygın, meşru ve akredite kredi şirketi. biz müslümanlar için borç para ve % 3 faiz oranıyla mali yardıma muhtaç insanlara layık güveniyorum. kötü kredi veya faturaları ödemek için paraya ihtiyacı olan var mı? ya da bir iş kredi ihtiyacı? kredi sunmak için memnuniyet duyarız gibi yararlanıcı güvenilir yardımcı bilgilendirmek için bu orta götürmeme izin ver.yazınız ile bilgi aşağıda. yanıt sonra bir kredi başvuru formu doldurmak için gönderilir. (orada hiçbir kredi kontrolü, % 100 garantili!) umarım bana hizmet etmek izin verir. içtenlikle. e-posta yoluyla bize ulaşın: (swiftcreditcompany@gmail.com)

  YanıtlaSil
 89. Eğer acil kredi ihtiyacı ciddi Are you kendi iş kurma düşünme mısınız, mali yardım alma düşünme, sen borç içinde, bu kişisel krediler, iş kredileri sağlamak çünkü arzularını gerçekleştirmek için şans ve kurumsal olduğunu % 2'lik bir faiz oranı kredi ve kredinin her türlü biz tüm ilgili kredi almak ve kendi yüzünde bir gülümseme ile yeni yıl olacak tüm değerli müşterilerimize garanti.
  Daha fazla bilgi için e-posta {} gloryloanfirm@gmail.com aracılığıyla artık bizimle irtibata geçiniz

  Borçlu Bilgi:

  Ad Soyad: _______________
  Ülke: __________________
  Cinsiyet: ______________________
  Yaş: ______________________
  Kredi Tutarı Gereken: _______
  Kredi süresi: ____________
  Kredinin amacı: _____________
  Cep Telefonu Numarası: ________
  Bayan Glory

  YanıtlaSil
 90. Merhaba.
  Stres ve hızlı olmadan kişisel ya da iş kredileri ihtiyacınız var mı
  Onay? Eğer öyleyse, biz şimdi krediler sunuyoruz olarak, lütfen bize ulaşın
  Başbakan faiz oranı. Bizim kredi için daha fazla, güvenli ve emniyetli olan
  bilgi ve uygulamalar, bu e-postayı yanıtlayabilirsiniz.
  roberto.finance02@hotmail.com

  YanıtlaSil
 91. Eğer bir kredi ihtiyacı var mı? Olmak istiyor musunuz
  maddi açıdan istikrarlı? Ya da sizin yanınızdaki genişletmek istiyor musunuz
  iş? Biz, şirket krediyi, oto kredisi sunuyoruz
  çok azaltılmış bir de işletme kredisi ve bireysel kredi
  rahat süresi% 3 faiz oranı olan
  tartışılabilir. Bu teklif mümkün olacak herkese açıktır
  zamanında geri ödemek için. Lütfen bize geri eğer olsun
  Daha fazla bilgi için ilgilenen, İletişim E-posta:

  paulelvisloans@hotmail.com

  YanıtlaSil
 92. iyi günler, özel teklif, ticari ve düşük olarak çok az yıllık faiz oranları ile bireysel krediler için 20 yıl geri ödeme süresi dönemi dünyanın herhangi bir yerinde'a 1 yıl içinde % 3 olarak. biz 5000 aralığında kredileri vermeyin tl 100,000,000.00 tl. bizim kredi iyi maksimum güvenlik bizim önceliğimiz için sigortalı, okunaklı bir kredi borç veren nasıl endişe gece uyku kaybediyor? sana parmağını ısırma kısa çivi var mı? kendinizi kişi bay wilson jones kredi çözüm şirket şimdi yerine, yardımcı kredi uzmanları hangi bizim görev çözüm kazanmak keşfetmek için kötü kredi geçmişi, vurmayın. ilgili kişi e-posta yoluyla bana ulaşın: borç veren adı: bay: wilson jones veren kuruluşun e-posta: creditsolutioncompany@gmail.com


  İyi günler, özel teklif, ticari ve düşük olarak çok az yıllık faiz oranları ile bireysel krediler için 20 yıl geri ödeme süresi dönemi dünyanın herhangi bir yerinde'a 1 yıl içinde % 3 olarak. Biz 5000 aralığında kredileri vermeyin TL 100,000,000.00 TL. Bizim kredi iyi maksimum güvenlik bizim önceliğimiz için sigortalı, okunaklı bir kredi borç veren nasıl endişe gece uyku kaybediyor? Sana parmağını ısırma kısa çivi var mı? Kendinizi kişi Bay Wilson Jones kredi çözüm şirket şimdi yerine, yardımcı kredi uzmanları hangi bizim görev çözüm kazanmak keşfetmek için kötü kredi geçmişi, vurmayın. İlgili kişi e-posta yoluyla bana ulaşın: borç veren adı: Bay: Wilson Jones veren kuruluşun e-posta: creditsolutioncompany@gmail.com

  YanıtlaSil
 93. Merhaba,
  Eğer borçlarını temizlemek için acil kredi ihtiyacınız veya işinizi geliştirmek için bir sermaye kredi gerekiyor mu?
  Eğer tarafından reddedilmiş
  Bankalar ve diğer mali kuruluşlar?
  Bir konsolidasyon kredi veya ipotek ihtiyacım var mı?
  hepimiz mali sorunlar geçmişte yapmak için buradayız olarak artık arayın. Biz bireylere dışarı fonları kredi
  mali yardım ihtiyacı olan kötü bir kredi veya para ihtiyacı var
  % 2 oranında iş yatırım, faturaları ödemek için. Ben güvenilir ve yararlanıcı yardımda ve size bir kredi sunmak için istekli olacağını sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum. Yani e-posta yoluyla bugün bize: zenithloanlimited@gmail.com

  YanıtlaSil
 94. Merhaba, Benim adım GORDIA Tonio, ben BELINDA KREDİ FİRMA İyi haber canlı tanığı değilim. Ben sabit Kazanılan para seni rip yerine onlar sadece burada, burada hiçbir borç size yardımcı olmak için istekli olduğunu haberdar olmak, beni çok dikkatli dinlemesini istiyorum. Kocam ve ben farklı online borç verenlerden ama sonunda bir kredi için arıyoruz, biz hile ve online.We hatta bu online kredi ödemek için borç para farklı sahte kredi şirketleri ile paramızı sökük ama sonunda, biz var olan hiçbir şey ve kandırdı ve hile bulundu. Kocam ve ben borç vardı ve biz, bizim aile iş 4 yıl boyunca yıkıldı yardım çalıştırmak için hiç kimse yoktu ve biz bize yardımcı bayan Belinda tanıtıldı kadar bizim günlük masraflarını karşılamak için para kazanmak mümkün değildi Sadece% 2 faiz oranı ile herhangi bir baskı ya da stres olmadan 24 saatten az 300.000 $ USD {ÜÇ YÜZ BİN AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ DOLARI} bizim teklif teminatsız krediler. Benim banka hesap bakiyesi kontrol ve ben başvurusunda bulunmuş miktar gecikmeden hesabıma geri dönmesini olduğunu bulduğumda çok şaşırdım. Ben ona söz verdim çünkü insanlar stres ya da aldatıldığını olmadan kolayca kredi alabilirsiniz böylece iyi bir haber paylaşmak söyledi.
  Sizin kredi için Bayan Belinda bugün başvurun çünkü her iki ucunda size kredi vaat burada herkes unutur, yerine sonsuza kadar hile kendi kredi herhangi almazsınız. Ülkemi seviyorum ve seni her türlü herhangi bir kredi ihtiyacınız varsa, belindalamarloanfirm@gmail.com ya aid.financial@financier.com e-posta yoluyla irtibata geçiniz internet.So üzerinde kötü kredi ile kandırdı bizi engellemek gerekir.
  Kredi prosedürü izleyerek hakkında daha fazla bilgi için, benim e-posta, gordialuna@gmail.com yoluyla bana yaz.

  YanıtlaSil
 95. Eğer kredi arıyor sen Finanacial Asistanı ihtiyacı mısınız yoksa fatura ödemek ya biz de uzun ve kısa zaman kredi vermek% 2 faiz oranı gibi düşük kredi vermek gibi bize ulaşın kendi işinizi kurmak için paraya ihtiyacım var yardım formore bilgilerde size andmoris@yahoo.com e-posta yoluyla bizimle irtibata geçebilirsiniz
  Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 96. Hepinize Merhaba,
  Ben o geldi ve ailem bize düşük faiz kredi lider tarafından tekrar canlı hissettirecek hiçbir umut olduğunu düşündüm zaman Mrs Clara Morgan benim ve ailem için yaptıkları için çok minnettarım, çünkü ben bu mektubu yazıyorum, Bayan Susan aç bırakmak duyuyorum % 3 oranı internette gerçek kredi kredi hala var olduğunu hiç düşünmemiştim ama benim en büyük sürpriz ben çok zaman kaybetmeden benim kredi aldım, bu yüzden orada o hiç bir finansal nedenlerle kredi arıyorsanız i will daha fazla bilgi HAKKINDA BU İŞLEM için {clara morgan@outlook.com}: tavsiyem VIA at Mrs Clara Morgan e-posta
  SENİ TÜM İYİ DİLERİZ
  Saygılarımla
  Bayan Bayan Susan aç bırakmak

  YanıtlaSil
 97. Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? Eğer mali kriz musunuz? Eğer bir kredi alma konusunda mali hizmeti yardıma ihtiyacınız varsa. 5.000 TL'den% 3 faiz oranı ile 100.000.000,00 TL'ye kadar kredi miktarı Kitap randevular sadece bizim e-posta yoluyla Kredi Çözüm Şirketi bizimle irtibata: E-posta: creditsolutioncompany@gmail.com

  YanıtlaSil
 98. Merhaba
  Ben Bayan Laura Rodriguez CEO'su Laura Kredi Şirketi, A kayıtlı ve meşru özel kredi borç veren duyuyorum. Biz finansal hizmetler (KREDİLER) işlemek ve topluma mali engelli bireylerin, şirketlerin, sanayi, firmalara ve kişilere% 2 düşük faiz oranı kredi vermek. Ve ayrıca size yetenek açığa ve hedefe ulaşmak için sponsor biz 2000 $ arasında değişen kredi vermek ve yukarıda ... Biz sizin ihtiyaçlarınızı karşılamak için hazırız ve online çevrimiçi bu kredi almak ve hesap erişim nasıl. E-posta ile bize ulaşın: lauraloancompany@gmail.com

  YanıtlaSil
 99. Lapo TARAFINDAN kredi sunmak% 3 GARANTİLİ

  Do işiniz için kredi gerekiyor, yoksa bugün bize ulaşın başlatmak veya firmanızı genişletmek ve hayallerini yerine getirmek için paraya ihtiyacım var (lapofinance2020vision@yahoo.com)

      Borçlunun bilgi

  Ad Soyad: ....................

