8 Eylül 2012 Cumartesi

Arzu'nun Bebek Yapım Günlüğü-Bölüm 6


Arzu'nun Bebek Yapım Günlüğü'nün 1.2.3.4. ve 5. bölümleri...

Acemiler İçin Bebek Yapım Rehberi

Bebek Yapmayı meğerse bilmiyormuşum. Doğru bildiğim şeyler yanlış, yanlış bildiklerim de doğruymus. İşte karnem:

1. İstediğin Zaman Çocuk Sahibi Olabilirsin: Ha! Yani, burada öyle bir hareket var ki göstermek istediğim, çok ayıp! Hayır, güzel kardeşim, bu konuda yapabileceğin hiç bir şey yok! Gerçekten. Hiç bir şey. Sıfır!

2. Adetin bittiğinde, bir sonraki adetine kadar her gün hamile kalabilirsin. Ha! Yumurta ovulasyondan sonra sadece 12-24 saat hayatta kalabilir, o arada oldu oldu, yoksa yok. Sıfır!

3. Sperm ve yumurta rahimde döllenir. Ha! Arada daha tüpler var (mış) …yani tüpleri tabii ki duymuştum, ama döllenmenin tüplerde olduğunu ve sonra yuvarlana-çoğala rahme gittiğini ve orada “tutunduğunu” bilmiyordum. Yani doktor değilim ama gerçekten: Sıfır! 
4. Kadınlar her ay bir yumurta üretir. Ha! Doğarken kaç tane yumurtan varsa o'sun! Bu kadar. İstersen çalış, cabala, ister ünlü ol, ister zengin ol, doğduğunda kaç yumurtan varsa o'sun. Yani hepimiz; Madonna da Angelica Jolie de Rahibe Theresa da, hepimiz aynıyız. Ve (burası daha iyi) yaşadığın her gün yumurtaların azalır. Ve öyle birer birer azalmazlar, biner biner azalırlar. Çocuk yapmaya karar verdiğinde elinde 3-5 tane kalmış olabilir…ve bu 3-5 tanenin bir takım genetik özelliklerini beğenmeyebilirsin. Sıfır! Ha, tabii burada erkeklerin sperm yapmaya (herhalde) ölene kadar devam ettiği ise doğru. Yani 90 yaşında baba olan erkekler var bu dünyada!

5. Yumurtlama adetin 14. Gününde olur. Ha! Kendi istediği zamanda olur ama genellikle bir sonraki adetten 14 gün once olmuş olur. Yani, gerçekten bir sonraki adetimin kesin tarihini nerden bilebilirim ki, geri 14 gün sayıp, o gün yumurtlama olduğunu bileyim?

Yani, herşey kafasına gore takılıyor bu düzende, bir tek ben miyim aklı karışık olan?? Sıfır!

Okulda bize biyoloji derslerinde bunların hiçbirini öğretmediler, neden? Çünkü ayıp! Internet olmasa, kitap okumayı sevmesem bütün bunları nasıl öğrenecektim? Yani, bana annem de anlatmadı. Belki annem bile bilmiyordur babamın hala…..??

7. Bölümde Görüşmek üzere...

Arzu

3 yorum:

  1. Aynen öyle :) Arzu Hanım tam olarak içimizden geçenleri yazmış; yıldızlı beş!!!

    YanıtlaSil
  2. ayy ne kadar doğru ben de korunmayı bırakınca hemen olur sanmıştım 3 ay geçti ayol. nereden bilelim ki. neyse öğrendik ama daha çoook var.

    YanıtlaSil

Yorumunuz için teşekkür ederim

Bebek Yapım Bakım Onarım

Bebek Yapım Bakım Onarım