30 Temmuz 2012 Pazartesi

Arzu'nun Bebek Yapım Günlüğü-Bölüm 1

Bugün BYBO'nun Bebek Yapım Bölümü'nde çok heyecanlı ve sürükleyici bir yazı dizisi başlıyor! Arzu'nun bebek yapma yolundaki serüvenlerini, yaşadıklarını, hissettiklerini ve paylaşmak istediklerini okuyacağız. İyi seyirler:)

Hayal mi? Yok, Bir Planım Var! - I Have A Dream? Nope, it’s a plan!


Planım neydi? 

Çocuk yapmak. 

Çocuk yapmamakta tecrübeliydim oysa...dile kolay 39 yıldır çocuk yapmamayı becermiştim! Şimdi herşeyler geçince, bar/dans/gezmeler bitince, harika bir adamla tanışınca, aşık olunca, iş/para endişelerimi bir yana koyabilince... ay anneeee tamam! hazırdım!  

Şubat 2012’de ilk denememizi yaptık, son adetimi 14 şubatta  görmüştüm. Peki, plan neydi: 

Süper kocamın güçlü ve kaliteli spermleri benim şahane ve mutlu yumurtamla anında birlesecek, ben onları tüpte bile hissedeceğim, hemen rahmimde asılacak, hamile kalacağım, kocaman karnımla gurur duyarak salınacağım ve bebeğimiz gelecek ve ben anne olacağım. Cok basit değil mi? 


Planım buydu. 


A, bi de evlenecektik tabii:) 

Ha! 
Peki ne oldu? 

Süper kocamın güçlü ve kaliteli spermleri benim şahane ve mutlu yumurtamla anında birleşti ama... hmmm hiç bir şey olmuyor... hamile miyim acaba? 
Hissetmem mi lazim? E pekiii adetim ne zamandı? Geciktim mi? Prediktor alalım tamam. 2 gün gecikti...aa negatif...tabii daha erken...Yogayı bırakıyorum...

Bir daha alalım...aaa pozitif!!! hamileyim!!! Ben sana demiştimmmmm trilaylaylooommmm......

Doktora gidiyoruz. Ama o nedir? yolk kesesi kanaması... erken dönemde düşük...haydaaa...¨Merak etmeyin çoğunlukla olur. Tekrar deneyin.¨


39 Yaşındayim. Günlerden 30 Mart, sadece 6 haftalık.  Peki, balayına gidelim madem. 

Çok üzüldüm. Sanki bedenim bana ihanet etmişti. Hani kolay olacaktı? Hani şıp diye hamile kalacaktım?  Hani hemen kocaman karnımla hava atacaktım? Ne olmustu ki? 
Doktoruma göre: “Olabilir. Olağandır. Herkesin başina gelir.” Gerçekten de bir çok arkadaşim “herkesin başına” geldiğini onayladı....ne çok kadın varmış, erkenden 6-8 haftalıkken düşük yapan, bilmezdim. Öğrendim. Aslında ben bu konuda hiç bir şey bilmezmişim. Utandım biraz cahilliğimden. Başladim okumaya...


Deli gibi... 


Elime ne geçerse okudum. Geleneksel kitapları, modern kitapları, Türkçe blogları, İngilizce websitelerini, sağlık dergilerini okudum...videoları izledim. 
Sorular sordum. Bazen düzgün yanıtlar aldım, moralim düzeldi. Bazen oturdum, ağladım. Ruh halim tam bir tahtarevalli gibiydi; aşağı-yukarı/ aşağı-yukarı...

Kocama bağırdım: “sen hiç düşük yapmadin tabi, konuşursun böyle! ” Oysa, beni sakinlestirmek icin elinden geleni yapıyordu. Gittikçe hırçınlaştım. 

Nisan’da ara verdik.