  Ülke: ...........

  Cinsiyet: ......................

  Yaş: ...........................

  İşgal: ...................

  Kişisel Tel No: ...........

  Kredinin miktarı ........

  kredi süresi: .......................

  Daha önce başvuru yaptınız mı? .................

  Eğer İlanı gördüm sitesi ...............................

                          "Sizin memnuniyetiniz bizim gurur kaynağıdır"


  selamlar
  Mr Dieter Schwarz

  YanıtlaSil
 100. Lapo TARAFINDAN kredi sunmak% 3 GARANTİLİ

  Do işiniz için kredi gerekiyor, yoksa bugün bize ulaşın başlatmak veya firmanızı genişletmek ve hayallerini yerine getirmek için paraya ihtiyacım var (lapofinance2020vision@yahoo.com)

      Borçlunun bilgi

  Ad Soyad: ....................

  Ülke: ...........

  Cinsiyet: ......................

  Yaş: ...........................

  İşgal: ...................

  Kişisel Tel No: ...........

  Kredinin miktarı ........

  kredi süresi: .......................

  Daha önce başvuru yaptınız mı? .................

  Eğer İlanı gördüm sitesi ...............................

                          "Sizin memnuniyetiniz bizim gurur kaynağıdır"


  selamlar
  Mr Dieter Schwarz

  YanıtlaSil
 101. Lapo TARAFINDAN kredi sunmak% 3 GARANTİLİ

  Do işiniz için kredi gerekiyor, yoksa bugün bize ulaşın başlatmak veya firmanızı genişletmek ve hayallerini yerine getirmek için paraya ihtiyacım var (lapofinance2020vision@yahoo.com)

      Borçlunun bilgi

  Ad Soyad: ....................

  Ülke: ...........

  Cinsiyet: ......................

  Yaş: ...........................

  İşgal: ...................

  Kişisel Tel No: ...........

  Kredinin miktarı ........

  kredi süresi: .......................

  Daha önce başvuru yaptınız mı? .................

  Eğer İlanı gördüm sitesi ...............................

                          "Sizin memnuniyetiniz bizim gurur kaynağıdır"


  selamlar
  Mr Dieter Schwarz

  YanıtlaSil
 102. Ben acil kredi şeklinde ihtiyacı olunca buradan Türkiye'den benim halkına merhaba, benim adım geçen hafta, ben lordunun müjde tanıklık etmek istiyorsanız Türkiye buradan Sayın Perez i internette bir yazı gördüm bu yüzden iletişim ve ben hızlı ben gidip bu yüzden benim balık iş genişletmek ve borcumu ödemek için 500.000.000 bir kredi için uygulanan bir balıkçı iş başlatmak için olabildiğince kredi almak gerekir çünkü aşağıdaki yönergeleri izleyin yüzden Mrs Stella Rene temas i Mrs Stella Rene şirketi ile bağlamak ve kredi almak olsun sana ihtiyacım bir kredi ihtiyacı olan zaman hiç benim adam kardeşler ve kız kardeşi, böylece herhangi bir gecikme ya da stres olmadan 500000000 benim kredi nakit bilgiler below{mrsstellareneloanfirm@hotmail.com} İhtiyacınız miktar ve ben var bugün söylemek için siteye geldi Mrs Stella Rene teşekkür ederim ve bu yüzden bağlamak ve onun bugün kopmasın ve şimdi deniz iş öylesine i alıyorum var daha iyi olmak için ilgili olduğunu çünkü bugün kredi almak benim kredi bugün ben de Sayın Stella Rene Kredi Firma ile bağlantı almak ve e-posta aşağıda yüzden burada hilelerden ücretsiz almak için Türkiye'den kimseye anlatmak için zaman kullanın: Beni burada duralım şimdi çok mrsstellareneloanfirm@hotmail.com ve ben beklemek burada olacak benim diğer kardeşim ve kız kardeşleri tanıklık bugün Mrs Stella Rene benim için bitmiş ve mümkün onun kredi sabitlenir çünkü bana yaşamak ve işimi genişletmek için yapmak ve onu kredileri onu güvenliği ve güvenli hiç şüphe yoktur çünkü.
  Allah onu ve şirket bugün korusun.

  Sayın Perez

  YanıtlaSil
 103. Do işiniz için kredi gerekiyor, yoksa bugün bize ulaşın başlatmak veya firmanızı genişletmek ve hayallerini yerine getirmek için paraya ihtiyacım var (lapofinance2020vision@yahoo.com)
      Borçlunun bilgi

  Ad Soyad: ....................

  Ülke: ...........

  Cinsiyet: ......................

  Yaş: ...........................

  işgal: ...................

  Kişisel Tel No: ...........

  Kredinin miktarı ........

  kredi süresi: .......................

  Daha önce başvuru yaptınız mı? .................

  Eğer İlanı gördüm sitesi ...............................

                          "Sizin memnuniyetiniz bizim gurur kaynağıdır"


  selamlar
  Mr Dieter

  YanıtlaSil
 104. Eğer bir işadamı ya da kadın mısınız? Herhangi bir mali sorun veya varsa kendi işinizi başlatmak için paraya ihtiyacım var? Eğer faturaları veya yerleşmek için borçlarını ödemek ya da yaparsanız güzel bir iş başlatmak için bir kredi ihtiyacım var? Eğer düşük kredi puanı var mı ve zor yerel banka / sermaye başka bir finansal kurumdan bir ipotek almak için arıyor? İsterseniz mı, herhangi bir nedenle bir kredi veya finansman ihtiyacı

  * Taşıt Kredisi
  * Emlak Kredileri
  * İşletme Kredileri
  * Diğer Krediler
  * Kredi
  * MasterCard

  Ben Theresaloancompany@gmail.com: e-posta yoluyla bizimle irtibata geçiniz
  Not: Krediler sadece 2 yıllık% faiz oranı sağlamaktadır. Eğer konut olmalı dünyanın herhangi bir ülkesinde kredi verilecektir umuyoruz.

  Herhangi bir müşteri ihtiyacı, biz bir kredi işleme dosyayı açmak için aşağıdaki bilgileri sağlamanız gerekir.

  1. TAM ADI: ...............................
  2. ADRES: .............................. .. ...
  3. ÇALIŞMA: .....................
  4. DURUM: ........................
  5. ŞARTLAR: ........................ ..
  6. Şehir: ...........................
  7. CİNSİYET: ............................
  8. Yaş ........................... ..
  9. CEP TELEFON NUMARASI: ............ ..
  KREDİ 10. SAYISI GEREKLİ: ..........
  Gelir 11.Monthly ..................
  Of 12.DURATIO: ..................... ..
  13. KREDİ AMAÇ ...............

  işbirliğiniz için teşekkürler
  Theresa KREDİ ŞİRKETLERİ
  E-POSTA ADRESİ: Ben Theresaloancompany@gmail.com

  YanıtlaSil
 105. İyi günler, Biz dünyanın her yerine 1 yıl ila 20 yıl geri ödeme süresi dönemde% 3 gibi düşük çok az yıllık Faiz Oranları ile Özel Ticari ve Bireysel Krediler sunun. Biz 100.000.000,00 TL'ye 5.000 TL aralığında kredi veriyoruz. Bizim kredileri de maksimum güvenlik için sigortalı önceliğimiz, size nasıl bir okunaklı Kredi Alacakliya almak için endişe geceleri uykularım musun? Hızlı parmağınızı çivi ısırma musunuz? Bunun yerine kendinizi dayak, şimdi Kredi Çözüm Şirketi Sayın Wilson Jones başvurun Kötü Kredi Geçmişi durdurmaya yardımcı Kredi uzmanları, Misyonumuz bir kazan çözüm bulmak için. İlgilendiği Kişiler E-posta yoluyla bana başvurmalısınız: Lender`s Adı: Mr: Wilson Jones Lender`s E-posta: creditsolutioncompany@gmail.com

  YanıtlaSil
 106. Merhaba, ben Bayan Sarah James, borçlarını ödemek için acil kredi ihtiyacınız yoksa kredi işinizi geliştirmek gerekiyor loan.Do yaşam süresi fırsat vermek Kurtbağrı kredi borç veren duyuyorum?
  biz cevap vereceğiz çünkü? bankalar ve yardım için diğerleri finansal kurumlar ve onlardan henüz hiçbir yardım gitti Bir ipotek veya konsolidasyon kredi ihtiyacım var var, artık bugün arama senin
  Finansal problems.We iş geliştirmek ve biz de% 2 oranında kredi vermek kötü credit.We sahip mali yardım vermek, faturaları ödemek için bireysel fon ödünç ve biz de birey ve gruplara gizli yardım sunmak
  sarahjamesloanfirm10@gmail.com adresindeki assistance.contact bize bugün ihtiyaç ve sen yaptın mutluluk duyacağız kim

  YanıtlaSil
 107. Hızlı ve kolay kredi faturaları, Mortgage, Eğitim, ticari, Borç konsolidasyonu ödeme ve% 3 daha az faiz oranı projelerinizi başlatmak için de geçerlidir. Bugün bize musunuz
  via: dmmicrofinanceloanfirm@gmail.com istenen kredi miktarı olarak sahip
  minimum kredi teklif kredi miktarı herhangi 2,000.00 seçenektir.
  Kayıt oldum ve meşru borç veren, sertifikalı duyuyorum. Sen bana ulaşabilirsiniz
  bugün bizden bir kredi almak istiyorsanız ...

  Kredi talebi ayrıntılarını gönderildiğinde

  (1) Tüm isimler:
  (2) kredi olarak gerekli miktar:
  (3) kredi vadeli:
  (4) Telefon numarası:
  (5) Ülke:
  (6) Eyalet / İl:

  Not: Tüm yanıtlar gönderilmesi gerekmektedir:
  Hızlı tedavi için dmmicrofinanceloanfirm@gmail.com.
  teşekkürler

  Bay Danny Moore.

  YanıtlaSil
 108. GÜVEN İPOTEK KAZANMAK

  Merhaba, kazanmak güven MORTGAGE CORPORATION kredi ŞİRKETİNE hoş geldin. Bize kredi bugün contant ihtiyacı varsa kurumsal individuals.we sunan bir çok düşük faiz oranı % 3, kredinin via::dporterwintrustmortgage@outlook.com ve A kredi sen gerekir, biz özel için kredi vermek

  YanıtlaSil
 109. Daha fazla bilgi için e-posta ile bana geri alirim Için: stone.b.f.ltd@gmail.com
  Eger sirketler, isletmeler ve kuruluslar için proje finansmani ihtiyaci var mi?
  Eger bir is baslatmak için bir kredi gerekiyor mu?
  Eger faturalarinizi ödemek için bir kredi gerekiyor mu?
  Tibbi kredi nee musunuz?
  Eger kisisel kredi nee musunuz?
  Eger bir mali yardim katiyen kredi nee musunuz?

