29 Mayıs 2012 Salı

Anne Sütü Olanlar Olmayanları Bulsunlar

... yani lütfen:) 

Anne sütü olanlar olmayanları bulsunlar (ASOOB) her ne kadar emir gibi görünse de aslında herhangi bir zorlama içermiyor. Yani kimse anne sütünüz var diye sizi memelerinizden sürükleyip zorla sütünüzü almayacak. O konuda herkesin içi rahat olsun. Bunu vurgulamak istememin nedeni bazı dinipekbibütün kişilerin süt anneliğin dinimizce çok büyük mahzurları olduğuna dikkat çekmek için ellerinde fosforlu kalemle yazılmış ¨FAZLA GELEN SÜTÜNÜZÜ İHTİYACI OLAN BİR BAŞKA BEBEĞE VERMEYİN SAKIN, ÇÖPE ATIN ÇÜNKÜ O BEBEK 3 METREKARELİK DÜNYAMIZDA SİZİN BEBEĞİNİZİ BULABİLİR AŞIK OLABİLİR EVLENMEK İSTEYEBİLİR. AMAN YARABBİM!!“ pankartlarıyla protesto yürüyüşlerine çıkmış olmasıdır. Ancak ne kadar çalışmışlarsa da akıl fikir sahiplerini peşlerine takamamışlardır. Nitekim aklın da mantığın da yolu birdir ve o yol da canı sıkılan art niyetli dinipekbibütünlerin kapısının önünden geçmez.  

Bütün bunlara eline din sopasını alıp engel olmaya çalışan da abesle iştigal etmekten öteye gidemez. Bu köstek olmaya niyetlenicilerin azıcık aklı olsa en başta dindar insanların zekalarına hakaret ettiklerinin farkına varırlardı. Emin olunuz ki dindar bir insan, dininin gerektirdiklerinin herkesten çok farkındadır ve hiçkimsenin uyarısına ihtiyacı yoktur. Özellikle de isimlerini duyurmak için dini alet edenlerin… Bebeğine bir sütannenin sütünü vermeye karar veren dindar anne yine emin olunuz ki (evlilik gibi ihtimaller her ne kadar düşük de olsa) uygun gördüğü bütün önlemleri alacaktır. O yüzden köstek oluculardan rica edeceğim: insanlara azıcık kredi verin. Sizin ¨aklınıza¨ gelebilen şüpheniz olmasın ki başkasının da gelir. Bu lüzumsuz işleri bırakın ve kendinize hayırlara vesile olabilecek bir başka meşgale bulun, göreceksiniz ki iyi niyetle çıkılan yollar, pozitif sonuçlar doğuracak hareketler çok daha fazla takdir topluyor.

9 yorum:

 1. anne sütünün başka kişilere verilmesi konusunda insanların kafası çok karışık.Dini boyutta da birçok şey yanlış biliniyor maalesef.1 yaşında bir kızım var ve en yakın arkadaşımın kızı ile süt kardeşler karşılıklı. Bunu canı gönülden istedim. Allah da nasip etti çok şükür.Sadece benim kızımla o minik kız süt kardeş oldular dinen evlenmeleri yasak. onun dışında benim olacak tüm çocuklarım ve arkadaşımın olacak tüm çocukları evlenebilir. Bu çok önemli bir ayrım. Bunu herkes bilmeli. Bu organizasyonu destekliyormuyum derseniz evet. Çünkü anne sütünün değerini biliyorum ve kimse "saf" değil eğer başka birinden süt aldıysa inanıyorsa gerekliliğini yapar.kimseye bu konuda laf söylemek düşmez. herkes kendi işine baksın lüften. Saygılarımla..
  hatice yıldız

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkürler Hatice. Her söylediğinize katılıyorum...

   Eren

   Sil
 2. güzel bir çalışma. Bende bloğuma beklerim.
  Görüşmek Üzere
  www.bakbuharika.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler... Ben de iade-i ziyaret ettim:)

   Eren

   Sil
 3. Aa resimdeki bebeği tutan kadının elindeki şey tasma mı?:)

  YanıtlaSil
 4. o mel'un süt annelerden(!) biri olarak ellerinize sağlık diyorum. dünya en kıymetli bulduğumuz şeyleri paylaşarak güzelleştirilebilir ancak, güzel bir dünyada yaşamayı kuru kuru istemekle olmuyor, biri sütünü, biri oyuncağını, biri ekmeğini paylaşmalı ki hayal ettiğimiz gibi bir yaşamı hep birlikte sürebilelim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Femme Noir. Yorumunuza katılıyorum. Anne sütü gibi değerli bir besini paylaşma şansımız varsa bunun önüne engel koymak ancak kötülükle tanımlanabilir...

   Eren

   Sil
 5. Merhaba stoktaki sutlerimi verebilmek için buraya baktım fakat 2012 den kalma yorumlar var bu konu başka bir yere mi taşındı acaba

  YanıtlaSil

Yorumunuz için teşekkür ederim

Bebek Yapım Bakım Onarım

Bebek Yapım Bakım Onarım