5 Kasım 2012 Pazartesi

Arzu'nun Hamilelik Günlüğü- 5. Hafta


Arzu, mutlu haberiyle beraber bebek yapım departmanından bebek bakım kısmına dikey geçiş yaptı:) Bundan böyle hamilelik günlüğünü okuyacağız.

3 Eylül 2012’de HCG testi yaptırdım ve sonucum pozitif çıktı! ¨Evet, artık hamileyim!¨diyemiyorum çünkü geçen sefer bir elimde predictor bir elimde telefon arkadaşlarımı, ailemi haberdar edip, iki hafta sonra da düşük yapınca bayağı sarsılmıştım. Bu sefer beklemeye kararlıydım.

Önce doktorumu aradım ve iki gün sonraya randevu aldım. Bedenimde hissettiğim bütün tuhaflıklar, dolgun ve hassas göğüslerim, şiş hissettiğim karnım, yorgunluğum, biraz sinirli ruh halim hamile olduğum içindi. Yani, bütün bunları adet görmeden önce de hissettiğim için  testten önce içimde hep bir endişe vardı: adet mi göreceğim yoksa hamile miyim?

5 Eylül 2012’de doktoruma gittim, bu arada turlarımı yapmaya devam ettim. Ama normalden çok zorlandım; sabah kalkmak, Sultanahmet’e gitmek, kalabalıkta, insanlara laf anlatmak, uzun saatler ayakta durmak… çok çaba sarf etmem gerekiyordu. İşimin beni zorlayacağını anladım.

En güzeli, midemin bulanmaya başlamasaydı. Midem bulanıyor diye sevinçten ağlayacağımı hiç düşünmemiştim. Bütün okuduğum kitaplarda bunun iyiye işaret olduğunu yazıyordu, çok sevinçliydim! (Tabii ilerleyen haftalarda bu bulantı durumu ciddi bir bıkkınlık yaratıyor, o ayrı bir yazı konusu!)

Doktorum, ultrasonda gebelik kesesini biraz arayarak buldu…henüz 5 haftalık ve çok ufak ama olsun orada… gerçekten hamileyim! Bir hafta sonra görüşmek üzere ayrıldık. Bana, çok temel sağlık önerilerinde bulundu ama ben zaten aylardır çok temkinli yaşadığım için bunlar bana hiç yabancı gelmedi. Neler yemeliyim, nelerden uzak durmalıyım vs.

6 Eylül’de de turumu yaptım ama çok zorlandım. Eve sürünerek gittim ve saatlerce uyudum. Ertesi sabah uyandım ve yataktan çıkmam mümkün değil! Kalktım. Gerçekten, yataktan kalkmak, kahvaltı etmek (böööö), giyinmek, Bostancı’dan Sultanahmet’e geçmek ve bütün gün o insanlarla yok Osmanlı yok Bizans anlatmak, koşturmak, öğle yemeği yemek (bööö), baygın eve gelmek… istemiyordum. Evimde kalmak istiyordum. Karanlıkta, sessiz, kocamla elele yatmak istiyordum.Öyle de yaptım. Müşterilerime e-mail yazdım ve 7-8-9-10 Eylül 2012’deki turlarımı iptal ettim çünkü çok değerli bir misafirim olduğunu söyledim. Ona iyi bakmak lazımdı, dinlenmem lazımdı, ve bedenimin verdiği sinyalleri dinlemem lazımdı.

Böyle son dakikada iptal ettiğim için kendimi suçlu hissediyordum. İşimi çok seviyordum. Ama içime bakınca, bu beni hiç üzmedi. Senelerdir çok çaba verdiğim, sadece çok çalışarak, sebatle, kişisel kararlıkla ve tek başına bugünlere getirdiğim işimi yapamaz hale gelmek beni hiç üzmedi, sadece biraz şaşırttı.

Hamile olmak, bebek beklemek, yeni bir hayat ve çok hazırım

6. ve 7. hafta günlüğüm burada...

Arzu

9 yorum:

 1. hayirli olsun :) insallah saglikli sihatli alirisin yavrunu kucagina :)

  YanıtlaSil
 2. bu günlerin tadını çıkarmak bence en güzeli..

  YanıtlaSil
 3. severek okuyacağım. bende hazırlanıyorum. deneyimlerinden yaralanmak istiyorum.

  YanıtlaSil
 4. Ay, nas-sil sevinerek okudum. Isalla hamileligin tam hayal ettigin gibi gecer ve saglikla kucagina alirsin bebegini Arzu. Ben de hazirlaniyorum. Takipteyim ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen nasıl hazırlanıyorsun peki? Arzu'nun yeri boşaldığına göre bir bebek yapım günlükçülük kadro açığımız var. Düşünürsen CV'ni yolla değerlendirelim :)

   Eren

   Sil
  2. Bunu yeni gördüm. Dur, gönderiyorum mail :))

   Sil
 5. bebek için böyle mutlu haber bekleme sürecinde heyecanımı dahada artırıyor bu tür deneyimler :) iyiki varsınız :) inşallah bende bi gün böyle güzel bi haber alabilirim :)

  YanıtlaSil

Yorumunuz için teşekkür ederim

Bebek Yapım Bakım Onarım

Bebek Yapım Bakım Onarım