  Cevabimiz evet bize ulasin Eger bugün stone.b.f.ltd@gmail.com
  Biz düsük faiz oraniyla size kredi verebilir.

  Bizim temel hizmet eglence, turizm, eglence ve insaat sektörlerinde önemli arazi gelistirme projeleri için sirketler, isletmeler ve kuruluslar için uluslararasi proje finansmani saglanmasidir.

  Daha fazla bilgi için e-posta ile bana geri alirim Için: stone.b.f.ltd@gmail.com

  YanıtlaSil
 110. Eğer herhangi bir amaçla işinizi veya desteklemek için acil kredi ihtiyacınız var mı? Biz sertifikalı ve meşru ve uluslararası lisanslı kredi borç veren Biz% 2 uygun bir faiz oranı iş firmaları, şirketler ve bireyler için krediler sunuyoruz, bir kısa veya uzun vadeli kredi olabilir ya da kötü kredi var olsa bile, biz işlemek zorundadır sizin kredi en kısa sürede başvurunuzu aldıktan. Biz bağımsız bir finans kurumu vardır. Müşterilerimizin binlerce kredilerin çeşitli sağlanmasında yılda mükemmel bir üne kadar inşa etmişlerdir. Biz tüm vatandaşlar ve sivil için kolay x-mas krediler bireysel kredi, ticari / iş kredisi, araç kredisi, leasing / ekipman finansmanı, borç konsolidasyonu kredi, ev kredisi sunan vatandaşlar ve sivil vatandaşlara herhangi bir miktarın garantili kredi hizmetleri sunun ya iyi ya da kötü kredi geçmişi olan vatandaşlar. Eğer varsa firmamız e-posta (loanlender@outlook.com) bilgilerinizle bize e-posta gönderebilirsiniz gerekir.

  YanıtlaSil
 111. İyi günler Kredi arayanlar

  Seni ben 45 milyon dolara 500 dolar kredi vermek olduğunu bildirmek ve% 3'lük bir düşük faiz oranı için buradayım.

  Ben bu yüzden sadece ciddi başvuranların bu kredi için geçerli olmalıdır, iyi davrandım adamım.

  Kredinin Hakkında i istemek hiç olabilecek kredinin her türlü vermek, yani bugün uygulamak ve iyi bir yaşam tadı. Biz de eğitimli insanlar çünkü Ayrıca, biz aldatmaca müşterilerine hiçbir zaman var ve biz çok iyi bizim işine bak.

  Biz hızla size katılmak böylece bizim e-posta yoluyla bizden bugün uygulayın.
  Kredinin çok daha iyi ayrıntılar için philloanfirm2@yahoo.com şimdi bize ulaşın.

  Ben senin hızlı tepki umut
  Phil Howardson

  YanıtlaSil
 112. Günaydın Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? Bir mali kriz içinde veya kendi işini kurmak için paraya ihtiyacı? Eğer borç yerleşmek ya da faturalarınızı ödemek ya da güzel bir iş başlatmak için bir kredi ihtiyacım var? Eğer düşük kredi puanı var ve bunu sert yerel bankalar ve diğer mali kuruluşlardan sermaye kredisi almak için buluyor? İşte Örgütü bir kredi almak için bir şans. Biz aşağıdaki amaçlar için bireylere kredi ve çok daha fazlasını sunuyoruz. Bireysel Kredi, İş Genişletme, İş Kurma, Eğitim, Borç Konsolidasyon, Sabit Para Krediler. Biz% 3 düşük faiz oranı ile kredi sunuyoruz. Bir kredi için başvuruda ve ben sizi temin etmek konusunda daha fazla bilgi için bugün bize biz 24 saat kredi teslimat hizmeti vermekteyiz. Mali atılım bizim arzumuzdur. Daha fazla bilgi için, e-posta yoluyla bize ulaşın:
  Biz sabırsızlanıyoruz::: dporterwintrustmortgage@outlook.com

  dinlemek için
  WIN GÜVEN MORTGAGE

  YanıtlaSil
 113. Dikkat!!! Bu ASO TASARRUFU VE KREDİ kredi şirketidir. E-posta (asoloanfirms_org@yahoo.com) kişisel iş için kredi mi istiyorsunuz, yoksa tüm faturaları ve borçlarını temizlemek için ihtiyaç ile birlikte e-mail (asoloanfirms_org@yahoo.com) burada bizimle irtibata geçiniz kredi transferi evrak ve belgeleri bize kredi transferleri ile halletmek sağlamaktır. Firmamız% 3 faiz oranı ve uzun vadeli bir ödeme planı ile, # 20million maksimum # 2million minimum kredi sağlamaktadır. e-mail ile irtibata: (asoloanfirms_org@yahoo.com) uygulamak için tereddüt etmeyin. ASO TASARRUFU VE KREDİ ODUNC PLC

  YanıtlaSil
 114. Merhaba Bay / Bayan,
  Bunlardan çünkü ABD Bayan Jessica GOMEZ Ben bana rune var sahte kredi ile aldatmaca 6 kez kurbanları oldu birkaç yıl için para kredi arıyorum, ben girişimi intihar yaptım. Ben ödemek için borç ve faturaları vardı çünkü. Bunu ben artık yaşam duygusuna sahip benim için bitti sanıyordum.
  Ama neyse ki WIN GÜVEN Mortgage DAN Bay RONALD Faris birçok kişi tarafından yapılan tanıklık gördüm, bu yüzden benim borçlarını yerleşmek ve benim proje yürütmek için benim kredi elde etmek kendisiyle temas. Hayat yine gülümsedi basit ve çok kapsamlı bir gönül Kraliçe o WIN GÜVEN ipotek Bay RONALD Faris ile.
  Eğer finansman ihtiyacınız varsa; para kredi ya da bu adam bunu gerçekleştirmek için yardımcı ve mali size destek olacaktır herhangi proje.
  İletişim: dporterwintrustmortgage@outlook.com
  Teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 115. Günaydın
                Eğer çok hakiki kredi arıyorsunuz?
  WinTrust Mortgage Şirketi krediler, selam için Başvuru
                     Biz, kredi borç veren sertifikalı
  işinizde mali yardım istiyor musunuz?
  Eğer rüya ev ve araba satın almak istiyorsun?
  Eğer bir iş başlatmak istiyor musunuz ve nerede başlamak bilmiyor musunuz?
  Eğer sürekli bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından geri çevirdi mı?
  Biz% 3 uygun faiz oranı ise kredi vermek için daha fazla endişe? 24 saat içinde işleme. Biz 5.000 100.000.000 USD aralığında kredi vermek, E-posta: dporterwintrustmortgage@outlook.com

      Biz dinlemek için sabırsızlanıyoruz
  WIN GÜVEN MORTGAGE

  YanıtlaSil
 116. Merhaba,
  Biz yatırım yapmak ve 150.000.000 $ usd sermaye mali sorunlarını çözmek, kolayca kredi ve paylaşmak için işletmelere kredi vermek, Kilise'nin Mr Alex Moore kredi, meşru bir kredi borç veren finans değilim, kısa ve uzun özel kredi vermek planlıyor terim, $ 500 güvenilir tüm ciddi insanlar, için 100 milyon $ usd arasında değişen bir terim ve kredi yapmak istiyorum entegre. % 2 Benim faiz oranı Bizim teklif ilgilenen varsa e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz, creditfinace@inbox.lv

  Adı: Alex Moore

  E-mail: creditfinace@inbox.lv

  YanıtlaSil
 117. Merhaba Bay / Bayan,
  Bunlardan çünkü ABD Bayan Jessica Ben bana rune var sahte kredi ile aldatmaca 6 kez kurbanları oldu birkaç yıl için para kredi arıyorum, ben girişimi intihar yaptım. Ben ödemek için borç ve faturaları vardı çünkü. Bunu ben artık yaşam duygusuna sahip benim için bitti sanıyordum.
  Ama neyse ki WIN GÜVEN Mortgage DAN Bay RONALD Faris birçok kişi tarafından yapılan tanıklık gördüm, bu yüzden benim borçlarını yerleşmek ve benim proje yürütmek için benim kredi elde etmek kendisiyle temas. Hayat yine gülümsedi basit ve çok kapsamlı bir gönül Kraliçe o WIN GÜVEN ipotek Bay RONALD Faris ile.
  Eğer finansman ihtiyacınız varsa; para kredi ya da bu adam bunu gerçekleştirmek için yardımcı ve mali size destek olacaktır herhangi proje.
  İletişim: dporterwintrustmortgage@outlook.com
  Teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 118. Dikkat.

  Kisisel is baslatmak için bir kredi gerekiyor ?.
  faturanizi ödemek için bir kredi gerekiyor mu?

  Simdi kredi.teklif@gmail.com bize hemen kredi transferi ile devam etkinlestirmek için: Eger ilgileniyorsaniz lütfen bu e-postayi basvurun.
  Ayrica bu e-postaya burada bize ulasabilirsiniz: (finance_institute2015@outlook.com)

  Eger ilgileniyorsaniz dolgu ve bu bilgileri dönerseniz biz,% 2 faizle kredi veriyor

  (1) Tam adi: ....................
  (2) Kredi Tutari: ...............
  (3) Kredi Süre: ..............
  Dogum (4) Tarih: .................
  (5) Cinsiyet: .........................
  (6) Medeni Hali: ...............
  (7) Ülke:
  (8) Devlet: .....................
  (9) Ev adresi: .........
  (10) Ofis adresi: .........
  Kredinin (11) Amaç:
  (12) E-posta adresi:
  (13) Telefon numarasi: ...........
  (14) Faks numarasi: .............