Mayıs’ta tekrar denedik
13 Mayıs’da regl oldum
Haziran'da tekrar denedik 
10 Haziran’da regl oldum 

Temmuz geldi

Duramıyorum. Midem bulanıyor sabahları....bir mide bulantısına bu kadar sevineceğimi bilemezdim...midem bulandıkca, mutluluktan ağladım...5 Temmuz’da gittim laboratura HcG testi yaptırdım. 10 çıktı. Ne demek ki? 5’in üstü pozitifmiş ama 10 çok düşükmüş. Hemen doktorumu aradım. Şoyle dedi: “Arzu hanim, henüz adetiniz bile gecikmemiş, bekleyin...9 Temmuz’da da olmadıysanız, gelin.”

8 Temmuz’da regl oldum. Doktorumu aradım: “Arzu hanım büyük ihtimalle kimyasal gebelikti. Endişelenmeyin. Sonbaharda kadar deneyin. Biliyorum 39 yaşındayım diye panik yapıyorsunuz ama sabırlı olun, zamana bırakın, bedeninize güvenin.”

 Ha! Söylemesi kolay! Gel de sen güven! Sen hiç düşük yaptın mı doktor bey? Hamile kalmanin zor olacağını sana söyleyen olmuş muydu? Ya neler oluyor bana? Herkese bağırıyorum, yok yere ağlıyorum, sevgili kocama hayatı cehennem ediyorum; telefonda, banyoda, salonda, mutfakta, yatakta... canım kocama etmediğim kalmadı.

Ben, artık ben değilim. Bağırıyorum. Ağlıyorum. Hiç kimseyi dinlemiyorum. 

Oysa, bedenimle ilişkim hep çok iyiydi. Hep spor yaptım. Yoga, hayatımın bir parçasi idi (ashtanga). Yogayı bırakmak hiç iyi gelmedi, bu kesin!  

Sonra sevgili kocamla bir uzun konuşma ve anlaşma yaptık. Kendisini makina gibi hissettirdiğimi soyledi. “İki aşık insan, böyle makine gibi, takvimlerle sevişiyor...yahu olmaz böyle, ben çok rahatsızım. Kendinden, bedeninden ve benden uzaklaştın. Şu andan uzaklaştın. Olana değil, geleceğe bakıyorsun ve sürekli endişelisin...”


Doğruydu
Planı değistirmeliydim
Değiştirdim!

Yeni planla 2. bölümde görüşmek üzere...
8 yorum:

 1. Buradanmi devam edecegiz,tamam ;) sonunu cok merak ettim,insallah guzel bitmistir..

  YanıtlaSil
 2. Hikayenin devamını ben de çok merak ediyorum. Bu bölümle ilgili olarak da Arzu'nun neden yogayı bıraktığını merak ediyorum:)

  Eren

  YanıtlaSil
 3. Bende aynı sorunu yaşıyorum, eşimle konuşup artık çocok mevzusunu düşünmeme ve hayatımızı akışına bırakma kararı aldık, ama nerede bir hamile görsem gözlerim doluyor :( (Bahriye)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bahriye Hanım sizin sorununuz nedir sormamda sakınca yoksa?


   Eren

   Sil
 4. Bu ilk bölüm aynı benim hikayeme benziyor! Sadece biz 5 yıldır evliydik ve 5. sene korunmasız ilk ilişki sonunda hamile kalmıştım!

  YanıtlaSil
 5. Merakla bu hikayenin sonunu bekliyorum. Ayrıca ilk denemesinde hamile kalanları çok kıskanıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk denemede hamile kaldım; ama 10 haftalıkken düşük yaptım :( Düşük yapmak yerine birkaç sene hamile kalmaya çalışmayı yeğlerim emin olun.

   Sil
 6. İkinci bölüm hazır:)

  http://bebekyapimbakimonarim.blogspot.com/2012/08/arzu-tutukun-bebek-yapm-gunlugu-bolum-2.html

  YanıtlaSil

Yorumunuz için teşekkür ederim

Bebek Yapım Bakım Onarım

Bebek Yapım Bakım Onarım