  Bay Web Luis

  YanıtlaSil
 119. Merhaba Eren hanim,İngiltere de yaşıyorum türkiyede ki arkadaşlarımla benzer zamanlarda doğum yaptik.oradaki sağlık Ocakları hemen kan ilacı verdikleri için bende burada telaslandim ve buradaki hastaneden benim kansızlık problemim var belki bebeğim de de vardır kan tahlili yaptırmak istiyorum dedim ve güç bela kan tahlili için randevu aldım çünkü normalde ihtiyaç duyulmadikca bu tarz kontroller yok Burada onların belirlediği zamanlarda bebeklere kontroller yapılıyor. Kan sonuçlarını aldık kanı normal ama Talasemi tasiyicisi olabilir dediler bunu anlamak için iki yaşına yakın bir daha kan tahlili yapıcaz dediler bizde bekledik ve 21 aylıkken tekrar kan tahlili yaptırdık bu kez gelen sonuç demir ve hemoglobinde düşüklük varmış 3 ay sürecek bi kan ilacı takviyesi istediler bizde başladık bikacgun dur iciriyorum. Ama kafama bi iki şey takılıyor yardimci olursaniz çok sevinirim. Kızım suan 22.ayini bitirdi acaba çok mu geç kaldık bu takviye için .okuduğum yazılarda iki yaşına kadar bu olayın bitmiş olması depoların doldurulmus olması gibi bazı şeyler okudum.ikinci sorum ise şu ben bu şurubu hiçbişey le karıştırmadan verebilirmiyim? Bi de acaba Talasemi tasiyiciligiyla kansızlık birbirinemi karistirildi? Cok endise ediyorum gelişim geriliği gibi şeyler okuyorum çünkü.

  YanıtlaSil
 120. Daha fazla bilgi için e-posta ile bana geri alırım için: stone.b.f.ltd@gmail.com
  Eğer kişisel kredi ihtiyacınız var mı?
  Eğer faturalarınızı ödemek için bir kredi gerekiyor mu?
  Tıbbi kredi ihtiyacınız var mı?
  Eğer bir araba satın almak için kredi gerekiyor mu?
  Eğer şirketler, işletmeler ve kuruluşlar için proje finansmanı ihtiyacı var mı?
  Eğer tarımsal kalkınma kredisi ihtiyacınız var mı?
  Eğer bir iş başlatmak için bir kredi gerekiyor mu?
  Eğer konsolidasyon kredi ANABİLİM DALI ihtiyacınız var mı?
  işinizi genişletir krediyi gerekiyor?
  Eğer tarım aletleri kredi gerekiyor mu?

  Cevabınız evet e-posta ile bize bugün ise, stone.b.f.ltd@gmail.com
  Biz düşük faiz oranıyla size kredi verebilir.

  Bizim ana hizmet önemli arazi geliştirme şirketleri, işletmeler ve kuruluşlar için uluslararası proje finansmanı sağlanması olduğunu eğlence, turizm, eğlence ve inşaat sektörlerinde finansman projeleri.

  Daha fazla bilgi için e-posta ile bana geri alırım için: stone.b.f.ltd@gmail.com

  YanıtlaSil
 121. Selamlar Her biri.

  i Mr Paul Williams özel bir kredi borç veren duyuyorum, biz mali aşağı insanlara ve mali yardım ihtiyaçları kredilerin her türlü vererek özel kuruluşlar, biz herhangi bir stres olmadan çok ucuz bir oranda kredi vermek. Firmamız iyi tescil ve bireylere kredi verme yeteneğine ve iyi şartlarda cesetleri işbirliği edilir. Hizmetlerimizin hızlı ve kolaydır. Bizden alma kredi ilgilenen varsa lütfen firmamız e-posta bize ulaşın: paulwilliamsfinance@gmail.com

  Bizim güvenilir hizmet için bugün bizi ziyaret
  Saygılarımızla
  Mr Paul Williams.
  Şirket E-posta: paulwilliamsfinance@gmail.com
  Şimdi bize ulaşın.

  YanıtlaSil
 122. Merhaba

  Burada bir kredi mali sorun olanlar ve onlarin hayatinda mali yükselme isteyenler için bir firsat gerekiyor mu, biz% 2 çok makul bir faiz orani ile kredi vermek, biz milleti yardim etmek kredinin her türlü vermek finansal stres.

  Birçok aci ve ihtiyaçlari çok issiz ve bir is baslatmak için mali yardima ihtiyaciniz, onlarin yasam durumunu iyilestirmek için yardimci birçok onlarin faturalarini ve borcu temizlemek için mali yardima ihtiyaci var. Iste sizin için simdi akillica bir karar oldugunu. Bizim kredi teklifi dahil hiçbir teminat olmadigi anlamina gelir teminatsiz kredidir.

  Bir kredi arayan olarak kredi basvurabilirler.

  Borç veren Adi: Bay Robert Griffin

  E-posta yoluyla bize ulasin: robertgriffinloanfunds@outlook.com

  Saygilarimla

  YanıtlaSil
 123. Benim faturalari Ismim ÖDEME MY KREDI GOT NASIL AÇIK ANLATTIKLARI Anita Holloway oldugunu. Ben ABD Kaliforniya'da yasayan ve ben çok mutlu bir kadin bugün? Benim hayat degistirebilir ve bu benim aile, ben herhangi bir them.They mutluluk verdi kredi ariyor kisi ve ailemi sevk edecektir herhangi Kredi borç veren, ben baslatmak için $ 250,000.00 bir kredi ihtiyaci oldugunu kendime söyledim hayatim bastan 2 çocuk ile dul olarak ben $ 250,000.00 ABD Dolari bir kredi ile bana yardimci bu dürüst ve ALLAH korkusu kredi kredi sirketi çevrimiçi demek, Onlar ALLAH korkan insanlar, bir saygin kredi sirketi gerçekten vardir. Ben sadece 48 saat içinde bugün Trimak kredisinden kredi aldim çok mutluyum. Eger kredi ihtiyaci vardir ve bunlari irtibata geçin ve Bayan Anita onlara gönderdi onlara söyle krediyi geri ödemek için% 100 emin degilseniz. E_mail araciligiyla temas: robertgriffinloanfunds@outlook.com

  YanıtlaSil
 124. Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? biz ilgilendi rate.if% 3 faizle kredi her türlü teklif, daha fazla bilgi için e-posta yoluyla bugün bize. (Mercyberryloancompany@gmail.com)

  YanıtlaSil
 125. kişisel veya iş kredisi mi arıyorsunuz ama hak sanmıyorum? çünkü kötü kredi geçmişi bankalar tarafından geri çevirdi? sorun yüksek faiz oranı nedeniyle aylık kredi ödemelerini toplantı yaşıyorsanız ve erteleme ve sabır seçenekler tükenmiş ve / veya varsayılan önlemek istiyorsanız, Oxford Finans ve Konsolidasyon Kredi senin dönüm şimdi bizi point.contact geçerli: oxford_loanfinances@hotmail.com veya +15133183933 numaralı telefondan bizi arayın

  YanıtlaSil
 126. Eğer bir kredi için mi arıyorsunuz? tam burada sizin kredi çözümleri için doğru yerdesiniz! Global Finance Limited% 2 düşük ve uygun faiz oranı şirketler ve bireyler için kredi vermek. üzerinden e-posta yoluyla bize ulaşın (oliviadaniel93@gmail.com)


  UYGULAMA VERİLERİ

  1) Tam adı:
  2) Ülke:
  3) Adres:
  4) Devlet:
  5) Cinsiyet:
  6) Medeni Hali:
  7) Meslek:
  8) Telefon Numarası:
  iş yerinde 9) Geçerli konum:
  10) Aylık gelir:
  11) Kredi miktarı gerekli:
  12) Kredi süresi:
  Kredinin 13) Amaç:
  14) Din:
  15) Daha önce başvurdunuz mu:
  Doğum 16) Tarih:
  Teşekkürler,

  YanıtlaSil

 127. Ben size tavsiye istiyorum Sayın Ethan çabası konut kredisi firması Şirketin CEO'su lucas, ben hangi benim faturaları ödemek için acil kredi ihtiyacı vardı ve ben konut kredisi firması Şirket'e onunla temasa arkadaşım tarafından söylendi ve ben yaptım ve şimdi beni ve ailemi mutlu yüzden, bugün onlara başvurun size kredi her türlü ihtiyacı varsa e-posta yoluyla kendisini üzerinde iletişim için bir kredi ihtiyacı olan herkese açık olmasını istiyorum, mortgageloanfirm1999@gmail.com

  YanıtlaSil
 128. Eğer bir yatırım ve bireysel krediler arıyorsunuz? Burada sizin kredi çözümleri için doğru yerde çünkü sen artık arama! Global Finance Limited düşük ve uygun faiz oranı şirketler ve bireyler kredi vermek yoluyla, e-posta yoluyla bize ulaşın: (mariajorgeglobalfinance@gmail.com)

  UYGULAMA VERİLERİ

  1) Tam adı:
  2) Ülke:
  3) Adres:
  4) Devlet:
  5) Cinsiyet:
  6) Medeni Hali:
  7) Meslek:
  8) Telefon Numarası:
  iş yerinde 9) Geçerli konum:
  10) Aylık gelir:
  11) Kredi miktarı gerekli:
  12) Kredi süresi:
  Kredinin 13) Amaç:
  14) Din:
  15) Daha önce başvurdunuz mu:
  Doğum 16) Tarih:
  Teşekkürler,

  YanıtlaSil
 129. Ben büyük bir sermaye 80.000.000 bin gerekir çünkü Merhaba, benim adım olan Juliana Michael, sahte kredi elinde dolandırıcılık kurbanı, ben gitmek için bir yer vardı, neredeyse öldü, bir dolandırıcılık tüm en 29.000 € olmuştur benim sürecinde tahrip iş ben yine bu olay duramaz .. oğlumu kaybettim. Haziran 2014 yılında, ben, ben bu Tanrı sizi korusun devam etsin, size teşekkür etmek fırsatı kullanmak istedim sonuçta beni şirkette kredi güvenli yardımcı iyi bir anne Bayan Elina beni tanıştırdı bir arkadaş, iyi bir anne bir araya geldi elinajohnson11@hotmail.com: Ayrıca hızlı sadece e-posta yoluyla Bayan Elina'nın aracılığıyla kayıt kredi ve güvenli kredi ihtiyacınız varsa, orada çok dolandırıcılık olduğunu, dost Türkiye'nin tavsiyelerde için bu fırsatı kullanmak istiyorum. Bu e-posta yoluyla bana ulaşabilirsiniz; julianamichael2001@gmail.com Eğer herhangi bir şüpheniz varsa. O tek kişi güvenilir ve güvenilir olduğunu lütfen.
  Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 130. Bir Acil kredi veya işletme kredisi ihtiyacınız var mı? Eğer banka veya herhangi bir mali firmasından bir kredinin reddedilebilir mi?
  Biz % 3 gibi düşük çok düşük yıllık faiz oranları ile özel , iş, finans, ticari ve kişisel kredi teklif
  3years geri ödeme dönemi ve her yerde world.We için 1 yıl so- nunda iyi hiçbir amount.Our kredi kredi sunmak
  Daha fazla bilgi için ...... Amerisavefinancials@gmail.com bizim priority.Email bize bugün maksimum güvenlik için sigortalı
  Firmamızın bir kredi alma hakkında
  TEŞEKKÜRLER

  YanıtlaSil


 131. Merhaba size, nazikçe e-posta yoluyla simdi bana ulasin, faturalarinizi ödemek ya da herhangi bir mali sorunu çözmek için gerçek bir kredi ihtiyacim var: Morisloancompany6@gmail.com kredinin her türlü sunuyoruz. Iyi günler bayanlar ve nazik erkekler ben, biz mali yardim ihtiyaci olan birey ve kamuoyuna otantik ve mesru kredi teklif krediler sunuyoruz iyi kötü gelen hayatinizi degistirebilir bir korkan Tanri ve dürüst kredi borç veren duyuyorum, bir sey asla pisman olacak Bu kredi islemde sen bu islem araciligiyla disari gülümseme ve bir kaybeden olmak için dogmus degil nerede bizim kredi sirketi deneyin ve borç özgür ve yoksulluk olmayacak, neden benim sartlar ve kosullar ne bekliyorsun çok basit hale getirecek olmasi nedeniyle. Eger gerçek bir kredi yardimci olabilir gerekiyorsa, ben kayitli ve mesru borç veren, sertifikali ediyorum. lütfen e-posta yoluyla bize simdi: Morisloancompany6@gmail.com
  Web sitesi: http://morisloancompany6.wix.com/morisloancompany
  Telefon numarasi: +17472338177
  Tesekkürler,
  MORIS FRED

  YanıtlaSil
 132. Eğer bir kredi için mi arıyorsunuz? tam burada sizin kredi çözümleri için doğru yerdesiniz! Global Finance Limited% 2 düşük ve uygun faiz oranı şirketler ve bireyler için kredi vermek. üzerinden e-posta yoluyla bize ulaşın (oliviadaniel93@gmail.com)


  UYGULAMA VERİLERİ

  1) Tam adı:
  2) Ülke:
  3) Adres:
  4) Devlet:
  5) Cinsiyet:
  6) Medeni Hali:
  7) Meslek:
  8) Telefon Numarası:
  iş yerinde 9) Geçerli konum:
  10) Aylık gelir:
  11) Kredi miktarı gerekli:
  12) Kredi süresi:
  Kredinin 13) Amaç:
  14) Din:
  15) Daha önce başvurdunuz mu:
  Doğum 16) Tarih:
  Teşekkürler,

  YanıtlaSil
 133. kişisel veya iş kredisi mi arıyorsunuz ama hak sanmıyorum? çünkü kötü kredi geçmişi bankalar tarafından geri çevirdi? sorun yüksek faiz oranı nedeniyle aylık kredi ödemelerini toplantı yaşıyorsanız ve erteleme ve sabır seçenekler tükenmiş ve / veya varsayılan önlemek istiyorsanız, Oxford Finans ve Konsolidasyon Kredi senin dönüm şimdi bizi point.contact geçerli: oxford_loanfinances@hotmail.com

  YanıtlaSil
 134. kişisel veya iş kredisi mi arıyorsunuz ama hak sanmıyorum? çünkü kötü kredi geçmişi bankalar tarafından geri çevirdi? sorun yüksek faiz oranı nedeniyle aylık kredi ödemelerini toplantı yaşıyorsanız ve erteleme ve sabır seçenekler tükenmiş ve / veya varsayılan önlemek istiyorsanız, Oxford Finans ve Konsolidasyon Kredi senin dönüm şimdi bizi point.contact geçerli: oxford_loanfinances@hotmail.com

  YanıtlaSil
 135. Eğer yeni bir ev satın aldığınız için seçenekler arıyordum var,
  inşaat, gayrimenkul kredileri, yeniden finanse, konsolidasyon
  finansman borç, kişisel veya iş amaçlı?
  Geleceğe hoş geldiniz! Finansman bizimle daha kolay.
  Neden acilen para için bekleyin?
  Size kredi için nakit var. Bizim Finansal kredi hizmeti% 100 garanti edilir.
  Biz% 2% 2 oranı düşüktür ve uygun faiz oranı finansal hizmet oranı düşük ve uygun faiz oranı sunuyoruz bize ulaşın
  Şimdi başvurun ve memnun müşteriler binlerce katılmak.
  E-posta: firstalliancesloanfirm@gmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Good Day Bay / Bayan:

   meşru bir kredi alma her zaman mali sorun var ve buna bir çözüm gerekir müşterilerine büyük bir sorun olmuştur. kredi ve teminat sorunu insanlar her zaman meşru bir borç veren bir kredi ararken endişe bir şey vardır. Ama biz güvenilirlik ile kredilerinde bu fark yapmış. Biz $ 500.000 $ 500,000.000.000 aralığında bir kredi için ayarlayabilir; Biz, kayıtlı garantili ve Hükümet sertifikalı, uluslararası, herhangi bir amaç için bir kredi ihtiyacı var mı? Bir mali mısın
   sorun değil, finansman ihtiyacınız var mı, Fred Larry Kredi Şirketi tüm finansal sorunlarına çözüm olduğundan, bizim krediler şirket, kolay, ucuz ve quick.Loan ve biz tüm bireyler, şirketler, kuruluşlar, ticari kuruluşlar kredi ve insanları vermek dünyanın her yerinden sıralar.

   Hizmetlerimiz şunlardır:
   her türlü ve bir amaç için krediler,

   Hiçbir sosyal güvenlik ve hiçbir kredi kontrolü,% 100 Garanti. Yapmanız gereken tek şey bize tam olarak ne istediğinizi bildirin ve biz kesinlikle rüya gerçek yapacaktır. (FRED LARRY KREDİ FİRMA). senin bankalar HAYIR derken EVET diyor. Eğer bütçenize uygun krediyi gerektirdiği kredi tutarı için bugün bize ulaşın,
   % 3 faiz oranıyla şimdi kredi almak.
   şimdi bize e-posta (fredlarryloanfirm@gmail.com)

   Sil
 136. Good Day Bay / Bayan:

  meşru bir kredi alma her zaman mali sorun var ve buna bir çözüm gerekir müşterilerine büyük bir sorun olmuştur. kredi ve teminat sorunu insanlar her zaman meşru bir borç veren bir kredi ararken endişe bir şey vardır. Ama biz güvenilirlik ile kredilerinde bu fark yapmış. Biz $ 500.000 $ 500,000.000.000 aralığında bir kredi için ayarlayabilir; Biz, kayıtlı garantili ve Hükümet sertifikalı, uluslararası, herhangi bir amaç için bir kredi ihtiyacı var mı? Bir mali mısın
  sorun değil, finansman ihtiyacınız var mı, Fred Larry Kredi Şirketi tüm finansal sorunlarına çözüm olduğundan, bizim krediler şirket, kolay, ucuz ve quick.Loan ve biz tüm bireyler, şirketler, kuruluşlar, ticari kuruluşlar kredi ve insanları vermek dünyanın her yerinden sıralar.

  Hizmetlerimiz şunlardır:
  her türlü ve bir amaç için krediler,

  Hiçbir sosyal güvenlik ve hiçbir kredi kontrolü,% 100 Garanti. Yapmanız gereken tek şey bize tam olarak ne istediğinizi bildirin ve biz kesinlikle rüya gerçek yapacaktır. (FRED LARRY KREDİ FİRMA). senin bankalar HAYIR derken EVET diyor. Eğer bütçenize uygun krediyi gerektirdiği kredi tutarı için bugün bize ulaşın,
  % 3 faiz oranıyla şimdi kredi almak.
  şimdi bize e-posta (fredlarryloanfirm@gmail.com)

  YanıtlaSil
 137. BİR ACİL kredi gerekiyor mu?

  BİZ 7 iş günü içinde SİZE VERİLEN EDİLEBİLİR BİR ŞİRKET VE BİREYSEL, BİR KREDİ TEKLİF VE% 3 BİR DÜŞÜK ORANDA İLE SONRA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ŞİMDİ BİZE ULAŞIN:
  acgbusinesscompany@gmail.com

  NOT: SADECE CİDDİ KİŞİLER İHTİYACIMIZ VAR

  YanıtlaSil
 138. Merhaba,
  bankalar kredi elde etmek için aşağı döner,
  benim şirket size yardımcı olmak için burada olduğu gibi bir kaygım yok.
  amaç her türlü krediler
  Biz 10.000,00 TL minimum tutar 20 milyon TL'ye teklif
  şimdi bir kredi için geçerlidir.
  e-posta iletişim bağlantısı: kesteronlineservice@gmail.com

  Saygılarımızla.
  şirket

  YanıtlaSil
 139. Ben isim Irrua Uzmanı Hastanesi doktor biri tarafından Dr Rex Kelvin değilim, ben nasıl çalıştığını ve biz satın alma ve örneğin insan organlarının satış için yıl için yeniden başladığını internette reklamı için hastane yönetimi tarafından fırsatı verilecektir var Eğer orada bu teklifi ilgilenen varsa böbrek, aşağıda e-posta adresinden hastane irtibata geçmekte tereddüt etmeyiniz: irrua uzman hastane organları Cerrahi uzman olan ve bir donör olarak o riski yoktur.
  Ve bu bizim e-posta:
  irruaspecialisthospital20@gmail.com

  YanıtlaSil
 140. Iyi günler !!!

  Eğer mali yardıma ihtiyacınız mı? Kredilerin her türlü için hemen başvurun
  ve acilen para almak!

  $ 5,000.00 dolar $ 5,000,000.00 değişen * Randevular kredi miktarı
  * Faiz oranı 3% olan
  * Geri ödeme 1 ile 20 yıl arasında seçim.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Şartlar ve kredi esneklik şartları. Tüm bu planlar ve daha e-posta
  yoluyla şimdi lütfen bize ulaşın: creditsolutioncompany@gmail.com

  içtenlikle
  yönetim

  YanıtlaSil
 141. Merhaba, ben Bay parker Robert, kredi veren özel bir kredi borç veren. acilen borç ödemek veya işinizi geliştirmek için bir kredi ihtiyacı bir kredi gerekiyor mu? Sen Bankalar ve diğer mali kuruluşlar tarafından reddedilmiştir? Bir konsolidasyon kredi veya ipotek gerekiyor? Daha fazla bilgi için arayan tüm mali sıkıntılara geçmişte yapmak için buradayız çünkü. Biz kötü bir kredi var ya da para ihtiyacı% 2 oranında iş yatırım için, faturaları ödemek için mali yardım ihtiyacı olan bireyler, para kazandırıyor. Ben güvenilir yardım ve alıcı sağlamak ve kredi sunmak için istekli olacağını sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum. parkerrobertloanfirm@gmail.com: Yani e-posta ile bize bugün

  YanıtlaSil
 142. Brauchen Sie ein Notfalldarlehen?

  WIR BIETEN DARLEHEN IN 7 ARBEITSTAG UND UNSERE BEGRIFFE IST NACHZUWENDEN INTERESSIEREN RATE 3% KONTAKTIEREN SIE UNS FÜR JEDE ART DES DARLEHENS, DAS SIE HEUTE BRAUCHEN.
  FÜR WEITERE INFORMATIONEN: acgbusinesscompany@gmail.com

  HINWEIS IST FÜR ERNSTE MENSCHEN

  YanıtlaSil
 143. Merhaba bir kredi yardımı mı arıyorsunuz, endişelerinize son ve çözüm Ashad irfan kredi şirketinden (companyofashad.tkr@gmail.com) burada 5000- 10000000 $ arası hızlı bir kredi başvurusu yapıyor. Iki gün içinde onay alacaksınız, e-posta ile şimdi iletişim kurun: COMPANYOFASHAD.TKR@GMAIL.COM. Şimdi% 2 oranında faiz oranıyla her türlü kredi için.
  Saygılarımızla
  Efendim ashad şirketi.
  (Companyofashad.tkr@gmail.com)

  YanıtlaSil
 144. Her biri merhaba, herkese merak ediyorum, hızlı bir şekilde bu medyayı Tanrı'nın beni hayattan çınardan lütfeye, fakir olmaktan zengin bir kadına dönüştüren okunaklı ve gerçek bir kredi verene yönlendirdiğine dair bir ifadeyi kesmek için kullanmak istiyorum
  Stres ve maddi sıkıntılar olmaksızın sağlıklı ve zengin bir hayattan övünen kimseler. İnternette kredi almaya çalışan bu kadar çok aydan sonra
  Ve 2.700 dolarlık toplam aldatmama uğradım, acılarımı ekleyemeyecek olan yasal bir borç verme şirketi tarafından bir kredi almaya umutsuz oldum, sonra karar verdim
  Yakınlarda bir çevrimiçi kredi aldım bir arkadaşımla iletişime geçmek için konuyu tartıştık ve sonuç olarak Bayan Bayan denilen bir kadından bahsetti.
  CEO olan Angelina Summer YAZ KREDİ ULUSLARARASI Dolayısıyla bir kredi için başvuruda bulunmuştum
  Düşük faiz oranı ile (120.000.00 ABD doları) toplamı böylece kredi stres olmadan kolayca onaylandı ve kredi ile ilgili yapılan tüm hazırlıklar
  Transfer ve üç (3) günden daha az bir sürede kredi benim bankamıza yatırıldı. Bugün kredi için ona e-posta: summerfinanceplc@gmail.com ile iletişime geçin.

  YanıtlaSil
 145. Ben adıyla Kevin Aguero Soldado'yum ve herkesin peşin ödemeden ona ihtiyaç duyanlara kredi sunduğumu bilmesini istiyorum. Her çeşit krediyi% 3'lük çok düşük bir faiz oranı ile sunuyoruz. Tüm ilgi duyan adaylar tereddüt etmemelidir çünkü bu teklif orijinaldir. Bugün bize +2347059073801 numaralı telefondan WhatsApp numaramızdan veya + 1-918-771-4875 numaralı telefondan ve doğrudan e-postayla kevinloans@outlook.com adresinden veya Veya web sitesinden bize ulaşın: http://kevin54442016.wixsite.com/kevinloans

  KEVIN AGUERO SOLDADO

  YanıtlaSil
 146. Merhaba, iş kredileri, kişisel krediler, konut kredileri, araba kredileri, öğrenci kredileri, borç konsolidasyon kredileri, teminatsız krediler vb. Arayan hızlı bir kredi başvurusu yapın: (muratacarfinancialservice@gmail.com). Veya bir veya daha fazla banka veya Bir kredi reddetti finansal konfigüre etme daha var mıydı. Veya kredi çözümleri! E-posta @: (muratacarfinancialservice@gmail.com) ile bize ulaşın.

  YanıtlaSil
 147. Merhaba, iş kredileri, kişisel krediler, konut kredileri, araba kredileri, öğrenci kredileri, borç konsolidasyon kredileri, teminatsız krediler vb. Arayan hızlı bir kredi başvurusu yapın: (muratacarfinancialservice@gmail.com). Veya bir veya daha fazla banka veya Bir kredi reddetti finansal konfigüre etme daha var mıydı. Veya kredi çözümleri! E-posta @: (muratacarfinancialservice@gmail.com) ile bize ulaşın.

  YanıtlaSil
 148. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 149. Merhaba,


       Ben Bay Henry Wilkerson, özel bir kredi vereni ve buradayım, bir kredinin olmasını hayal etmek için buradayım. Acilen bir krediye ihtiyacınız var mı? Borçlarını ödemek için bir krediye ihtiyacın var mı?

  Muhtemelen işinizi genişletmek ya da kendi işinizi başlatmak için bir krediye ihtiyacınız var mı, o zaman sizin için burada% 2 gibi düşük faiz oranlı bir krediyle geliyoruz ve 100.000.000,00 $ 'a kadar bir kredi tutarı ve 100.000.000,00 $' lık bir kredi miktarı alabilirsiniz. 50 yıla kadar.

  Daha fazla bilgi edinmek için şimdi bize easyloanfirm15@gmail.com adresinden e-posta ile ulaşın.


  Bay Henry Wilkerson
  easyloanfirm2020@gmail.com

  YanıtlaSil
 150. Merhaba,

  Borçlarınızı temizlemek için acilen bir borca ihtiyacınız mı yoksa işinizi geliştirmek için bir sermaye kredisine mi ihtiyacınız var? Bankalar ve diğer finansal kuruluşlar tarafından reddedildi mi? Konsolidasyon kredisine veya ipoteğe ihtiyacınız var mı? Aramak artık, tüm maddi sıkıntılarınızı geçmişe bırakmak için buradayız.

  Bu kolay kredi şirketidir. Biz% 3'lük uygun bir faiz oranı ile ilgilenen olanlar için kredi sunuyoruz. Hesap miktarı 5.000.00 Dolar'dan maksimum $ 100.000.000.00 Dolar'a kadar.

  Maksimum güvenlik önceliğimiz olduğundan kredilerimiz iyi sigortalıdır.

  Bize e-posta yoluyla ulaşın: easyloanfirm2020@gmail.com


  Saygılarımla
  Derek Douglas
  easyloanfirm2020@gmail.com   
  3% Orijinal ve garanti kredisi

  YanıtlaSil
 151. Eger temas sonra ucuz 3% olarak için dr steven borçlarini ve kredi is için, Noel kredileri, bireysel kredi, ögrenci kredisi vb ödemek için acil kredi gerekiyor mu

  E-posta: richardalicia2@gmail.com

  YanıtlaSil
 152. Mali yardıma mı ihtiyacınız var? Hemen her çeşit kredi başvurusunda bulunun
  Ve acilen paranı al!

  Bize e-posta: muratacarfinancialservice@gmail.com

  5,000 dolardan 5,000,000,00 dolara * Randevu kredisinin tutarı
  * Faiz oranı% 2
  * 1 ila 20 yıl arasında geri ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredi esneklik şart ve koşulları.
  Bugün mali yardım için bize e-posta gönder: muratacarfinancialservice@gmail.com

  içtenlikle
  Yönetim

  YanıtlaSil

 153. Asa kredi kredisi sirketi, kisisel isyerinizi baslatmaniz için gereken her
  miktari ödünç vermeye hazirdir. Biz% 2 faiz oraniyla kredi veriyoruz, bu
  yüzden için basvurun.
  Tarimsal çiftçilik kredisi. Krediye ihtiyaciniz varsa bizimle iletisime geçin.
  E-posta: asaloaninstituteplc@gmail.com, ayrica bu adresle de iletisime geçebilirsiniz
  E-posta: asaloaninstituteplc@yahoo.com


  Asa loan lending company are ready to loan you any amount you need to start
  up your personal business. we give out loan at 2% interest rate, so Kindly apply for
  agricultural farming loan. if you need loan contact our
  email:asaloaninstituteplc@gmail.com, you can also contact this
  email:asaloaninstituteplc@yahoo.com

  YanıtlaSil
 154. Yardım için bugün kredi şirketinden Mrs mariza ile iletişime geçin.

  Herkese merhaba, adım adım bayan karabağ çökel. Türkiyede yaşıyorum bugün mutlu bir kadın ve kendi durumumda ailemi fakir durumumdan kurtardığım herhangi bir borç verenin, kendisine borç arayan herkese danışacağım, bana ve aileme mutluluk verdi, 120.000.00TL'lik bir krediye ihtiyacım vardı, çünkü ben 3 çocuklu tek bir anneyim, hayatımı başlatmak için 120.000.00TL'lik bir krediyle bana yardımcı olan bu Dürüst ve Tanrı'dan korkan kadın kredi borçlusunu tanıştım, O bir ALLAH korkusu Kadın, eğer krediye ihtiyacınız varsa ve borcunuzu geri öderseniz lütfen onunla temas kurun, ona Sayın Karabağ çökel'in bahsettiğini söyleyin. Mrs mariza ile e-posta yoluyla iletişime geçin: e-postayı yanıtlayın (marizaloanservice@gmail.com) veya 587-774-2788'i arayın.

  YanıtlaSil
 155. İşiniz için kredi almaya mı ihtiyacınız var, Tıp kredisi, öğrenci kredisi, borç kredisi? Ödemek zorunda olduğun bazı faturalar var mıydı? Daha sonra bu okunaklı kredi şirketine şu adresten ulaşın: creditkredi@gmail.com

  YanıtlaSil
 156. İşiniz için kredi almaya mı ihtiyacınız var, Tıp kredisi, öğrenci kredisi, borç kredisi? Ödemek zorunda olduğun bazı faturalar var mıydı? Daha sonra bu okunaklı kredi şirketine şu adresten ulaşın: creditkredi@gmail.com

  YanıtlaSil
 157. addisonfinancialorporation@gmail.com

  Merhaba finansal açıdan sıkılmış birine ihtiyacın var mı? Paranın kredi ve borçları ödeyememesini ister misiniz? Kendi İşletmenizi kurmak için kaynak mı arıyorsunuz? Çeşitli amaçlar için özel veya ticari kredilere mi ihtiyacınız var? Büyük projeler için kredi istiyor musunuz? Bugün bizden bir kredi alın ve ödüllendirici bir şey yapmaya başlayın. Operasyonlarımız, müşterilerimizle dostça ilişki kurduğumuzdan% 100 garantilenmiştir. Kredi kontrol kredisi yok, teminat yok, acil adımlar, hızlı finansman ve% 3'lük düşük faiz sunuyoruz. Finansal başarısızlığa neden olmaya devam ediyor mu? Bugün, ulaşmamızı E-posta ile yapalım: addisonfinancialorporation @ gmail.

  Addison şirketi
  addisonfinancialorporation @ gmail.
  u? Bugün, ulaşmamızı E-posta ile yapalım: addisonfinancialorporation @ gmail.

  Addison şirketi
  Addisonfinancialorporation @ gmail.

  YanıtlaSil
 158. Merhaba Herkes, Yardım için bugün kredi şirketinden Mrs mariza ile iletişime geçin.
  Mrs mariza ile e-posta yoluyla iletişime geçin: e-postayla cevap verin (marizaloanservice@gmail.com)

  İsmim Mrs.Yeter karabağ çökel. Türkiyede yaşıyorum bugün mutlu bir kadın ve kendi durumumda ailemi fakir durumumdan kurtardığım herhangi bir borç verenin, kendisine borç arayan herkese danışacağım, bana ve aileme mutluluk verdi, 120.000.00TL'lik bir krediye ihtiyacım vardı, çünkü ben 3 çocuklu tek bir anneyim, hayatımı başlatmak için 120.000.00TL'lik bir kredi ile bana yardımcı olan bu Dürüst ve Tanrıyı korkutan kadın kredi borçlusunu tanıştım, O bir ALLAH korkusu Kadın, eğer krediye ihtiyacınız varsa ve borcunuzu geri öderseniz lütfen onunla temas kurun, ona Sayın Karabağ çökel'in bahsettiğini söyleyin. Mrs mariza ile e-posta yoluyla iletişime geçin: e-postayı yanıtlayın (marizaloanservice@gmail.com) veya 587-774-2788'i arayın.

  YanıtlaSil
 159. Merhaba Herkes, Yardım için bugün kredi şirketinden Mrs mariza ile iletişime geçin.
  Mrs mariza ile e-posta yoluyla iletişime geçin: e-postayla cevap verin (marizaloanservice@gmail.com)

  İsmim Mrs.Yeter karabağ çökel. Türkiyede yaşıyorum bugün mutlu bir kadın ve kendi durumumda ailemi fakir durumumdan kurtardığım herhangi bir borç verenin, kendisine borç arayan herkese danışacağım, bana ve aileme mutluluk verdi, 120.000.00TL'lik bir krediye ihtiyacım vardı, çünkü ben 3 çocuklu tek bir anneyim, hayatımı başlatmak için 120.000.00TL'lik bir kredi ile bana yardımcı olan bu Dürüst ve Tanrıyı korkutan kadın kredi borçlusunu tanıştım, O bir ALLAH korkusu Kadın, eğer krediye ihtiyacınız varsa ve borcunuzu geri öderseniz lütfen onunla temas kurun, ona Sayın Karabağ çökel'in bahsettiğini söyleyin. Mrs mariza ile e-posta yoluyla iletişime geçin: e-postayı yanıtlayın (marizaloanservice@gmail.com) veya 587-774-2788'i arayın.

  YanıtlaSil
 160. Iş desteği için acil bir krediye ihtiyacım var

  YanıtlaSil
 161. Iş desteği için acil bir krediye ihtiyacım var

  YanıtlaSil
 162. BÖLÜM KREDI LENDERENIN BENIM YÜKLENMESINE YÖNELIK

  Benim adim Danny Meister, ABD vatandasi. 4 farkli Internet uluslararasi borç vericisi tarafindan aldatilmistim, hepsi bana hiçbir sey getirmeyen ve olumlu sonuç vermeyen çesitli ücret ödemeden bana bir kredi vermeye söz veriyorlar. Zor para kazandim kaybettim. Bir gün gözlerim gözyaslariyla internette gezinirken, ayni zamanda aldatilmis ve sonunda YUSUF MUSTAFA LOJAN HIZMETLERI (yusuf.mustafa09390@gmail.com) adindaki okunakli bir kredi sirketine baglanan bir adamin ifadesine rastladim. Sonunda ödünç aldim, bu yüzden ayni kredi sirketiyle iletisime geçmeye karar verdim ve onlara bana, daha fazla aci vermekten baska bir sey yapamayan 4 farkli kredi verene tarafindan nasil kandirildigimi anlattim. Sirkete posta yoluyla açiklarim ve bana söyledikleri tek sey aglamamakti çünkü kredi borcunu kendi sirketlerine alacagim ve ayrica onlarla iletisime geçmek için dogru bir tercih yaptim. Kredi basvuru formunu doldurdum ve talep edilen her seyle devam ettim.Ben ve ben, Bay Gary Mark tarafindan yönetilen bu büyük Firma (YUSUF MUSTAFA LOJAN HIZMETLERI) tarafindan 270.000 dolarlik bir kredi miktari verildi ve burada YUSUF MUSTAFA KREDI HIZMETLERI bana bir kredi verdi, çünkü ben kendime söz verdim, bugün mutluyum. Internet üzerinden nasil borcumu kazandigimi ifade edecegim. Yusuf.mustafa09390@gmail.com adresinden ödünç verdiginiz kredi için acilen nazik ve hizli bir sekilde YUSUF MUSTAFA LOJAN HIZMETLERI'ne bir kredi isteyip istemediginizi ögrenin: yusuf.mustafa09390@gmail.com

  TEMAS
  YUSUF MUSTAFA KREDI HIZMETLERI
  E-posta: yusuf.mustafa09390@gmail.com

  YanıtlaSil
 163. Yasamim Nasil Dönüstürüldügüm Üzerine Vaat (yusuf.mustafa09390@gmail.com)

  Merhaba arkadaslar!!! Benim adim Sharon Vivian. 2 farkli Internet uluslararasi kredi verenden aldatildiktan sonra bana isik veren iyi Kredi Arttiraninin tanikligini istedim, hepsi bana hiçbir sey getirmeyecek ve hiçbir olumlu sonuç alinamayan çok miktarda ücret ödemeden bana bir kredi verecegime söz verdiler. Zor para kazandim kaybettim ve toplamda 8,000 USD oldu. Bir gün, ayni zamanda aldatilmis ve sonunda Yusuf Mustafa Mali Destek Hizmeti ve e-posta (yusuf.mustafa09390@gmail.com) adli yasal bir kredi sirketine baglandigimda taniklik yapan bir kadinla karsilastigimda hayal kirikligi yasayan internet üzerinden tarama yaparken Nihayetinde kredi aldim, bu yüzden ayni kredi sirketiyle iletisime geçmeye karar verdim ve onlara bana, daha fazla aci çektirmekten baska bir sey yapmayan 2 farkli kredi vereni tarafindan nasil kandirildim üzerine hikayemi anlattim. Sirkete posta yoluyla açiklarim ve bana söyledikleri tek sey aglamamakti çünkü kredi borcunu kendi sirketlerine alacagim ve ayrica onlarla iletisime geçmek için dogru bir tercih yaptim. Kredi basvuru formunu doldurdum ve benden talep edilen her seyle doluyum ve Sayin Yusuf Mustafa Tanri'dan korkan kadinlar tarafindan yönetilen bu harika Firma (Yusuf Mustafa Finans Kredisi Servisi) tarafindan borçlandigim için $ 65,000.00 tutarinda bir borçlanma sansi verdim ve burada Bu sirket bana bir kredi verdi çünkü ben bugünün mutluyum, bu yüzden kendi kendime söz verdim, internet üzerinden nasil borcumu kazandigim konusunda taniklik yapmaya devam edecegim. Acilen bir borca ??ihtiyaciniz var mi? Nazik ve hizli bir sekilde iletisim kurun Bu büyük sirket e-postayla kredi için simdi: (yusuf.mustafa09390@gmail.com) o nazikçe içindir. Iyi sanslar.

  YanıtlaSil
 164. NASIL MOM BENİMDEN ÖDENECEĞİMİN ŞÜPHESİ

  Good Day, İsmim Michelle Vick Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıyım, 4 farklı İnternet uluslararası borç vericisi tarafından aldatıldıktan sonra bana ışık gösterdi iyi Kredi Arttırıcı tanıklığını ispatlamak istiyor, hepsi sonra bana bir kredi vermeye söz verdiler. Bana hiçbir şey getirmeyen ve hiçbir olumlu sonuç alınamayan bir sürü ücret ödememi sağladı. Zor para kazandım kaybettim ve toplam 10.000 ABD Doları oldu. Bir gün, İnternet'te tarama yaparken, aynı zamanda aldatılmış ve sonunda YUSUF MUSTAFA LOAN SERVICE (yusuf.mustafa09390@gmail.com) adlı yasal bir kredi şirketine bağlanan bir tanıklık adamıyla karşılaştığımda, nihayetinde Kredi verdi, bu yüzden aynı kredi şirketiyle iletişime geçmeye karar verdim ve daha sonra bana daha fazla acı çektirmek için başka bir şey yapmayan 4 farklı kredi vereni tarafından nasıl kandırıldığımı anlattı. Şirkete posta yoluyla açıklarım ve bana söyledikleri tek şey ağlamamaktı çünkü kredi borcunu kendi şirketlerine alacağım ve ayrıca onlarla iletişime geçmek için doğru bir tercih yaptım. Kredi başvuru formunu doldurdum ve benden talep edilen her şeyle başladım ve YUSUF MUSTAFA tarafından yönetilen bu büyük Firma (YUSUF MUSTAFA LOJANSI SERVİSİ) tarafından $ 600,000.00 Dolar kredi verildi ve burada bugün ailemle mutluyum, çünkü YUSUF MUSTAFA LOAN SERVICE bana kredi verdi, bu yüzden kendi kendime söz verdim, internette nasıl borcumu ödediğime dair tanıklık yapmaya devam edeceğim. Acilen bir krediye ihtiyacınız var mı? YUSUF MUSTAFA LOAN SERVICE'e şimdi kredi ile bağışlayın. E-posta yoluyla: (yusuf.mustafa09390@gmail.com) Diğer insanlar da aynı dürüst lende üzerinde tanıklık yaptığını düşünüyorum

  YanıtlaSil
 165. Tanri'nin Iyiligine Verdigi Zararin Ifadesini Paylasmaya Söz Veriyorum

  Merhaba,

  Ben Maria Carols, su anda Texas sehiri ABD'de yasiyorum. Dört çocugu olan bir dulum ve Mayis 2015'te maddi duruma kapildim ve faturalarimi ödemek ve yeniden finanse etmek gerekiyordu. Çesitli kredi firmalarindan hem özel hem de kurumsal bankalarla kredi aramaya çalistim ama asla basarili olamadim ve çogu banka kredimi reddetti. Ancak Tanri ona göre, Tanri'nin bir kadina, 850,000 ABD Dolari tutarinda bir kredi veren özel bir kredi verendim ve bugün bir isyeri sahibi oldugumu ögrendim ve su anda herhangi bir firmaya basvurmaniz gerekirse çocuklarim su an iyi gidiyor. Teminatsiz bir krediyi teminat altina almak, kredi kontrolü yapmamak, sadece% 3 faiz oranina sahip bir imza yetkilisi yoksa daha iyi ödeme planlari ve takvimi için lütfen Sayin Yusuf Mustafa (yusuf.mustafa09390@gmail.com) ile irtibata geçiniz. Bunu yaptigimin farkinda degil ama simdi çok mutluyum ve insanlar hakkinda onun hakkinda daha fazla bilgi vermeye karar verdim, ayrica Tanri'nin onu daha çok korusun diye istiyorum. Ona e-posta yoluyla ulasabilirsiniz. yusuf.mustafa09390@gmail.com

  YanıtlaSil
 166. Iyi günler,

  Ben Bay Yusuf Mustafa'yim,% 2 gibi çok düsük bir faizle kredi veren özel bir kredi verendiyiz. Egitim kredisi, isletme kredisi, konut kredisi, tarim kredisi, kisisel kredi, otomobil kredisi gibi her türlü krediyi veriyoruz. Ve diger iyi Nedeni, ben de 50.000USD - $ 100.000.000.00USD arasinda% 2 faiz oraniyla çaldigim kredileri veriyorum. Ihtiyaciniz olan miktara bagli olarak 1- 15 yil süreyle kredi olarak. Daha fazla bilgi edinmek için bize geri dönün: yusuf.mustafa09390@gmail.com

  Daha fazla bilgi için iletisim kurun:
  Saygilarimla
  Yusuf Mustafa
  CEO / Baskan
  E-posta: yusuf.mustafa09390@gmail.com

  YanıtlaSil
 167. Merhaba efendim / bayan,

  Isletmeyi baslatmak için acilen bir krediye ihtiyaciniz mi yoksa yeniden finansman için bir krediye mi ihtiyaciniz var?Borcu ödemek için bir krediye mi ihtiyaciniz var? Bir araba veya ev satin almak için kredi almaya ihtiyacin var mi? Eger evet endiseleniyorsa hayir Daha fazla, Kredi kontrolü yapmadan uygun bir faiz orani ile her türlü krediyi sunuyoruz!Bugün e-posta ile bize ulasin. E-posta: ibrahimhoffman@gmail.com
  Kredi basvurusunu doldurun:
  1) Tam ad: ..........................
  (2): Ülke / Devlet: ....................
  (3) Gerekli miktar: ....................
  (4) Kredinin süresi: ....................
  (5): Telefon numarasi: ...................

  tesekkür ederim

  YanıtlaSil
 168. Mali yardıma mı ihtiyacınız var? Hemen her çeşit kredi başvurusunda bulunun
  Ve acilen paranı al!

  Bize e-posta: (muratacarfinancialservice@gmail.com)

  5,000 dolardan 5,000,000,00 dolara * Randevu kredisinin tutarı
  * Faiz oranı% 2
  * 1 ila 20 yıl arasında geri ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredi esneklik şart ve koşulları.
  Bugün mali yardım için bize e-posta gönder: (muratacarfinancialservice@gmail.com)

  içtenlikle
  Management_

  YanıtlaSil
 169. İşletme kredisi mi arıyorsunuz? Kişisel krediler, ev kredisi, araba kredisi, öğrenci kredisi, borç konsolidasyonu kredisi, teminatsız borçlanma, risk sermayesi oluşturma vb. Bir finansal kuruluştan kredi almayı reddetti mi? Özel Kredi Kiracı olan Central Trust Capital Finansmanını güçlendirdik,% 2 ve işletme kredileri ve bireyler için fırsat sunuyoruz Faiz Oranları Düşük faiz oranlarıyla kredi. Bugün bize ulaşın ve kredinizi e-posta ile gönderin: (Arshadfinancialservice@gmail.com).
  Tanrı kutsasın

  YanıtlaSil
 170. Bankalar bir kredi almak için size dönüyor,

  Benim şirketim hakkında endişelenmene gerek yok size yardım etmek için.

  En az 3,000.00 TL ila 10 milyon TL

  E-posta: rajskionlineloanservice@gmail.com

  Ve düşük bir faiz oranında% 2

  Kredi Hibe: İhtiyacınız olan kredinin miktarına bağlı olarak azami 20 yıl.

  Bu kredi işlemi, ciddi müşteriler için% 100 garantilidir

  BU GÜNÜN KREDİNİN UYGULAYIN

  Daha fazla bilgi için lütfen bize e-posta ile kredi vereceğiz: rajskionlineloanservice@gmail.com

  YanıtlaSil
 171. Bankalar bir kredi almak için size dönüyor,

  Benim şirketim hakkında endişelenmene gerek yok size yardım etmek için.

  En az 3,000.00 TL ila 10 milyon TL

  E-posta: rajskionlineloanservice@gmail.com

  Ve düşük bir faiz oranında% 2

  Kredi Hibe: İhtiyacınız olan kredinin miktarına bağlı olarak azami 20 yıl.

  Bu kredi işlemi, ciddi müşteriler için% 100 garantilidir

  BU GÜNÜN KREDİNİN UYGULAYIN

  Daha fazla bilgi için lütfen bize e-posta ile kredi vereceğiz: rajskionlineloanservice@gmail.com

  YanıtlaSil
 172. İyi haber, ben ankara'dan Mehtap Bayraktar'ım.
  Tek güvenilir şirketten hızlı ve güvenli krediler alın, Bireylere ve işletme sahiplerine geniş finansal yelpazede finansal hizmetler sunmaktayız. 1 ila 30 yıl arasındaki dönemde% 3'lük çok düşük bir oranda 5.000 $ 'dan 2.000.000 $' a kadar kredi vermekteyiz. Bugün e-posta ile bize ulaşın: mehtapbay244@gmail.com veya (mehtapbay244@gmail.com)
  Web sitesi: mehtapkredisi.wordpress.com

  YanıtlaSil
 173. Bir krediye mi ihtiyacınız var? Veya borcunuzu ödemek için bir krediye ihtiyacınız varsa veya faturalarınızı artık endişelenmeyin; öyleyse lütfen şu adresten bizimle iletişime geçin: michaelbrinloanfirm001@gmail.com

  isim: ....
  İhtiyaç duyulan kredi miktarı: ...
  belirtmek, bildirmek:.........
  ülke: ...
  telefon numarası:.....

  NOT: BÜTÜN MAİLİ BU E-POSTA GÖNDERİLMELİDİR: michaelbrinloanfirm001@gmail.com

  YanıtlaSil
 174. addisonfinancialorporation@gmail.com
   
  Eğer mali yardım gerekiyor mu? Kredi uygulamalarının hemen hemen her türlü Bulundu
  Ve parayı acilen olsun!

  İletişim e-posta: (addisonfinancialorporation@gmail.com)

  * $ 5,000 ile $ 5,000,000.00 başlayan amoun

  addisonfinancialorporation@gmail.com
  Kredi Atama t
  Faiz oranı *% 2
  * Geri ödeme seçeneğinin 1 ila 20 yıl.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Şartlar ve koşullarda kredi esneklik.
  Mali yardım bugün bize e-posta gönder: (

  addisonfinancialorporation@gmail.com

  Efendim addison

  YanıtlaSil
 175. Eğer borçlarını temizlemek için acil kredi gerekir ya da sen bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından reddedilmiş? Işinizi geliştirmek için bir sermaye kredi gerekiyor mu? Bir konsolidasyon kredi veya ipotek ihtiyacınız var mı? hepimiz mali sorunlar geçmişte yapmak için buradayız olarak artık arayın.

  Bu Kredi Çözüm Şirketi. Biz% 2 makul bir faiz oranıyla ilgilenen kişilere krediler sunuyoruz. $ 1,000.00 dolardan $ 10,000,000.00 Dolar maksimum miktar aralığı.

  Maksimum güvenlik bizim önceliğimizdir olarak bizim krediler de sigortalıdır.
  YATIRIMCILAR DA İHTİYACIMIZ VAR.

  E-posta yoluyla bize ulaşın:
  dporterwintrustmortgage@outlook.com

  Saygılarımla
  Kredi Çözümleri Şirketi
  Bir ANLAMI SİZİN DÜNYA VERİLMESİ.

  YanıtlaSil
 176. Lee hernanadez kredi şirketi bizden kredi talep edersen her türlü krediyi bize veriyoruz şimdi bize ulaşın leehernanadezloanfinance@gmail.com
  teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 177. *% 3 faizli kredi oranı sunar
  * Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
  * Para garantisi

  İyi kredi puanıyla, Credit Financier Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

  İletişim Adresi:
  Doğrudan posta
  creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlaSil
 178. İyi günler !!

  Bir iş kurmak veya faturalarınızı ödemek için bir krediniz mi var, Bay Vicent Parker Saygılı, Meşru ve akredite bir para mıyım?
  Borç veren. Bu aracı kullanarak, size güvenilir bireylere kredi sunmaktan memnun olacağımdan, güvenilir yardım alan yardımcılığım yarattığımızı bildirmek için kullanmak istiyorum, finansal ihtiyaçlarınıza doğru çözümü sunmak, daha iyi bir oranda% 3 faizle kredi almak. 1,000 ila 10,000,000 arasında değişmektedir. ve yukarıda.

  Ticari krediler,
  Ticari krediler,
  Konut kredileri,
  Araba kredileri
  Borç konsolidasyon kredisi
  Öğrenci kredisi

  Sizin için kullanılabilir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin. E-posta yoluyla: vicentparkerloanfirm@gmail.com

  / YES / E-posta ile başvuru hakkında daha fazla bilgi için şimdi bizimle iletişime geçin: vicentparkerloanfirm@gmail.com

  Saygı
  Bay Vicent Parker
  (CEO)

  YanıtlaSil
 179. Merhaba,

  İhtiyacınız olan kredinin icra özetini gönderin. Anında Kredi, 3.0% faiz oranında {$ 1000 - $ 90.000.000.00} aralığında kredi sağlama konusunda uzmanlaşmıştır. Kredilerimiz iyi sigortalıdır ve maksimum güvenliği bizim önceliğimizdir, DERHAL KREDİLER ŞİRKET, Londra merkezli meşru ve tanınmış bir İngiliz kredi kredisi şirketidir , İngiltere.

  Evleri ve kurumları yenilemek, borç konsolidasyonu, yeniden finansman ve ayrıca iş kıyafeti tesis etme niyetinde olan bireylere olduğu kadar bireylere de kredi sunuyoruz. Krediyi USD ($) cinsinden veriyoruz. instantloanservice60@gmail.com

  YanıtlaSil

Yorumunuz için teşekkür ederim

Bebek Yapım Bakım Onarım

Bebek Yapım Bakım Onarım